×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
22. janvāris, 2016
Drukāt

Monika Zīle: Bēgļu krīzes radītās nedienas Eiropā kā sīrups Maskavas propagandas treknajam pīrāgam (25)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Katru dienu lielāko Krievijas televīzijas kanālu ziņu raidījumos ir sižeti un komentāri par milzīgā bēgļu pieplūduma radītajām problēmām Eiropas Savienības valstīs. Interese pēc būtības likumsakarīga: kontinentu pārceļošanai pievērsta visas pasaules uzmanība. Taču Krievijas tālrādes vēstis grūti uztvert kā lietišķi bezkaislīgu informāciju – to caurvij neslēpti dzēlieni un mājieni, ka skaļi daudzinātā ES valstu drošības sistēma ir piedzīvojusi kaunpilnu fiasko un mulst imigrantu masas priekšā. Pagaidām nav gadījies dzirdēt Krievijas politikas smagsvarus zilajos ekrānos klaji apšaubām NATO varēšanu savaldīt arī bruņotus iekarotājus, ja tādi uzrastos. Bet arī bez šī uzvedinājuma vairākās Vācijas lielpilsētās Jaungada naktī notikušais mums liek sev jautāt, vai bieži piesauktā tolerance patiesībā nepiesedz Rietumu varas nespēju aizstāvēt savus pilsoņus un vai mudinājumi samierināties ar ienācēju “citādību” nav reālo īstenību nepazīstošu politiķu apjukuma izpausmes un naivs mēģinājums klusināt patvēruma meklētāju agresīvāko daļu. Jebkurā gadījumā Vācijas masu saziņas līdzekļi, vilcinādamies ziņot par šausmām pie katedrāles Ķelnē, un arī kārtības sargu neizskaidrojamā labsirdība pret patvērumu gribošajiem vardarbjiem pasniegusi necerētu Jaungada velti Krievijas ideologiem. Tie nu drīkst izpausties, jau kādu laiku nedzirdētā krāšņumā apcerot ES norietu. Kaut kur pačibējis pērnās vasaras vidū ES ārlietu resora veidotais pasākumu plāns Krievijas propagandas ruporu klusināšanai. Tagad ES ārlietu komisāre Frederika Mogerīni apsauc balsi pacēlušos vācu medijus: pietiekot dramatizēt Ķelnes situāciju, galu galā “kaut kas tāds” notiek pasaulē nepārtraukti. Šis publiskais uzkliedziens, protams, ir kā medusmaize RTR komentētājiem, kuri nekavējas apsmaidīt Rietumu preses mežģīņoto uzpurni.

Bet, ja vēlamies godīgi lūkoties patiesībai acīs, tad mūsu politiķiem vajadzētu caur puķēm raidītās kaimiņa bultas pārtulkot skaidros tekstos un pēc iespējas ātrāk, izmantojot arī Latvijas deputātu resursus Eiropas Parlamentā, visaugstākajā līmenī rosināt skarbas debates par bēgļu krīzes iemesliem. Grūti saprast, kā Rietumu lielvalstu politiķi drīkst bez mulsuma atzīties – tik milzīgs patvēruma meklētāju skaits esot pārsteigums. Bet ko tādā gadījumā darīja ļoti dāsni atalgotie pasaules globālo starptautisko procesu pētnieki, kuru apmaksai ikviena ES dalībvalsts ziedo artavu pārliecībā, ka zinoši ļaudis uzmana planētas pulsu? Tūkstošgalvu pūlis taču nesarosījās pārceļošanai pēkšņi vienā mirklī. Vēl satriecošāk izklausās pieļāvums, ka nevarot izslēgt Krievijas lomu bēgļu masas aktivizēšanā. Ja par tik nopietnu lietu runā pieļāvumos, tad – ar ko nodarbojas izlūkdienesti? Nudien ir sajūta, ka Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā pēdējos gados notiekošais ES varas gaiteņus sasniedzis tikai abstraktu teoriju izteiksmē. Runājot vēl konkrētāk, izbrīnī ļoti augsta līmeņa Vācijas drošībnieku prātojumi, ka Jaungada naktī vairākās pilsētās īstenotā seksuālā varmācība, iespējams(?!…), bijusi ­jauns organizētās noziedzības paveids. Arī tādi neizaug dienas vai mēneša laikā, un ir jābūt četrās sienās ieslēgtam, lai nepamanītu milstam tumšo mākoni.

Ļoti gribas ticēt, ka to visu jau iztirzā ES varas gaiteņos un tuvākajā laikā mūs sasniegs gan secinājumi, gan atbildes uz bēgļu krīzes radītajiem jautājumiem. Jebkura minstināšanās būs tikai papildu sīrups Krievijas propagandas treknajam pīrāgam.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Kādēļ Krievija neņem bēgļus?

 2. Ja krievi saka taisnību, tā nav nekāda taisnība.

 3. Rakstniece labāk būtu satraukusies par to , kāda situācija veidosies Latvijā , kad viss mums paredzētais kontingents būs ieradies. Jeb arī pilda politisko pasūtījumu ?

 4. Tikpat ļoti salds sīrups kā rubļa kritums pret dolāru amerikāņiem, kas uzrīkojuši šo teātri. Kristīs arī EUR kurss. Latvijai tur prieki mazi. Tā cietē’ja ir visos gadījumos-, kā maza mīcāma bumba.

 5. Kādu prieciņu tai pūstošai Pūķina impērijai taču vajag.

 6. Nezināju, ka visu Rietumu politiku TIK totāli dancina Sorosi un vēl pāris multimiljonāri.
  Tieši viņi mēgināja bīdīt savus genocidālos plānus (un neatkāpsies tik viegli) uzspļaujot visas Eiropas demokrātijai. T.i. uzņemoties lemt par lietam, kas ir Eiropas tautu kompetencē.
  Tieši viņi ir atbildīgi par Rietumu pārvaldes pašdiskreditēšanos lielas iedzīvotāju daļas acīs.

 7. Paši bezspēcīgi eiropā ieviest kārtību – bet krievs vainīgs…ko tik nevar un negrib – krievs vainīgs.Kad -bļāviens-beigs to krievu piesaukt – bet sāks kaut ko darīt āmurgalvas ar visiem tukšpauru žurnālistiem – kuri vispār nejēdz sakarīgi kaut ko uzrakstīt…Murgi kaut kādi….

  • Ja tev tā krievu “kārtība” tik dikti patīk, kāpēc tad tu nepārvācies uz kādu no tukšajām pierobežas sādžām Krievijā (no kurām iedzīvotāji savulaik masveidā pārvācās uz Baltijas valstīm)?

 8. briseles aptaukojušās smadzenes vairs neuztver situācijas
  nopietnību, kas redzams no mērķeles murgos izdotajām
  skaņām…
  pūķins būtu galīgs bambaks, ja to neizmantotu, arī pampdams
  no rašes zemes dzīļu izandelēšanas…
  l(ps)r nemaz nav atgājusi no psrs mentalitātes un netaisās
  to tuvākajos gadsimtos darīt, jo letiņi un līvi nupat gandrīz
  visi aizvietoti ar bezdzimtenes kosmopolītiem…

 9. Jā, ļaunie krievi! Taisnību uzdrīkstas teikt! Kā viņiem nav kauna?!

 10. Nezinu gan – es drīzāk sliecos domāt, ka tas ir vislabākais iemesls krieviem integrēties, jo lai kā viņiem nepatīk latvieši, tomēr – bēgļi ir pilnīgi sveši. Maskavas propaganda strādātu tad, ja Latvijas krievi dēļ bēgļiem vēlētos atdalīties un izveidot Donbasu, bet tas ir patīkams tikai tiem, kas nevēl labu ne pašam, ne Sašam.

 11. šajā situācijā ir iesaistītas divas personas, viens organizē ar vardarbību, otrs zinot kad viss pajuks, sola uzņemt un tā arī viss dalās un pajuks kā abi ir noorganizējuši, šajā spēlē ir viens mērķis pazudināt ES lai tā kļūtu vāja, neaizsargāta.

 12. Krievu propaganda ir visai profesionāla. Arī šajā gadījumā tā akcentē reāli pastāvošu un ļoti nopietnu problēmu – ES nespēju nosargāt savas robežas un absurdo migrantu/bēgļu politiku. Protams, to visu pagriež tā, lai pretnostatītu brīnišķīgajam Pūķina režīmam, kas visus krievus saulītē jau rīt ieceltu, ja tikai Rietumi netraucētu. Patiesība un meli – roku rokā.

 13. Cik jauki! Atkal Krievija pie visa vainīga! Rakstniecei nenāktu par ļaunu aizbraukt un pavērot, kas patiesībā notiek pilsētās, kur tie simti tūkstoši ir apmetušies. Tāpat derētu neaizmirst, ka Latvija ir NATO valsts, bet tas, kas šobrīd notiek Eiropā, lielā mērā ir šīs alianses darbības sekas. Diemžēl autoriem labāk tīk nodarboties ar lētu propagandu un brēkt, ka krievi pie visa vainīgi; visi, kas tam nepiekrīt, protams, ir “kremlini” – pašiem nav apnicis? Nomainiet plati, vienreiz.

 14. Maskavai gan vajadzēja pieklājīgi klusēt par Eiropas idiotismu. Tas redzams bez jebkādas propagandas. Eiropa sabiedrībai melo, ka tie ir kara bēgļi. Kāds Marokā un Somālijā karš? Slimības gan jaunas atvedīs, kuras mūsu ārsti nepazīst – neviens jau nepārbauda. Āfrikā AIDS arī ir pusei iedzīvotāju.

 15. Zīle beidz dirst ..Tu NATO mauka

 16. Sāksim ar to,vai tad tas nav marasms,kas šodien notiek Eiropā? Vai Merķele un mūsu pašu kungi ir pie pilna prāta un vai nav tā,ka viņi kolektīvi ir driģenes saēdušies ?

 17. Kad tie dažādie komentētāji pakāpsies kādā torni, lai redzētu kā Briseli tā Maskavu ar arabu pasaules valstīm un vairs nekomentēs sīkos gadījumus kādā tur vācu pilsētā >>> pavērsies pilnīgi cita aina. Kremļa balstītie un bruņotie arābu valstu diktatori bija kļuvuši pavisam agresīvi ar ķīmisko un atomieroču vajadzību. Eiropa un US to brutāli pārtrauca un neko nelika vietā… Tai laikā Kremļa aģentiem izdevās radīt arābu jucekli un viss sākās – jautājums vai tā bija domāts ? Jā jo milzīgais bēgļu straume skalo ES pamatus. Protams arī Eiropas augstie prāti tika tieši vei netieši iesaistīti – sākot ar Berluskoni un Sarkozi ar naudām no Kadafi. Ietekmes aģente Merkele ( nevienu vācu zaldātu Austrumeiropā NATO sakarā neredzēt, arī ītāļu, franču ) un kā Šrēdera ēna. Tā arābu ledlauzis drupina ES un Kremļa šodienas ūsainis tik priecājas ( ska. Kremļa TV ).
  Šis spēles spēlmaņiem tas zināms, bet pārējiem, arī komentētājiem būtu jāpārredz šīs Kremļa lielspēles lauks… Spēles lielnotikumi vel priekšā, bet ar to neapsveicu- tikai ieteiktu izprast.

  • Pilsonīt, vai aiz gadu nastas vairs realitāti no iedomām neatšķir, tāpat kā Zīles kundze? Līdz šim cienīju Zīles kundzi. Rakstat labāk par mīlestību un attiecībām, ne par politiku. Nerejiet uz Krieviju. ka neiesprūst – tas pilsonim.

   • Es nereju uz Krieviju un krieviem, bet uz to politiku, kura atbalsojas Latvijā. ja tāda nebutu, tad nebutu… Nu lidmašina pati nekrita, polonija tēja pati nelija un leduscirtnis galvā pats neskrēja un Dienvidosetija, Abhāzija, Piedņestra un Krima ar Dombasu pati neskrēja Krievijas apkampienos…

   • Uz zagli, kas pievāc citu zemes, viņa kaimiņos vai visi rej.

 18. Atkal vainiga Krievija.Liekas tomer labako davanu sev iegadajas ES kad visi stiprie draudzigi nobalsoja par Kadafi nogalinasanu ,Protams bus no ta savs labums,svaiga asins tautai loti vajadziga,veca jau galigi nekur neder.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. TV tematiskās pakas

Nacionālā apvienība šonedēļ koalīcijas padomē aicināja valdību veidojošās partijas “spert izlēmīgus soļus valsts informatīvās telpas aizsardzībā”, jo “absurda situācija, ka valstij piederošais uzņēmums “Lattelecom” ar plašu Kremļa televīzijas kanālu piedāvājumu savās paketēs faktiski darbojas pretēji Latvijas drošības interesēm.”

“Lattelecom” padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins, televīzijā diskutējot par iespējām ierobežot Krievijas propagandas TV kanālus, sacīja: “Lielākā daļa mūsu klientu – apmēram trīs ceturtdaļas klientu – izsakās ļoti negatīvi par varbūtību, ka viņu TV pamatpakā varētu nebūt šo Krievijas kanālu. Līdz ar to tīri komerciāli tas būtu absolūti nepieļaujams lēmums.” Tiem klientiem, kas vaicā, kāpēc netiek dota iespēja izvēlēties tādas paketes, kurās nav Krievijas kanālu, “Lattelecom” parasti atbild, ka lētāk no biznesa viedokļa ir iekļaut Krievijas kanālus, bet, ja veidotu kanālu paketi bez tiem, tā patērētājiem izmaksātu ļoti dārgi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+