Deniss Vasiļjevs, foto: AP/LETA

Kvalitāte – Vasiļjevam septītā vieta EČ daiļslidošanā (video) 0

Latvijas labākais daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs sestdien izcīnīja septīto vietu Čehijā notikušajā Eiropas čempionātā, sasniedzot otro visu laiku augstāko rezultātu valsts vēsturē šajā disciplīnā.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Titulētā Stefana Lambjēla trenētais 17 gadus vecais Vasiļjevs sestdien izvēles programmā pašā pirmajā lēcienā trīskāršā akseļa vietā izpildīja vienkāršo, kurā zaudēja aptuveni septiņus punktus, tomēr viss pārējais slidojums tika izpildīts ļoti veiksmīgi.

Vasiļjevs šajā programmā tika pie 155,33 punktiem, sasniedzot karjeras rekordu, bet summā viņš savāca 235,20 punktus un arī uzrādīja labāko rezultātu līdzšinējā karjerā.

Kā vēstīts piektdien īsajā programmā 17 gadus vecais Vasiļjevs par savu priekšnesumu saņēma 79,87 punktus, kas tika par nedaudz vairāk kā vienu punktu atpalika no viņa personīgā rekorda.

Pēc īsās programmas sportists bija sestajā vietā, turklāt arī izvēles programmā uzrādīja sesto rezultātu, bet summā atkāpās par vienu pozīciju.

Septītā vieta Eiropas čempionātā vīru programmā Latvijai ir augstākais rezultāts kopš 1993.gada, kad Konstantīns Kostins izcīnīja ceturto vietu.

Par čempionu vīru konkurencē piekto reizi pēc kārtas kļuva Spānijas daiļslidotājs Havjers Fernandess, kurš bija labākais abās programmās un summā nopelnīja 294,84 punktus.

Tikmēr otro vietu ar 266,80 punktiem izcīnīja krievs Maksims Kovtuns, bet trešo vietu ar 250,18 punktiem guva vēl viens Krievijas sportists Mihails Koļada, kurš pēc īsās programmas bija ceturtais.

Ja Vasiļjevam pirmais lēciens tiešām būtu devis par septiņiem punktiem vairāk, viņš, iespējams, pat gūtu ceturto vietu. Šajā pozīcijā ar 242,56 punktiem palika beļģis Joriks Hendrikss.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas daiļslidotāja Angelīna Kučvaļska, kura pērn Eiropas čempionātā sensacionāli guva ceturto vietu, šoreiz palika 19.pozīcijā. Savukārt ceturtdien Latvijas deju pāris Olga Jakušina un Andrejs Ņevskis ieņēma 23.vietu īsajā programmā un netika pie iespējas izpildīt izvēles slidojumu.

Vasiļjeva augstais rezultāts dos iespēju Latvijai nākamgad Eiropas čempionātā startēt ar diviem vīru sportistiem. Tiesa, arī šogad Latvijai bija iespējams piedalīties ar divām dāmām, tomēr otra Latvijas labākā daiļslidotāja Diāna Ņikitina potītes traumas dēļ neizmantoja iespēju doties uz šīm sacensībām un sezonas beigās uzsvaru liks uz junioru cīņām.

Pagājušajā sezonā Vasiļjevs izcīnīja sudraba medaļu Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs, bija 14.pozīcijā pasaules čempionātā pieaugušajiem un 12.vietā Eiropas čempionātā. Savukārt pasaules junioru meistarsacīkstēs viņš palika astotais.