×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. marts, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Kādi dažādi cilvēki strādā varas orgānos (8)

Foto - Ieva Makare/LETAFoto - Ieva Makare/LETA

Uldis Augulis

Kad zināmu apstākļu kopums politiķi paceļ ministra krēslā, valdības loceklis noliek malā vieglās dienas un ķeras pie atbildīgu, sasāpējušu jautājumu risināšanas. Amatā vairs nevar meklēt lētu popularitāti un braukt cauri ar māvieniem, kādus dzird 100 Saeimas galvu saspiestībā – varas orgānos jāveic sabiedrībai derīgi pakalpojumi.

Kā tas piepildās praksē, atspoguļojas reizēs, kad ministri ar pienākuma apziņas sajūtu uzstājas “Rīta panorāmā” lielākas skatītāju kopas priekšā. Lūk, knapi paguvusi atsvaidzināt lūpukrāsu, agrās stundas studijā iesteidzas politiski sapucējusies finanšu ministre. Dana ir jūsmīga, pacilāta, starojoša. Mirdzošais skatiens nav tamdēļ, ka ir pavasaris un Kučinskis kabineta dāmām piešķīris komandējumu uz Parīzi, vai ka Reizniece-Ozola pie 1. galdiņa atkal sakāvusi ķīniešu lielmeistari. Labvēlīgā ietekme ir tāpēc, ka valsts finanšu saimniecības vadītājai iekrāts runājamais kapitāls. Ir ko teikt, ir ko iepriecināt sabiedrību, jo sagatavoti vērienīgi pārkārtojumi nodokļu iekasēšanā. Trūkumcietēji un vidusšķira nenovilks pēdējo kreklu dēļ uzliktiem žņaudzošiem maksas procentiem.

Veiklā runātāja pamet mājīgo studiju, lai dotos uz nežēlīgu iekšpolitisko diskusiju, kurā mizantropi gribēs iezārkot ministres izplānoto, bet Danas dārgais tēls pēc raidlaika vēl ilgi dzīvos cilvēku sirdīs. Modināta cerība, ka krietnās, tikumīgās sievietes saprātīgā vadībā neizputinās mūsu naudas rezerves. Sitīs stunda, kad DRO ieradīsies televīzijā pavēstīt, ka tēvzeme radusi iespēju atlīdzināt katram pilsonim pēc pārticīgās Šveices parauga, kur šveicietis ik mēnesi saņem no valdības frankiem piestūķētu aploksni tikai tāpēc, ka ir šveicietis. Respect! – skaistulei Danai.

Liekam citu bildi iekšā. Pie mikrofona satiksmes ministrs. Nodurtām acīm, ietērpies sērās. Auguļa kungam ir neizsakāmi žēl par infrastruktūras bojāeju un ka lauciniekiem apgrūtinājumi malties pa valstij piederošo autoceļu dangām un dubļiem. Bet ministram nav jātver kaplis, lāpsta, blietējamais un ķerrā jātraucas uz avārijas stāvokļa rajoniem. Ministrijā uz kartes Uldis ar klerkiem ir veicis pamatīgu apvidus izpēti sakarā ar neizbraucamiem ceļiem. Pašlaik nav iespējams stihijai cīnīties pretī un dabas iepro­grammētos postījumus izlabot. Vai Uldis Augulis vainīgs, ka atsoļojis marts un nenosusinātos grantsceļus pārvērtis par staignājiem? Turklāt Repše pirms 15 gadiem aizcirta Ceļu fonda lādei vāku, un neviens nespēja to atdarīt, lai kā vēlējās noasfaltēt Latviju.

Briesmonis! – tante Brunavā sirdās par bij. Bērzes pagastveci Auguli pie grambās sadauzīta ričuka atliekām. Nemiernieki draud bloķēt starptautisko autotrasi vai nepiedalīties valsts simtgades dzīrēs. Aizņemtai amatpersonai, kas ļoti ieurbusies ministrijā, nav vaļas klausīties trokšņotājos. Ja uz zināmu laiku tev uzticēti satiksmes ministra pienākumi, tie apzinīgi jāpilda, naktsguļai atvēlot ne vairāk kā astoņas stundas. Ministra vienmuļo dzīvi drīkst iztraucēt vien degoša nepieciešamība atvērt Rīgā jaunu pasta nodaļu vai sagaidīt “bombardiera” nosēšanos lidostā.

Un vai “briesmonim” nav iejūtīgs dežūrpaziņojums, ka “darba grupa strādā”, Uldim programma un finansējums valsts grants un asfalta saimniecības sakārtošanai jau ir pūt vējiņi attālumā? Ministrs ies palīgā ar velkošu džipu, lai autobraucēji nepārvietojas pa ceļiem kā vēžveidīgie, zemgaļi nenoslīkst bezceļos. Darbaļaužu sūri krātos, sarepējušos eiro no pensiju fondiem aizripinās uz lielceļiem kā ienesīgiem komercobjektiem. Lai ripo jūsu naudiņa!

TV attēls atklāj, kurš ministrs ir svešu bēdu garāmgājējs liecinieks, kurš – līdzjūtīga dvēselīte.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Vēl joprojām gadās braukt pa vienlaidu trepjveida purekli,kura platumā varētu ietilpt trīs joslas.Platumu izvēlējās vēl tad,kad komunisms daudziem vēl likās sasniedzams pīrāgs.Kaut kas pačibēja un nu visas 3 joslas ir vienādi neizbraucamas.

 2. Nesaprotu , kur Latvijas politika , var but tik tizli un nekompetenti ministri ??? Vieni un tie pasi purni apgrozas , pec katram velesanam ! Vai tiesam , vairs nav , ne viena sakariga cilveka , kurs varetu nomainit Vecos kadrus ? Ka blaktis , piesukusies , pie siem kresliem !!! Kamdel nelaiz , pie teiksanas , gados jaunakus cilvekus , ar skatu uz nakotni ??? \Kas tas ir , kad vienmer jakeras klat , nabago pensiju fondiem ??? cik var zagt ??? ZZS , Vianotiba un NA , protiet vienreiz kaunu , un saciet stradat , bet nenodarbojieties , ar zagsanu un laupisanu !!! kamdel , JUMS un JUSU ieredniem , maksa sis lielas algas , kuras neesiet – PELNIJUSI ??? Kanus , visai Tautai , kauns Latvijai !!!Vai tamdel , iestajamies ES , lai izlaupitu Latviju un iedzitu , Latvijas TAUTU nabadziba ? Vai jasak atkal ilgoties , pec PSRS laikiem ???Zaga PSRS un turpina zagt ES !!!

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 4. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 5. Varas orgānos ir daudz cilvēku, kuri ir slimi ar šizofrēniju. Bet tā ir visā pasaulē. Paldies Dievam, ka latviešu politikāņi nav tik slimi kā kara noziedznieks nacists Putins.

 6. Droši vien viss vairāk atkarīgs no apsamniekotāju prasmes. Agrāk, kad mūsu grantētos ceļus apsaimniekoja Cēsu rajona ceļinieki, ceļi ļoti bieži bija neizbraucami.Tagad tos pašus ceļus apsaimnieko ogrēnieši un problēmas kļuvušas minimālas. Kas tad mainījies? Attieksme, prasme , līdzekļi?

 7. Labs, bet nobeiguma īsti nav.

  • nobeigums būs, kad atnāks pūķins un visi varēs pārvietoties helikopteros. Sibīrijā, protams… Jo tie 2 % priekš NATO nāk kā caur koka sakni – knapi sanāk banku “glābšanai” un vērtīgiem tiltiem.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+