×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. septembris, 2015
Drukāt

Skaista sunīte ar skumju likteni: Momo meklē prasmīgus, pacietīgus saimniekus

Foto - www.patversme.lvFoto - www.patversme.lv

Patversmēs nonāk dažādi suņi ne tikai izmēros, izskatā, kažoka krāsojumā, raksturā, temperamentā, paklausībā, gudrībā, socializācijā. Dažādi viņi ir arī savos likteņos un līdz ar to arī nākotnes izredzēs. Ir suņi, kurus samērā vienkārši iekārtot jaunās ģimenēs, ir suņi, kuru īpašniekiem ne pirksts nebūs jāpakustina, rējēju apmācot. Bija un būs četrkāji, kuru jaunajiem saimniekiem pamatīgs darbs būs jāiegulda, lai rezultātā ģimenē būtu gudrs, paklausīgs mīlulis. Un ir suņi, kuri vārda vistiešākajā nozīmē ir glābjami dzīvnieki, proti, suņi, kurus adoptējot, jaunais saimnieks viņu glābj. Momo pieder pēdējiem, teikts vietnē www.patversme.lv.

“Patversme trīs četrus gadus veco sunīti ir glābusi teju divu gadu garumā – no brīža, kad nobadinātu, ar neilona auklu ap kaklu, viņu atrada klaiņojam Limbažos. Atbarojām, atkopām, samīļojām un ārstējām. Ne uzreiz, tikai ar laiku izkristalizējās Momo diagnoze – epilepsija. Jā, jā, tieši tā pati slimība, kas sastopama arī cilvēkiem. Momo par savu mīlulīti noskatīja kāda ģimene, nenobijās no sunītes slimības, adoptēja. Taču tajā brīdī, kad pēc vairāku mēnešu dzīves jaunajās mājās Momo sākās lēkme, aizmirsās visi solījumi par savu ārstu, gatavību sunītei sniegt palīdzību – Momo, nesaņemot veterinārārsta palīdzību, trīs dienas raustījās lēkmēs, līdz šie ļaudis palūdz patversmi suni paņemt atpakaļ. Tā Momo atkal dirn patversmes voljerā,” stāsta patversmē.

Sava saulainā rakstura dēļ Momo ir daudzu jo daudzu brīvprātīgo mīlulīte. Dievina pastaigas, spēles, mīļošanos, labi sadzīvo ar kaķiem un citiem sugasbrāļiem, ik dienu lieto ārstu izrakstītas zāles iespējamo lēkmju mazināšanai un cer. Cer uz kādu cilvēku, savu ģimeni, kura viņu iemīļos tik ļoti, ka tajos brīžos, kad epilepsija atkal sagrābs sunītes ķermeni krampju varā, nenobīsies, bet būs līdzās, palīdzot iziet no šī stāvokļa.

Atrast Momo jaunas mājas, jaunu ģimeni – tas nebūs viegli tieši sunītes slimības dēļ. Un tomēr patversmes darbinieki, ka uz plašās pasaules ir kāds cilvēks, kurš gribēs un spēs sunīti glābt, uzdāvinot viņai dzīvi. Patversme Momo glāba un glābs, tomēr patversme nav mājas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+