×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2016
Drukāt

Skaistule no Engures ezera jeb kā tikt pie 7,4 kg smagas līdakas (2)

Foto no A. Sāviča personīgā arhīvaFoto no A. Sāviča personīgā arhīva

Engures ezera skaistule.

Katru gadu jūnija trešajā sestdienā notiek līdaku makšķerēšanas sezonas atklāšana šajā arī man tik ļoti tuvu dvēselei esošajā ezerā. Bet, ak vai! Vēja un lietus māte ezerā bija sacēlusi pamatīgas bangas un it kā ar to vien vēl būtu par maz, laiku pa laikam pavēra debesu slūžas pamatīgiem lietus gāzieniem.

Sapratām, ka cope šajā dienā izpaliks un ar nepacietību gaidījām nākamo dienu. Svētdienas rīts atnāca mākoņains un ar palielu, bet spiningošanai ļoti piemērotu vēju. Abi ar znotu pārkuģojām ezera dziļumu, nostājāmies pretējās malas seklumā un, izpletņa bremzēti, virzījāmies uz kranti, kur mēdza tusēt zaļsvārces. Aprīkoju spiningu ar gumijzivtiņu un sāku mētāt. Jau piektajā metienā māneklis ietriecās tādā kā siekstā. Paspēju tikai nodomāt:

– Kur tāda te gadījusies? Agrāk te ķērāji nebija.

Tūlīt sajutu, ka sieksta purina galvu un man uzreiz kļuva skaidrs, ka ēsmu pakampusi pamatīga zaļsvārce. Līdaka lēnām tuvojās laivai, bet, kad to pamanīja, uzreiz iztina pārdesmit metrus auklas. Tikai trešo reizi pievilkta pie laivas, tā uzcēlās ūdens virspusē visā savā krāšņumā. Jāpiezīmē, ka dziļums šajā vietā bija ļoti neliels un es visu laiku baidījos, ka līdaka noraksies biezajos ūdens augos, kas klāja grunti. Vēl pēc dažiem izmisīgiem mēģinājumiem atbrīvoties no āķa līdaka pagura, un znots Jānis to veiksmīgi iesmēla uztveramajā tīklā.

Priecājos, ka Engure man atkal dāvājusi skaistus, neaizmirstamām emocijām bagātus brīžus. Skaistuli nosverot, secināju, ka savu Engures ezera līdaku rekordu esmu labojis gandrīz par kilogramu, svari rādīja 7,480 kg. Kā vēlāk pastāstīja Engures ezera dabas parka direktors un man labs draugs Roberts Šiliņš, lielu līdaku ezerā esot gana, tām augot daudz ņipru pēcnācēju, un, ja nebūs bargu ziemu, tās priecēs makšķerniekus arvien biežāk un biežāk. Ezerā no jūras esot sanākuši daudz un prāvi asari, kas lieliski ķeroties niedru malu dziļumos un pie ezera reljefa krantīm. Un kas gan var būt gardāks par Abas kūpinātavā pašrocīgi kūpinātu asarpuiku!

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. šādu skaistuli bija jalaižbrīvībā – savos ūdeņos nevis uz pannas

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +11.4
Alūksne +9.6
Daugavpils +9.7
Saldus +10.2
Liepāja +12.2
Jelgava +11.1
Ventspils +12.9
Limbaži +10
Madona +10.0
Rēzekne +8.8
+17
+16
+15
Draugiem Facebook Twitter Google+