×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
12. maijs, 2016
Drukāt

Skaistā Fēru balss Eivora atgriežas ar jaunu mūziku

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pasaules mūzikas mīļotājus Rīgā atkal priecēs brīnišķā kristāldzidrās balss īpašniece Eivora. Pasaule mūzikas festivāla “Porta” pavasara koncertā 12. maijā mūzikas namā “Daile” Fēru salu dziedošā burve iepazīstinās publiku ar viņas diviem jaunajiem albumiem.

Fēru salu dziedātāja un dziesmu autore Eivora (Eivora Palsdotira) atradusi savas saknes fēriešu tradicionālajā mūzikā, brīvību džezā, pacietību un tehniku akadēmiskajā mūzikā, bet savu spēku un uguni – neatkarīgajā rokmūzikā. Tam visam pāri ir Eivoras spēcīgā un plūstošā balss, kura spēj atdarināt gan sirēnu dziedājumu, gan Fēru troļļa rūcienus.

Lai arī Eivora šobrīd dzīvo Kopenhāgenā Dānijā, Fēru salas ir tā vieta, ko viņa joprojām sauc par mājām. Un, lai kur dotos, mūziķei pastāvīgi atgādina viņas saknes Fēru salās – Eivora būtībā ir kļuvusi par sinonīmu mazajai salu valstij Atlantijas okeānā.

Fēru salu dziedātājas plašo un daudzveidīgo balsi pasaules mūzikas žanra cienītāji klātienē Rīgā baudīja jau 2014. gada pasaules mūzikas festivāla “Porta” rudens koncertā, kas izvērtās par neaizmirstamu piedzīvojumu gan tiem, kas par Eivoru jau bija dzirdējuši, gan tiem, kas viņu iepazina pirmoreiz. Plašāka Latvijas publika Fēru dziedātāju iepazina arī LTV veidotajā muzikāli dokumentālajā stāstā “SkaņuSaite”.

Kopš iepriekšējās tikšanās, mākslinieces radošais laiks ir bijis īpaši ražīgs un panākumiem bagāts. Pērn pēc intensīva darba studijā Eivora izdevusi uzreiz divus albumus – “Tilti” (“Bridges”) angliski un “Plīvurs” (“Slør”) dzimtajā fēriešu valodā. Abi tikko ieguvuši četras galvenās Fēru salu Mūzikas balvas un atzinīgus vērtējumus kā pierādījums tam, ka dziedātāja, ģitāriste, komponiste un dziesmu vārdu autore Eivora šobrīd ir savas radošās karjeras virsotnē. Uzmanības centrā atkal ir viņas pašas mūzika. Kopš albuma “Istaba” 2012. gadā “Bridges” ir Eivoras pirmais soloalbums, kurā visas dziesmas sarakstījusi viņa pati, mūziķe bijusi arī albuma līdzproducente. Savukārt “Slør” ir pirmais Eivoras albums fēriešu valodā.

Eivora, kura ar dziesmām no jaunajiem albumiem iepazīstinās arī publiku Rīgā, stāsta, ka “Slør” ir tumšāks, elektroniskāks, savukārt “Bridges” skanējums ir akustiskāks. Abi albumi tika veidoti vienā laikā, un, par spīti atšķirībām, tajos ir arī daudz līdzību. Tematiski tie ir par tiem pašiem jautājumiem, tikai no citas perspektīvas.

“Bridges” ir par dažādiem cilvēku attiecību un mijiedarbību veidiem, par ilgošanos pēc mājām, bet “Slør” – par mājās esošā nemieru un alkām pēc brīvības, savas būtības meklējumiem un atbrīvošanos no visa, kas sasaista. Eivora, kuras izpildījumu raksturo autentiskums un atklātība, stāsta, ka vēlas, lai dziesmas būtu tik nesamākslotas, cik vien iespējams.

Lai arī Eivora viņas jaunajos ierakstos seko aktuālajam “folktronikas” virzienam, kuru viņa ar lieliem panākumiem aizsāka albumā “Istaba” (“Room”) 2012. gadā, šo mūziku nav iespējams ielikt viena žanra rāmī. Eivoras muzikālie meklējumi vienmēr bijuši atšķirīgi, ka viņas nākamo soli nav iespējams paredzēt.

 

Varbūt noder!!

Koncerts 12. V 19.00 Rīgā, Mūzikas namā “Daile”

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 25

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+