×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. jūnijs, 2014
Drukāt

Skaistajā Tērvetes dabas parkā skanēs divas bērnu operas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Skats no operas "Lolitas brīnumputns"

Sestdien, 12. jūlijā Tērvetes dabas parkā, kas vairākkārt atzīts par ģimenei draudzīgāko vietu, risināsies “Bērnu operas svētki”, vēsta pasākuma rīkotāja Ilona Līduma.

Līduma stāsta, ka Operas izrāžu norisei izraudzīta Anneles pļava, kas cieši saistās ar tērvetnieces rakstnieces Annas Brigaderes bērnības sajūtām un atmiņām – tepat līdzās Anneles kalns un vecā liepa, aiz meža stūra – vecmāmiņas mājas “Avoti”, kam gan šobrīd nosaukums mainīts.

Svētki skaistajā meža pļaviņā sāksies plkst. 13 ar Engelberta Humperdinga pasaku operu “Ansītis un Grietiņa”. Izrāde pilna brīnumiem un rotaļām, krāsaina, gaiša un, protams, ar labām beigām. Režisors inscinētājs Arnolds Liniņš, atjaunojuma režisors Uģis Brikmanis.

Savukārt plkst.19 neaizmirstamu noskaņu radīs brīnišķīgā Annas Brigaderes pasaku luga, kuru Jānis Kalniņš komponējis operā “Lolitas brīnumputns”. Rakstnieces daiļdarbi allaž sagādā lielu māksliniecisko baudījumu, vienlaikus rosinot nopietnas pārdomas par cilvēka dzīves uzdevumu, savas personības sūtību, par dzīves jēgu. “Mūsu varoņi dodas dzīves lokos meklēt katrs savu Brīnumputnu. No senatnes uz mūsdienām, tālāk Lolitas brīnumvalstī – visu sapņu zemē, un atgriežas atpakaļ savā sākotnē guvuši pieredzi un dzīves mācības. Visi darbi tiek izvērtēti – Labie tiek atšķirti no Sliktajiem. Ir gūta jauna dzīves skola un mēs zinām, kur doties tālāk.”, atzīst iestudējuma režisors Guntis Gailītis.

Operas izrādes – J.Vītola Mūzikas akadēmijas Operstudijas “Figaro” iestudējums, muzicē Jaunais Rīgas kamerorķestris, diriģents, abu pieminēto kolektīvu vadītājs un iedvesmotājs Viesturs Gailis. Horeogrāfes Tamāra Ēķe un Regīna Kaupuža, scenogrāfiju un tērpus veidojuši Nadežda Demidova un Aigars Ozoliņš.

Paralēli operas izrādēm apmeklētāji varēs izstaigāt Tērvetes dabas parka takas un no 11 līdz 17 Rūķu sētā un Pasaku mežā pie parka pasaku tēliem – Rūķu Māmiņas un Tēta, Meža mātes, Vēja mātes, Raganiņas, Sīkstuļa piedalīties skaņu spēlē “Atrodi mūziku mežā”. Ja paveiksies, varēs sastapt arī Meža muzikantus.

Ieeja uz svētkiem bez papildus maksas, iegādājoties Tērvetes dabas parka biļeti. Sēdvietas operas skatītājiem tiks daļēji nodrošinātas, tomēr rīkotāji iesaka paņemt līdzi sēdvietu paliktņus un pledus.

Svētkus organizē biedrība “Tērvetes meža izglītības centrs”, atbalsta Latvijas valsts meži, Valsts Kultūrkapitāla fonds un citi mūzikas draugi un labvēļi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+