×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. novembris, 2013
Drukāt

Skaistais bernietis – aristokrāts ar labsirdīgu raksturu

Thruman003

“Lūdzu, pastāstiet par Bernes ganu suni! Ļoti skaists suns (foto bija redzams pagājušajā žurnālā pie raksta par Poļvarkas ābolu audzētājiem)! Kur Latvijā tādu varētu dabūt?” 
Antons Krāslavas novadā

 

Majestātiskā stāja, melnais mirdzošais kažoks ar dzeltenbrūniem laukumiem un balto krūtežu, lepni izslietā galva, bet acīs – patiesa mīlestība pret cilvēkiem… Jā, bernietis pieder skaistuļiem, kurus nevar aizmirst. Arī viņu vēsture ir godājami sena, kopš tālie senči – romiešu mastifi spēra kāju pašreizējās Šveices teritorijā. Tur laika gaitā, krustojoties ar vietējiem ganu suņiem, bernietis iemantoja labsirdīgāku raksturu, jo ar mastifiem, kā zināms, joki ir mazi.

Tieši labsirdīgais raksturs apvienojumā ar aristokrātisko izskatu ir Bernes ganu suņa popularitātes iemesls.

Par bernieti jau vairākkārt ir rakstīts “Praktiskajā Latvietī”, tāpēc šoreiz tikai par šķirnes galvenajām iezīmēm. Nākamajiem īpašniekiem jāzina, ka šīs suns aug ilgi – līdz apmēram diviem gadiem un tad vēl gads paiet, līdz tas pilnībā nobriest. Šai laikā jāuzmana, lai kucēnam nav pārliekas fiziskās slodzes, kā arī jāseko barošanai, jo bernietim, kā jau vairumam lielo šķirņu, raksturīgas kaulu saslimšanas, piemēram, gūžu displāzija.

Bernietis pieder darba suņu grupai, ir pārāk labsirdīgs, lai būtu nopietns sargs. Bernietis ir viegli apmācāms, taču, tāpat kā vairumam šķirņu, suņu skoliņu ieteicams apmeklēt kucēna vecumā. Pretējā gadījumā izaugs nepaklausīgs suns, kurš dosies, kurp pats vēlēsies. Der ņemt vērā, ka straujš un daudzonīgs, kaut ne agresīvs, liels dzīvnieks radīs ne mazums sarežģījumu saimniekiem. Ir ideāls mājas mīlulis, kurš alkst cilvēku kompānijas un labi jūtas bērnu sabiedrībā. Diemžēl suņa mūžs nav pārāk garš – no septiņiem līdz desmit gadiem. Kucēnus vēlams iegādāties pazīstamās organizācijās, piemēram, Latvijas Kinoloģiskajā federācijā (Rīgā, Elijas ielā 21), Latvijas Šveices kalnu suņu klubā.

UZZIŅA


• Augstums skaustā: (kucēm) 58 – 66 cm, (suņiem) 64 – 74 cm

• Svars: (kucēm) 32 – 46 kg, (suņiem) 37 – 54 kg

• Kucēnu skaits metienā: 2 – 10, vidēji – 7

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+