×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. februāris, 2014
Drukāt

Skaists un trausls. Izstāde “Stikla ceļš. Rīga-Tokija”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vienu mēnesi – no 1. līdz 31. martam – Krišjāņa Barona muzejā Rīgā apskatāma rotu izstāde “Stikla ceļš. Rīga-Tokija”, kas ir japāņu mākslinieces Etsuko Nishi un latviešu mākslinieces Initas Rudzītes kopdarbs, liecina informācija Memoriālo muzeju apvienības mājas lapā.

2011. gadā japāņu māksliniece Etsuko Nishi viesojas Rīgā un piedalījās stikla mākslas izstādē “Stikla Balss”, kas norisinājās Latvijas Mākslas akadēmijā. Šīs vizītes laikā Etsuko vecpilsētas kafejnīcā / veikaliņā “Amelie” iegādājās latviešu mākslinieces Initas Rudzītes darinātu rotu.

Pērnā gada vasarā Etsuko Nishi atsūtījusi pirmos stikla paraudziņus, savukārt Inita tos izmantojusi, veidojot savu rotu dizaina paraugus un nosūtījusi tos uz Japānu. Šī sadarbība turpinājusies un tās rezultāts ir rotu izstāde “Stikla ceļš. Rīga-Tokija”. Sākotnēji izstāde būs aplūkojama Rīgā, bet tad dosies uz Japānu.

“Keiko Osanai, iepriekšējā Japānas vēstnieka Latvijā Takaši Osanai dzīvesbiedre, ir ļoti sekmējusi manu un Etsuko sadarbību, līdz pat šīs izstādes tapšanai,” stāsta Inita Rudzīte. “Ar Etsuko personiski nekad neesam tikušās, bet plānojam nākotnē iepazīties. Mūsu rotas balstās uz savstarpēju uzticēšanos, jo tas ir mūsu kopdarbs. Tā ir kā divu cilvēku saruna caur mākslu,” – tā Inita.

Izstādes laikā būs iespēja noskatīties arī nelielu filmiņu par stiklu un tā iestrādāšanu rotās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+