×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
13. februāris, 2018
Drukāt

Skaitītāji negriežas, rēķini griežas. Ģimenes privātmāju īpašniekus šokē rēķini (146)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ģimenes privātmāju īpašniekus šogad šokējuši no “Latvenergo” saņemtie elektrības rēķini. Kaut arī mājās elektrības patēriņa nav vai tas bijis mazs, viņiem jāmaksā teju divreiz vairāk nekā pērn.

Jāmaksā divreiz vairāk

“Man piederošajā lauku mājā sliktās veselības dēļ ziemā pastāvīgi nedzīvoju. Tā kā jau kopš rudens elektrības skaitītājs negriežas, katru mēnesi nododu vienu un to pašu skaitītāja rādījumu,” stāsta Limbažu novada Skultes pagasta lauku mājas īpašniece Aija Ozoliņa. “Bet katru mēnesi “Elektrum” rēķinus saņemu, citu par citu dīvaināku. Piemēram, par pagājušā gada decembri man bija jāmaksā 4,84 eiro. Toties šī gada janvāra rēķins jau ir 8,75 eiro – gandrīz divas reizes lielāks, nekā par decembri samaksātais. Vasarā, kad savās lauku mājās esmu biežāk un elektrības skaitītājs griežas, tikai par patērētajām kilovatstundām izdevumi nepārsniedz pāris eiro mēnesī,” pārsteigta Ozoliņas kundze.

Par to pašu brīnās arī rīdzinieks Viesturs Spunde, kuram Jaunjelgavas novada Seces pagastā pieder vasarnīca. “Ziemā no koka būvētajā vasarnīcā dzīvot man nav iespējams, tāpēc elektrību netērēju,” stāsta viņš. “Par pagājušā gada decembri no “Elektrum” saņemtais rēķins bija 6,05 eiro, bet par šī gada janvāri jau saņēmu rēķinu 10,94 eiro apmērā, kaut arī nekāda elektrības patēriņa man tāpat nebija.”

“Pagājušā gada novembra rēķinā par elektrību man bija jāmaksā vien 92 centi,” turpina Aija Ozoliņa, “bet par pieslēgumu, ko “Sadales tīkls” ieviesa kopš 2016. gada vidus – 4,79 eiro. Vēl 48 centi bija aprēķināti par obligātā iepirkuma komponenti. Bet par šī gada janvāri sagatavotajā rēķinā šī komponente jau ir apmēram septiņreiz lielāka – 3,23 eiro, kaut arī elektrības patēriņa nebija. Kā lai saprotu, par ko man jāmaksā, ja katru reizi parādās tik atšķirīgas summas? Rodas iespaids, ka tos rēķinos sataisa no zila gaisa.”

Zvana septiņpadsmit reizes

Kā stāsta iedzīvotāji, izmantojot “Elektrum” piedāvāto uzziņu tālruni, vairākkārt mēģinājuši paši noskaidrot, kāpēc jāmaksā teju divreiz vairāk, ja elektrības skaitītāji mājās negriežas.

“Viendien uz šo tālruni zvanīju septiņpadsmit reizes,” atceras Aija Ozoliņa, “pilnīgi bezcerīgi! Nospiediet taustiņu 1, nospiediet 3, pēc tam seko, ka visi operatori aizņemti. Tas pats atkārtojas arī citās dienās. Galu galā pūliņiem atmetu ar roku.”

Arī Viesturs Spunde atzīst, ka cerēto paskaidrojumu vietā tālrunī pretī saņēmis vien instrumentālu skaņdarbu atskaņojumus. “Kam vispār ir vajadzīgs šāds dienests, kurš augu dienu ir aizņemts un kuru sazvanīt, lai kaut ko noskaidrotu, nav iespējams?!” jautā viņš.

Foto LETAFoto LETA

Sadārdzina OIK

Iemesls, kāpēc gandrīz uz pusi auguši elektrības rēķini iedzīvotājiem ar mazu elektrības patēriņu vai tādiem, kuri elektrību nav patērējuši, ir no 2018. gada 1. janvāra ieviestā jaunā kārtība, kas paredz diferencēt elektrības rēķinos iekļauto atbalstu tā dēvētās zaļās enerģijas ražotājiem jeb obligāto iepirkuma komponenti (OIK).

Šo OIK maksājumu apmēru veido divas daļas. Fiksētā jeb jaudas daļa ir atkarīga no ampēros mērāmā elektrības pieslēguma sprieguma. Mainīgā daļa veidojas proporcionāli patērētajai elektroenerģijai, atsevišķi izdalot maksājumus par atjaunojamiem resursiem un koģenerāciju.

Piepildās savulaik Saeimas deputāta Ingmāra Līdakas pareģojums, ka, ieviešot šo kārtību, iedzīvotāju neapmierinātība kļūs vēl lielāka. Būtībā tīšuprāt radīta kārtējā ačgārnība – tie, kuri patērē elektrību vairāk, maksās mazāk. Savukārt tie, kuri, taupot naudu, tērējuši mazāk, maksās vairāk, tostarp tie, kuri dažādu iemeslu dēļ pašlaik elektrību nemaz netērē.

Šī šogad ieviestā OIK maksājumu kārtība ir līdzīga tai, ko “Sadales tīkls” sekmīgi izdabūja cauri Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) un ieviesa no 2016. gada 1. augusta, proti, iedzīvotāju rēķini atkarīgi gan no elektrības patēriņa, gan no pieslēguma jaudas.

Kā pirms diviem gadiem, pirmoreiz panākot elektrības rēķinu sadārdzinājumu, skaidroja uzņēmumā “Sadales tīkls”, mājsaimniecībām ar triju fāžu pieslēgumiem fiksētās mēneša maksas apmērs būšot atkarīgs no ampēros (A) mērāmās jaudas. Piemēram, mājās ar 20 A trīsfāžu pieslēgumu, kuros elektrība netiek patērēta, turpmāk mēneša rēķins pieaugs par fiksēto maksu 4,84 eiro (ieskaitot PVN), kā tas ir Skultes pagasta mājas īpašniecei par pagājušā gada decembrī piesūtītajā rēķinā. Ar mazu elektroenerģijas patēriņu – 100 kilovatstundas (kWh) mēnesī – kopējais rēķins pieaugs par 3,35 eiro. Ja patēriņš būs 400 kWh mēnesī, tad gala rēķins samazināsies par 1,13 eiro. No šī gada 1. janvāra rēķinus vēl vairāk sadārdzina OIK.

Kad to atstāstu māju īpašniekiem, viņi izbrīnā iepleš acis. “Visu mūžu esam centušies taupīt elektrību,” saka viņi, “bet pēc “Sadales tīkla” ieviestās kārtības iznāk, ka taupīt nav nekādas jēgas. Kurš elektrību tērē maz vai netērē nemaz, tam jāmaksā vairāk nekā tam, kurš to netaupa.”

Pievienot komentāru

Komentāri (146)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Kādēļ dzēšat manu komentāru? Kas tā par cenzūru? Mēģināšu vēlreiz –
  1. elektrības transformatorus, kabeļus, projektu un darbu apmaksā klients – loģiski būtu, ka tas ir viņa īpašums – bet izrādās, ka to bez maksas ir jāatdod Latvenergo. Kas tas ir par vājprātu??????????
  2. man elektrības rēķins ir šāds – notērēti 4 eiro – jāmaksā 51,60eiro. Kas tas ir par vājprātu?????????
  3.Pārstājiet ceties par atsevišķu OIK – viss elektrības rēķins ir murgs un ja ir tā kā minējis kāds komentētājs, ka ir bijis referendums par Latvenergo nedalāmību – tad kā to varēja sadalīt??????????
  4.Latvenergo nav vienīgais kantoris, kurš ir kļuvis parazītisks – neaizmirstiet par CSDD – ceļu nodokļiem, nodokļiem par nodokļu iekasēšanu, tehnisko apskates nodevu, maksāšanu par šosejām – vinjeti, NEESOŠA PAKALPOJUMA APMAKSU – DATORDIAGNOSTIKU!!!!
  5.Vislielākais parazītiskākais kantoris Latvijā – TĀ IR MŪSU SAEIMA!!!!! Patriekt tos kuiļus, parazītus un meļus!!!!
  6.beidziet piesaukt Tiesībsargus, Eiropas cilvēktiesības un tās tiesu, ministreļus u.c. kantorus – VIŅI IR IZVEIDOTI, LAI TAUTA DOMĀTU, KA TIE VĒLAS ATRISINĀT TĀS PROBLĒMAS!!!! BET KAD BEIDZOT TAUTA SAPRATĪS, KA PROBLĒMAS IR JĀRISINA PAŠIEM, NEVIS JĀLĀUJ TĀS RISINĀT LIEKĒŽU BARAM, KURI VIENMĒR RĪKOJAS SAVĀS INTERESĒS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Tas, vienkārši, ir likumīgs veids kā Elektrum kantora darbiniekiem nodrošināt ekskursijas divas reizes gadā uz eksotiskām valstīm. Daži mani radiņi, šī kantora darbinieki, turp braukā pastāvīgi, un pat to neslēpj, uz kā rēķina.

 4. Ka’vakar teica parlamentārais sekretārs ar OIK plānots savākt 230milijonu eiro un tāpēc no tā nevar atteikties un par pieslēgumu plānots iegūt 250 milijonu .Tākā to nevar atcelt Pašreiz ir tāda situācija ;ja tu ēdnicā esi pasūtījis picu tad tev jāmaksā ari par konjaka pudeli kaut tu to nepasūtiji

 5. ” ampēros mērāmā elektrības pieslēguma sprieguma” !!! Kas tas par sviestu! Kaut kā tā fizika te ir saputrojusies. Es no RPI laikiem tā kā atceros, ka spriegumu mēra voltos, bet ampēros strāvas stiprumu. Jebšu Latvenergo ir izgudrojis jaunu Oma likumu?!

  • Tas ir Omes likums (viņi cer, ka vairums cilvēku atšķirību nejutīs). Tie rakstītāji paši īsti šitās lietas nepārzin. Nevajag pieņemt, ka visi kas pārdod elektroenerģiju arī no tās kautko saprot. Saprašanai viņi algo elektriķus un citus tehniski zinošos un protošos, bet tos viņi nelaiž pie mārketinga, jeb pārdošanas nodaļas. Tad nu ir tā kā ir. Kopumā izskatās, ka turpmāk burtu salikums OIK nebūs saīsinājums bet izsauksmes vārds, kas apzīmēs spēcīgu izbrīnu ieraugi jauno rēķinu Oik!.. nu kautkas līdzīgs apvaldītām žagām.

 6. …viena daļa jauno elektronisko skaitītāju ir attāli vadāmi… kamēr tu guli, tikmēr to ir iespējams kruķīt kā vien grib… nolasi sava skaitītāja modeli un iegoooglē… uzzināsi ka elektrības piegādātājs var mainīt to parametrus… tāpēc elektroniskie skaita krietni vairāk nekā vecie mehāniskie, ar ripu… var jau teikt, ka jaunie uzskaita arī mazās strāvas, ko vecie neuzskaitīja… ok, telefona lādētājs un mazā gaismas diodīte kas iemontēta slēdzī lai naktī to varētu tumsā atrast, kā arī pāris citas mikro ierīces, man notērēs mēnesī labi ja puskilovatu… bet sanāk ka 20un vairāk … muļķības… bet ko nu mēs dumie sajēdzam no lielo kungu gudrajām lietām… vai ne?…

 7. manā suņubūdā, t. ir vasarnīcā rēķins 42 eiro, patērēts 13,50, 1 fāze vai kā tur

 8. Bet solīja, ka janvārī rēķini būs mazāki. Atkal nesarēķināja vai melo acīs skatīdamies.

 9. Skatos,ka šajā valstī mums neļaus, parastajiem cilvēciņiem , mierīgi dzīvot un pavadīt vecumdienas.Tak darīs visu iespējamo,lai no mūsu nācijas atbrīvotos un to varētu okupēt citi.Pensionāri jau pārsvarā vairs palikuši,tad nu tos tagad slauks līdz pēdējam.Kaut tie asinssūcēji ātrāk aizrītos!

 10. Cik ilgi vēl turpināsies šī visatļautība! Vai tiešām tos plēsoņas neviens nekontrolē.Ko dara ekonomikas ministrija ar savu ierēdņu armiju?!

 11. Tekoša ūdens, vēja un saules enerģijas prihvatizēšanā visvairāk vainojami ekonomika ministri Kampars un Pavļuts kuru darbības laikā izsniegts visvairāk atļauju šo enerģijas veidu izmantošanai elektroenerģijas ražošanai un pārdošanai valstij. Sava atbildības daļa piekrīt arī savulaik “zaļajam” prezidentam Vējonim (astoņus gadus vadija Vides ministriju).Ar “Elektroenerģijs tirgus likuma mājsaimniecību sektorā 30.1 pieņemšanu tika panākts lai neviens neiedrošinātos šos resursus izmantot mājsaimniecības personīgām vajadzībām.Šo nejēdzību mazināšanai vajadzētu organizēt protesta mītiņu pie prezidenta pils.

 12. beidzas raudāt, viss ir labi, maksāsim kamēr varēsim

 13. OIK ļembasta sākumā rudenī “sadales tīkla “valdes atbildīgais par dīzeļģeneratoriem zalās pļavās, Lūsveris TV atbildēja nepārprotami “neesmu kompetents”. Kur lai Ašerādens ņem tos kompetentos, ja Lūsvera aldzina un prēmija par 9 (?) mēnešiem bijusi nieka 105 000 eur ( Pietiek 23.10.2017.)? Un “pateicības” kādas grozās ap Latvenergo sili …. Nu lētāk vienkārši nevar būt.

 14. OIK ļembasta sākumā rudenī “sadales tīkla “valdes atbildīgais par dīzeļģeneratoriem zalās pļavās, Lūsveris TV atbildēja nepārprotami “neesmu kompetents”. Kur lai Ašerādens ņem tos kompetentos, ja Lūsvera aldzina un prēmija par 9 (?) mēnešiem bijusi nieka 105 000 eur ( Pietiek 23.10.2017.)? Un “pateicībsa” kādas grozās ap Latvenergo sili …. Nu lētāk vienkārši nevar būt.

 15. Tas, kas pie mums notiek ar Atbildēt

  Tas, kas pie mums notiek ar elektrības cenām ir noziedzīgi, sākot ar OIK shēmotāju piesedzēju Ašeradenu, ar kura darbu … Kučinskis ir apmierināts (!?!?!). Es noteikti nebalsošu ne par Vienotību, ne ZZS – vienā maisā bāžami, to pierāda darbi.

 16. Super . Bizness labi sakārtots . Zaļās elektrības raźotāji var smelt naudu par neko . Tērē strāvu vai ne bet jābleķo tāpat . Īsts genocīds pret savu tautu .

 17. Mūs aplaupa .

 18. latvietis ielās neies,un nekašķēsies ,jo viņš labprātāk nories kaimiņu,tie pāris bļauri kas iestenās ,kad jāvēršas pret šādu iekārtu ,kas iznīcina tautu ir spļāviens jūrā,pohujisti,kuri pārvelk visam strīpu aizbrauc un dzīvo citā zemē.Ko darīt palikušajiem,kas mīl savu zemi ,kas ielicis milzu darbu veidojot savu dzimtas vietu ,kam bezgala žēl pamest senču mājas ,kas paskatās uz visu un smagi nopūšās ,bet varas vīri tik apzog un apzog tautu.Tad varbūt vajag būt tautas aģitātoram kaut vienu pavilksi lidz ,būs labi .Ejiet uz vēlēšanām un lapiņā ierakstiet neredzu par ko vēlēt ,zagt variet bez mana atbalsta-tuvojās dziesmu un deju svētki šeit arī ir iespēja parādīt tautas nostāju un piedevām milzīga-vienkārši nedariet to -tad arī visa pasaule redzēs latvieša nostāju .Bet runāt ir viens ,darīt otrs.tas būtu valdībai tāds pliķis kad pa maz neliktos un nav jāiet un jādirn pie seima mājas .Kā katrs lems tā ir paša ziņā.Jo patreiz neviena partija nav lojāla priekš tautas.

 19. Nu ar nepacietību es gaidu Latvijai 101. Pie vienāda patēriņa (ļoti niecīga JURIDISKĀS personas pieslēguma – nesaprotu ar ko šī elektrība savādāka par blakus esošo privāto) 2016 – 5 Euro 2017 – 17 Euro 2018 – 32 Euro nu 2019 gadā jābūt ap 75 Euro (nu manas prognozes pie 5 KWH patēriņa). Labākais ka brīvā elektrības cena palikusi +/- tādā pat līmeni (daži pārdesmit centi). Pārējais ir Monopolistu nodoklis.
  Elektrības tirgus jau mums brīvais, bet piegāde līdz mājām????
  Latvenergo var sazvanīt zvanot uz jauna pieslēguma izveidošanu – pacēla uzreiz.
  Lattelekom TET neko nedos jo lielais lēciens jau ir piegādes un Co daļā. Kā jau iepriekš minēju el cena 3 gados man nav būtiski mainījusies.

 20. pie pirmās iespējas pametīšu šo valsti ar visu ģimeni!!! Kauns dzīvot Te!! Atklāja ka “zaļās enerģijas” ražotāji, krāpjas un līdz sīm nav neviens saņēmis sodu, bet man jāmaksā!!! Da ej Latvija D……st…

  • Kā? Jūs taču esat patriots! Patriotisms nedodas par velti. Vajag sevi piespiest dzīvot atjaunotajā valstī!
   Un ticēt.. ticēt… ticēt…

 21. Ko krāj un taupa taupītājs (pensionārs) to atņem laupītājs (valsts)! Tik rijīgu un atklātu laupītāju- valsti nebijām piedzīvojuši kopš pēckara gadiem, bet tad tas bija saprotams- kara seku likvidācija u.t.t. Bet kas notiek tagad? Kad paklaušās par milzīgajām algām un piemaksām valsts pārvaldē, liekas ka komunisms tur jau iestājies, bet tauta tiek aplaupīta aizvien nežēlīgāk un nekaunīgāk!

  • Valsts pārvalde jau kopš pēckara gadiem (resp. no 1945.) ir zagusi un laupījusi, tikai padomju varas gados tas notika it kā slepus (par to nerakstīja presē un neziņoja TV), bet atjaunotās neatkarības gados laupīšanas process ir atklāts un visiem redzams,. Būtībā padomju vara Latvijā turpina pastāvēt, tikai nosaukta citādāk, un nelielas kosmētiskas izmaiņas izdarītas, lai skata pēc būtu līdzīga demokrātijai.

 22. Ko krāj un taupa taupītājs (pensionārs) to atņem laupītājs (valsts)! Tik rijīgu un atklātu laupītāju- valsti nebijām piedzīvojuši kopš pēckara gadiem, bet tad tas bija saprotams- kara seku likvidācija u.t.t. Bet kas notiek tagad? Kad paklaušās par milzīgajām algām un piemaksām valsts pārvaldē, liekas ka komunisms tur jau iestājies, bet tauta tiek aplaupīta aizvien nežēlīgāk un nekaunīgāk!

  • Jām viņiem komunisms jau ir klāt.
   Bet mums šeit ir atstāts feodalisma režīms.
   Bet šī nav taču nežēlīgā padomju “okupācija”. Tā kā viss ir feini un var dzīvot 🙂 talāk…

 23. Vajag saskeegties kopaa un saakt tiesu darbus ar sho bleezhu un zaglju bandu likumaa!vinjus tupina un aaraa velk taa pati sisteema un beidzot tam jaaliek gals,lieniet aaraa no alaam un jaaciinasas ,ne pakkjaaviigi jaaljauj sevi cirpt!taa ir vairaak kaa shantaazha,rekets utml.

 24. pilsonis un jau nikns Atbildēt

  Ar skatu uz veciem jaunumiem:
  =pilsonis 13. februāris, 2018 07:46 Atbildēt
  Atkārtoties nav labi, bet Latvijai tas Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens ar ”labo” OIK blēdību :
  ”Būsiet vel ”priecīgāki”, kad saņemsiet ZZS Vējoņa projektu OIK 2 … – nu dažiem no 3 A tā naudiņu gribās un viss Latvijā jau prihvatizēts…”
  Vajag vel? Laika tā. Atcerieties pie maksāšanas tādu Vienotības Ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu un priecīgi uz vēlēsanu urnām sekmēt pat OIK 2 ieviešanu dāvanā no ZZS Vējoņa .

  Tātad gaidiet prieka vēstulīti no ZZS Vējoņa par OIK 2 un maksājiem kādam no 3 A !!!

  Tikai kuri balsoja par ZZS un arī Vienotību – šodien par to maksājiet.

 25. Sudziet eiropas tiesa to .. latvenergi jus zinat cig peln latvenergo prieksnieks sis izdomajis ka vel par maz un vel vairak sak atlauties

 26. Jāāāā, valsts rūpējas par savu tautu, tik gudri kā nekur, nu gan smadzenes!

 27. Valstī ir nepieciešama iedzīvotāju sacelšanās pret šo nenormālo patvaļu. Laupa visi kantori. Ir jāiet ielās kamēr to OIK likumu atceļ. .. Domā tikai par turīgajiem, kuriem vienmēr par maz.

 28. Jums, kā valstsvīram ,ar steigu jāpanāk š.g. MK noteikumu iesaldēšana līdz brīdim, kamēr tiek noskaidrota patiesība par OIK likumību, atsaucoties uz ES agrāko novērtējuma aktu, ka Latvijā ir vis augstākā maksa par elektroenerģiju no visām ES valstīm? Tuvojas vēlēšanu laiks, ja Jūs nerīkosieties kā pienākas , lai novērstu nelietības šai sistēmā, vēlēšanu rezultāti nav prognozējami.

 29. Līdz katra patērētāja dzīves vietai ir vadi pa kuriem tiek padota dārgā enerģija,tad gribētu ierosināt kā varētu nokāst vēl kādu ļimončiku. Jāuzliek nodoklis par tekošo vada metru+PVN.

 30. Smagi kļūdās tie kas domā, ka OIK maksajumi tiešām aiziet zaļās elektroenerģijas ražotājiem. Visi Latvijas iedzīvotāji ir spiesti maksāt par “enerģētisko neatkarību”, kas maskē nozagtos miljonus TEC atjaunošanā.

 31. ir jau vēl citas komponentes – piemēram, vektoru komponentes. Varētu iedzīvotājiem aprēķināt papildus maksu par atrašanos metros virs jūras līmeņa. Vai ieviest jaunumu – vēl vienu komponenti – atkarībā no elektrostacijas atrašanās no abonomenta dzīvesvietas, attālumu mērot kilometros un nodēvēt par kilomenti :)))))) Lai tak bauri maksā, ko tad viņi saprot 🙂 Esmu dzīvojusi ārzemēs vairākus gadus, nekur nav jāmaksā kaut kas cits, kā tikai skaitītājā redzamais rādītājs pēc izcenojuma. Vajadzētu iesūdzēt šo kantori Satversmes tiesā un pēc tam ES tiesā.

 32. PPortālā Delfi (sadaļa Aculiecinieks) Atbildēt

  514 komentāri. 30 reportāžas ar liecībām, kādi rēķini visā Latvijā saņemti.

 33. Cik ilgi mums te jāvāras, lai mūs sadzirdētu? Kā varēja tik netaisnīgu likumu pieņemt?
  Valdība to nedzird?

 34. Latvenergo- laupitajkantoris, kurss jau sen bij jasledz.

 35. Lielisks raksts ! Autoram – žurnālistam palielināt algu !!!

  • manipulatīvs raksts. Jo apgalvojums, jo mazāk tērē, jo vairāk maksā ir nepamatots. Visi maksā vienādu maksu par pieslēgumu ap 10 euro mēnesī. Par patērēto elektrību, kats maksā atbilstoši savam patēriņam, un jo viarāk tērē, jo vairāk maksā un otrādi.

   • Būtība jau ir tur,ka nezinam, kur tā nauda paliek. Jāpanāk pilnīga atklātība, pēc tam uz eiropas savienības gaiteņiem panākt taisnīgu tiesu. Bet lai to panāktu, jābūt gudriem vēlēšanās.

 36. Citārs vienkārši pērle !!!!”Fiksētā jeb jaudas daļa ir atkarīga no ampēros mērāmā elektrības pieslēguma sprieguma” 😂😂😂

 37. Ko tur vairs vainot Šķēli, viņš jau sen ir politiski miris, bet visu turpināja citi kaklakungi…. Tad jau uzreiz: pie visa vainīgi krievi.
  Bet ja nopietni kur tad ir slavinātā tirgus ekonomika, konkurence, kur jādara maksimums, lai piesaistītu nevis atbaidītu klientus. Šeit ir monopols un kur tad ir cīņa ar monopolu diktātu, kuri ir dažādi regulatori, tiesībsargi un citi naudas kāšanas veidojumi, kur galu galā ir KNAB vai tad visi ir uzpirkti.
  Pašūmēsimies un maksāsim kā mīļie.

 38. Ko tur vairs vainot Šķēli, viņš jau sen ir politiski miris, bet visu turpināja citi kaklakungi…. Tad jau uzreiz: pie visa vainīgi krievi.
  Bet ja nopietni kur tad ir slavinātā tirgus ekonomika, konkurence, kur jādara maksimums, lai piesaistītu nevis atbaidītu klientus. Šeit ir monopols un kur tad ir cīņa ar monopolu diktātu, kuri ir dažādi regulatori, tiesībsargi un citi naudas kāšanas veidojumi, kur galu galā ir KNAB vai tad visi ir uzpirkti.
  Pašūmēsimies un maksāsim kā mīļie.

 39. Vislabākais jau tas, ka ievilkām eletrību par ļoti lielu naudu, arī jauno elektrībaselektrības kasti. Un izrădās, tas viss tagad ir Latvenergo īpašums! Nu super! Es maksāju, bet pieder citam! Viena varena valsts, kas visădos veidos iznīcina Tautu! Speciāli neteicu “savu Tautu “,pret savu Tautu tă citur pasaulē neizturās!

 40. Vēl joprojām tauta domā,ka pie vainas tikai mazie HESi. No kopējā OIK mazie HESi 2016. gadā ir saņēmuši nepilnus 5%, jeb 9,933,990 Euro. Rīgas TEC-1 un TEC-2 kopā- 82,704,764 Euro. Tā ka skatieties uz koģenerāciju, biogāzi un vēja parkiem. (Dati no Pietik.com)

 41. Banda atkal slauc nabagus. Tak vienreiz jatriec prom tie neliesi

 42. Nu ļoti dīvaini tas viss notiek pie mums. Kamdēļ gan visiem el.en.patērētājiem būtu jāuztur kaut kādi biznesmeņi- zaļās enerģijas ražotāji. Praktiski ar tādām summām kādas tagad ir OIK viņi visi neko nedarot var dzīvot zaļi. Bet visnabadzīgākā iedzīvotāju daļa- taupīgie maksā vairāk, kā tie kas kapeikas neskaita. Kurā valstī vēl tā tiek aplaupīti iedzīvotāji, kas ir maznodrošinātie, pensionāri un mazu algu saņēmēji. valsta ar vienu roku dod- samazinot PVN uz 20% , bet ar otru atņem uzliekot kaut kādus mistiskus maksājumus visiem.

  • Bet jūs ejiet un balsojiet par vienotību un viņu līdzīgiem, tad būs paradīze Latvijā pēc tūkstoš gadiem, jo jūs taču neesiet laimes stāsta varonis dombris, kam miljonu norakstīja pēc bankas likvidēšanas

 43. tējkanna un gludeklis Atbildēt

  Nez ko TIESĪBSARGS par šito domā? Varbūt lai uz brīdi atraujas no trakomāju būšanām un paskatās, kā iet tiem pavalstniekiem, kas viņam algu maksā?

 44. Izskatās, ka to rezervēto, bet nepārdoto jaudu ved uz izgāztuvi?

 45. Uz pusi vairāk un divreiz vairāk ir stipri atšķirīgi lielumi. Piemērs. Sākumskaitis 2, ja uz pusi vairāk, tad 2+2/2=2+1=3. Ja 2 reiz vairāk, tad 2reiz2=4 Ir starpība?

 46. Kriminālisti pie valsts elektrības kloķiem!

 47. OIK ir šķēles meistarstķis!

 48. lielie kampēji izdomāja oik , lai pelnītu uz tautas rēķina.

 49. To OIK ir izdomājuši Vienotības valdīšanas laikā, lai apjātu, apčakarētu,apzagtu Latvijas valsts iedzīvotājus. Vislielākie elektrības rēķini Eiropas Savienības valstīs ir Latvijā.

 50. Sūtiet sveicienus un pateicības Kampara k-gam un vienotībai!

 51. Mēs gadiem esam klausījušies par to,ka vajag domāt zaļi,taupīsim dabas resursus,nepiesārņosim pasauli utt.Man arī ir lauku māja,kurā uzturos tikai vasarā un brīvdienās.Lai ievilktu elektrību,samaksāju tūkstošus Latvenergo,pārgāju uz LED spuldzēm,elektrisko plīti nomainīju uz indukcijas plīti,elektrisko zāles pļāvēju,kuram bija 1000 W motors nomainīju uz tādu,kuram ir akumulatori un tagad saņēmu sodu,rēķins ir dubultojies.Man nav liekas elektrības jaudas,atvienot uz ziemu es to nevaru,jo tad nedarbosies signalizācija,ja nav signalizācijas,tad nevar apdrošināt.Vienas vienīgas cūcības,aicinu nākamajās vēlēšanās nebalsot ne par vienu no iepriekšējām varas partijām,man pietiek.

 52. Pilnigs sviests, drīz nāksies atteikties no ,,LTvenergo,, pakalpojumiem vispār. Cik var krāmēt uz tautas pleciem? Vai tiešām šiem Rīkļurāvējiem nepietiks.

 53. Turpiniet balsot par ZZS, TB/LNNK ( Visu Latvijai ) Vienotību un dabūsiet vēl lielākus brīnumus ! Un nekādā gadījumā arī ne par Saskaņu. Parādās jauni spēki, kā piemēram tā sauktā Bordāna partija vai JKP.
  Loģika vienkārša – veco “ažu” valdīšanas 26 gados Latvija izzagta, cilvēki aizbraukuši, medicīnas aprūpe – bez komentāriem. Ar izglītību – tas pats. Dzīve kļūst arvien dārgāka. Sev “tautas kalpi” algas palielina katru gadu un jūtami, bet pensionāru pensijas palielina par dažiem eiro ! Un t.t.
  Un par to OIK – ja vara tiešām mainīsies, tad daudziem šeftmaņiem būs tiesas procesi.

 54. Kam pieder Zeme, Saule, upes un vējš? Kas radīja augu valsti un dzīvniekus? Ar kādu mērķi un vēlējumu tas viss tika uzticēts Cilvēkam pārvaldīšanai? Diemžēl mamons jeb nauda valda pār šo pasauli…. Tik viltīgi tiek veiktas visādas reformas, ka sarežģītos aprēķinos un aiz skaistiem lozungiem par nevienlīdzības mazināšanu tiek noslēpta patiesība un nabadzīgie paliek arvien nabadzīgāki… Būs ko atcerēties – LATVIJAI 100……….. Vai ir kāds priecīgs un ieguvējs visā šajā stāstā?

 55. Paldies Andrim Šķēlem !!!

 56. OIK kā patiks Andrim Šķēlem un viņa bandai , kad tauta to uzvilks vēja ģeneratorā !!!

 57. Vajag solidāri visiem nemaksāt to OIK, ja jūs zinātu kam īsti pieder mazie HESi , tad arī nebūtu jābrīnās, kam tas ir izdevīgi, tie antiņi ko parāda pa TV ir tikai izkārtne. Latvijas nodokļu maksātājs var izglābt žīdu bankas, nogalvot kredītus Liepājas metalurgam, tagad arī uzturēt mazos HES, bet novirzīt naudu smagi slimajiem, nē to nevajag, tur atkal tauta pieslēgsies un daziedos..
  .

 58. Ja operātoru līnijas ir aizņemtas ,tad ir jāparbauda bai tur kāds sēž vai nē.

 59. Kādā veidā var pieslēgties pie kāda cita ES elektroenerģijas piegādātāja pakalpojumiem ?!

 60. Tiem, kas paši ievilkuši laukos elektrību, maksājuši tūkstošos, tiem rēķini turpina kāpt bezgalībā. Nekādu robežu! Starpniekfirmas tikai rēķina un rēkina.

 61. Kāds ir mērķis, ko grib sasniegt ar OIK??? Kur ir valdības atbildība iedzīvotāju priekšā? Kur ir paskaidrojumi, ciparus pamatojoši aprēķini? Kāda ir dzīves jēga? Vai ir vēl Latvijā kāds cilvēks ar veselo saprātu? Uū, prātiņ, nāc mājās:)

 62. Kurš to izdomāja??? Gribētos iepazīties ar OIK autoru…

 63. Bet Kaktina kaktu kantoris slave ZZS valdibu. Pasi skriesiet par viniem velet un blausiet ,ka nav par citu ko balsot…

 64. Zagļi,lai dievs ir jūsu soģis,naudu sagrābsiet ,veselību zaudēsiet,kapā līdzi neko nepaņemsiet!Lai jums veicas apzogot tautu.

 65. OIK ir jāmaksā tirgotājam, nevis jāņem no patērētāja kabatas. Es kā patērētājs neveicu nekādu iepirkumu.

 66. Labi, jaudas uzturēšana- tur jānodrošina attiecīga jauda,tas varbūt arī ir saprotams, bet tas OIK – kāpēc mums jāmaksā par to,ka valdība ir mazajam HES apsolījusi paaugstinātu tarifu! Ja apsolīja,lai tak paši arī maksā! Kā tad šādā gadījumā reāli var ietaupīt – nekā! Patēriņš- 250 kw – rēķins – 52 EUR!

 67. Labi gan, ka auseklīši vēlējās kapitālismu, tagad var labi nopelnīt kampēji un oligarhi! OIK reformēs, izdomās KOI!

 68. Pirms 2 gadiem Eiropas komisijas eksperti atzina, ka Latvijas iedzīvotāji jau no 90-tajiem pārmaksājuši par elektrību!!! Tas netraucēja brīvo tirgu atvērt ar abonentmaksu ieviešanu.
  Cik liels līdz ar to bija jau tā dārgās elektrības maksas sadārdzinājums? Vai kāds to ir aprēķinājis? Lūdzu faktus galdā! Runāsim skaitļos!
  Par cik šogad elektroenerģija sadārdzinās ģimenes privātmāju īpašniekiem! Lūdzu, kas to spēj, izrēķiniet un dariet to zināmu.
  Zemes nomas maksai ir uzlikti griesti. Vai elektrības tūkstoškārtīgs sadārdzinājums atbilst Eiropas standartiem?

 69. OIK ir diversija, afēra, kura ir vērsta uz Latvijas valsts ekonomikas graušanu.

 70. Latvijā iedzen depresijā.Kam tie sū…. mazie hesi vajadzīgi ja tautai par šiem jāmaksā,paši nevar sevi ne atpelnīt ne uzturēt. Un vēl..tā nenormālā bāšanās virsū ar māju siltināšanu. tik gari gadi jāatmaksā parāds, ar algu jau to nevar izdarīt ,vairāk kā puse algas obligātajos maksājumos. Pēc 4 gadiem pensija, kas būs tik liela ,kā šī brīža maksājumi….un tad apsaimniekotājs ar banku atņems dzīvokli un es uz ielas..
  Un no tā visa ,apzinoties savu spēju,vai nespēju maksāt atteikties nav iespējams. Valdība atkal kapitāli pacentusies uzgrūžot veiklo darboņu kantorus,zem nosaukuma -apsaimniekotājs,iedzīvotājiem uz kakla.

 71. Cilvēki, ejiet taču prom no tā s-a Latvenergo prom! Sazvanīt nav iespējams, ja sazvani, tie nelaipnie un stulbie cilvēki arī neko nespēj paskaidrot par rēķina pieaugumu. Ejiet uz Lattelekom vai kādu citu pakalpojuma sniedzēju, kur attieksme pavisam cita!

 72. Brivais atvertais elektribas tirgus,kur brivpratigi piespiedu karta jamaksa likumigajiem bleziem gan valdiba,gan ta saucamaja godigaja privatbiznesa(mafija)!

 73. Latvieši ir sīksti! Latvijas valdībai vēl neizdodas iznīcināt latviešu tautu, tāpēc tagad palūguši palīgā Latvenergo! Miķelsona un citu bandītu tiesas prāvas par miljonu izšķērdēšanu Latvenergo lietā ir tikai acu aizmālēšanai, lai “neuzrok” to visu lielo mafijas bandu, kas ir sagrābusi Latviju…..
  Elektrolīniju uzturēšana….Ha, smiekli nāk! Viņi katru dienu no līnijām slauka putekļus???? Ieraktie stabi stāv gadiem, metāla vadi kā zināms nav viendienīši….

 74. >>> Līnijas uzturēšana 13. februāris, 2018 08:55 Atbildēt

  Tāpēc jau tika ieviesta abonēšanas maksa, ar kuru vēl cilvēki samierinājās. Bet OIK ir oficiāla blēdība, afēra! Un starp citu – ko tu saproti ar līnijas uzturēšanu? Katru dienu kāds to līniju apstaigā, vai varbūt veic kādus mērijumus? Reāli jau nekas nenotiek. Vienkārši ir taču viegli un vienkārši pieprasīt samaksu par kādu mistisku bet praktiski nenotiekušu pakalpojumu. It īpaši tad, ja pats vasarnīcas vai lauku mājas īpašnieks šo līniju ir būvējis.

  • Elektrības ievilkšana bija dārga, to veicām par savu naudu, kabeļi zemē, nekādas vētras to neietekmē. To Sadales tīkli tagad noprivatizējuši, vai? Un abonentmaksa taču nozīmē līnijas uzturēšanu.

 75. Latvieši ir sīksti! Latvijas valdībai vēl neizdodas iznīcināt latviešu tautu, tāpēc tagad palūguši palīgā Latvenergo! Miķelsona un citu bandītu tiesas prāvas par miljonu izšķērdēšanu Latvenergo lietā ir tikai acu aizmālēšanai, lai “neuzrok” to visu lielo mafijas bandu, kas ir sagrābusi Latviju…..

 76. OIK ir diversija.vērsta uz Latvijas ekonomikas graušanu!

  • paskaties uzmanīgāk savos elektrības rēķinos – OIK tur nav vienīgā diversija, arī pārējie cipari no pirksta izzīsti. Viss rēķins ir diversija.

 77. “Kas ir obligātais iepirkums?
  Obligātais iepirkums ir VALSTS NOTEIKTS ATBALSTA mehānisms elektroenerģijas ražotājiem, kas paredz tā FINANSĒŠANU NO elektroenerģijas GALALIETOTĀJU maksājumiem.”

  KATASTROFA galalietotājiem taupītājiem, vientuļajiem, slimajiem utml. Paldies, valsts, ka rūpējies par saviem iedzīvotājiem!

 78. Cik Latvenergo izmaksā līnijas uzturēšana uz tavu vasarnīcu, kurā Tu nemaz nedzīvo un elektrību nemaz netērē? Un kam par to ir jāmaksā? Varbūt ir jēga vispār atteikties no Latvenergo pakalpojumiem?

  • nav sazvanāms. Akciju sabiedrība, kur spaidot kaut kādus ciparus, balss tevi atslēdz. Neviena cita numura nav, kam par to varētu paziņot. Tad uzrādiet administrācijas cilvēku numurus, no kuriem prasīt atbildību.

  • Vai zināt, cik laukos maksā pieslēguma ierīkošana? Tūkstošos! Pašiem viss jāapmaksā! Gribam pēc tam taupīt- izmaksas pieaug. Par kādu apkalpošanu ir runa? Par ko nav samaksāts, papētiet rēķinus! Bet rēķini aug gan pēc regulārām(!!!) skaitītāju nomaiņām, gan aizvien jauniem pakalpojumiem…..

  • Starp citu, lai mana lauku īpašumā būtu elektroenerģijas pieslēgums, es pats samaksāju lielu naudu ( ap 8000 Eur), ta ka kada te runa ir par uzturēšanu un izmaksām? Ja to hūtu darījuši bez maksas, tad saprotu, bet šo neuzskatu par atbalstāmu ideju no valsts puses!!!!

 79. Kad tiks izskatīts jautājums par apgrūtinājumu zemes īpašniekiem, kam vadi iet pa zemi un stabi īpašumā?

  • Šis ir labs jautājums. Ja vadi ir ierakti kabeļu izskatā zemē, tad vēl nekas bet ir tādi lauki, kur uz 1ha ir 10 stabi, un tur pat problemātiski noļaut.

  • Un zem vadiem praktiski nekas nedrīkst stāvēt. Nu ko jārīko savi ģeneratori, tie šķiet Sanāk lētāk.S

 80. Līnijas uzturēšana Atbildēt

  Vai kāds ir noskaidrojis, cik Latvenergo izmaksā vienas līnijas uzturēšana uz lauku mājām, kuras patiesībā ir vasarnīca? Vai par to kaut neliela daļa nav jāmaksā pašam mājas īpašniekam, vai tomēr viss jāsedz no citu lietotāju maksājumiem?

 81. Šobrīd valstī notiek absolūtais bardaks un krāpj kā vien var…
  Šie rēķini sastādīti tā, ka liela dala speciālistu ari nemāk izskaidrot kā rodas gala cipars???
  Tas taču ir absurdi.
  Var būt tiešām kādam juristu birojam radīsues interese un tā lieta izies ārpus Latvijas tiesas…..

 82. Takš ejied dēt ar tiem pievienotajiem sū-iem

 83. Ar so kartibu musu 1oo deputati grib nabagus kas taupa pataisit vel nabagakus un atstat vispar bez elektribas,ta ir davana Latvijas 100 gadu pastavesanai,un gaidamajam seimas velesanam,tos kas nedoma par ta jau nabaga tautu,nakamajas velesanas atstat pec iespejas talak no jebkadu lemumu pienemsanas.

 84. Privātmāja!!!!!
  Par elektrību summa ir 48.76 – bet gala maksājums ir 152,61 !!!

  Elektroenerģija ELEKTRUM IZDEVĪGAIS 600+
  Elektroenerģija 1 laika zonā 1152.18 kWh 48.76
  Ar PVN 21% apliekamā summa (EUR) 126.12
  PVN 21% (EUR) 26.49
  Rēķina summa ar PVN (EUR) 152.61

  2/3 ir citi maksājumi 😀 jautri! Atbalstam tautas labklājību!

 85. Takš ejied dēt ar tiem pievienotajiem sūdiem

 86. Apbrīnojmi! Nepietiek ar to,ka mazā HES , regulāri uzturot ūdens līmeni virs atļautā, bojā manu īpašumu, kas pieguļ upei, tagad pie tā vēl man ir jāmaksā papildus mēnesī apmēram 8.00 EUR par to!

 87. Ļoti ceru ka kāda gudra galva mēģinās šo apsurdu iesniegt eiropas tiesā. Neticu ka vēl kādā valstī tā notiek. Saprastu ja latvenergo būtu uz sabrukšanas robežas un mums visiem kopā vajadzētu to glābt.
  Bet viņi ir miljonāri.

  • Jā, Eiropas tiesa ļoti derētu, jo paši skaidrība netiksim. Kā var būt maksājums par pakalpojumu, kuru neizmantoju (piesauktais vasarnīcas variants, 0 patēriņš, summa 7 €)?

 88. Elektrība- mati gaisā Atbildēt

  Tā var būt tikai Latvijā. Nemaksāju par SAVU patērēto enerģiju, bet maksāju par to, ka zināmi kungi uz mazajām upēm uzbūvēja HESUS, sačakarēja upes. Tie, kuri šo visu safabricēja, lai tak paši par to arī maksā!!!!!

 89. Kas bija tāds, ka mans komentārs tika dzēsts?? Kāds negrib dzirdēt patiesību-to, ko visi daudzmaz domājošie jau sen ir sapratuši-ar OIK palīdzību likumīgi tiek apzagta tauta!!! Jā, LV iedzīvotāji uztur likumīgos zagļus!

 90. Vai kāds vel atceras ka visa tauta referendumā nobalsoja ka Latvenergo ir vienots, nedalāms un neieķīlājams valsts uzņēmums . Kā varēja atcelt referenduma rezultātus ? Te arī ir dārdzības cēlonis, katra sruktūrvienība (ST, AST,TEC + valsts ar nodokļiem ) cenšas iegūt maksimālu peļņu uz patērētāju rēķinu.

 91. Ar steigu ir jāklapē ciet tās nolādētās mazās HES un citas “izdevīgās un draudzīgās” elektrības “ražotājas”, kas veiklo šeftmaņu laikā tika veidotas ar vienu vienīgu mērķi-likumīgi apzagt tautu. Kāds ir iemesls tam, lai nekavējoties tiktu likvidēta OIK, kas ir zaglēnu izdomāts veids, kā dzīvot uz LV iedzīvotāju rēķina?

 92. Kārtējā cilvēku krāpšana.Cik ilgi to cietīsim?

  • Tāda ir Zaļo un Zemnieku politika, par Vienotību vispār nav vērts runāt. Mums atliek tikai to atcerēties vēlēšanās un kad būs Zemes stunda, kad visur pasaulē taupa elektroenerģiju – saslēgt visas lampas, lai atzīmētu mūsu valsts politiku energo taupīšanas jomā.

 93. HIPERSADĀRDZINĀJUMS Atbildēt

  Ja pareizi sapratu, valdība 04.10.2017. atbalstīja oik maksājumu palielinājumu 390000 mājsaimniecībām. Nosaukt par “tukšajiem pieslēgumiem” iedzīvotāju dārgi maksātos pieslēgumus elektrībai, Sadales tīkls rīkojas ļoti nekorekti. Ne jau Sadales tīkls apmaksāja pieslēgumus – projekta izmaksas, profesionālas firmas darbu, ar kabeļu ierakšanu zemē (ko neietekmē vētras un nolūzuši koki). To visu tagad sadārdzināt par elektrības pievadi, ko iedzīvotāji paši par savu naudu veikuši… Un nevajag te runāt par jaudu samazināšanu, jo atteicāmies no 3 fāzēm, bet vienalga pienākošais rēķins šajā gadā dubultojies – un dubultojums jau uz pagājušā gada ieviestās abonentmaksas bāzes. Tas ir HIPERSADĀRDZINĀJUMS.
  Kā valdība to pieļāva? Tā ir patvaļa pret vienu noteiktu iedzīvotāju daļu, tā ir diskriminācija. Mazdārziņu un dārza mājiņu īpašnieki apmaksā miljonāru oik. Tā esot nevienlīdzības mazināšana!!! kā kaut kas tāds var būt likumīgs?

 94. Mums arī šogad ir palielinājies rēķins. Taupīt nav uz kā vairs, 3 fāzes vajadzīgas, jo reizēm saimniecībā kaut kas jāmetina vai jābetonē. Kur lai zemnieks palielina savus ienākumus- vienīgi celt kartupeļiem u.c. dārzeņiem cenas! Tā jau izdevumi dēļ nodokļiem ir neadekvāti! Par esošām dārzeņu cenām sanāk tikai 1 minimālā alga, kura jādala uz 2 strādājošiem. Bet pircēji grib vēl lētāku preci. Varētu pāriet uz saules baterijām – atkal bet – metināšanai jaudu nesakrāsim. Arī Latvijā pieejamais piedāvājums ir ‘dīvains’ -vecās paaudzes saules baterijas par neadekvāti augstām cenām

 95. uzlaist gaisa tos zaglus ar visiem hesiem.karteja tautas apkrapsana.

 96. Rumānija acīm redzami valdības korupcijas ziņā sākusi stipri atpalikt no Latvijas. Vismaz kaut kur esam priekšgalā, par ko arī būtu jāpriecājas!

 97. šķēle pelavmaizes ar lemberga ikriem Atbildēt

  Ļautiņi, vai vēl atceraties, kā tie paši pie varas esošie kuņģeļi pavisam nesen, siekalām šķīstot, slavināja elektroenerģijas tirgus atvēršanu? Izskatās, ka ELEKTRIĶI Nākotnes nama ekspozīcijā būs pelnījuši goda vietu …

 98. Kad vienreiz beigs pārmaksāt maziem elektrības ražotājiem ! jau pārēdušies uz nabaga ļaužu nelaimēm.

  • Oik aiziet priekš tec 2 ,ja kas! Un sodīt vajadzètu tos ,kas apgrozīja miljonus rekonstrujējot to tec 2………mazo ražotāju sarakstā arī ir tie kas realizēja tec 2…..

 99. Pazemīga pateicība Reizniecei-Ozolai

 100. Tas ir apbrīnojami!!!! Neaizsargātie pensionāri, kuri mēnesī saņem 230 eiro, uztur MILJONĀRUS!!! Ja nav notērējis ne kw, jo bija slimnīcā, tad par to, ka vads pienāk pie tava dzīvokļa durvīm jau sasniedz 2.81 eiro. Kauns par tādu valsti un tās vadītājiem. Kur te ir tiesībsargs? Vai šis jautājums uz viņu neattiecas? To,ka diferencējot pensijas piemet dažus eiro, tad ar otru roku tos dāsni ar uzviju atņem. Par kādu valsts patriotismu te var būt runa??? Mūs te uzskata par idiotiem. Lai jums rijot neiestrēgst kaklā!!!!

  • ‘=Kur te ir tiesībsargs?=
   Tiesīsargs nav laika un varbūt jau piedalās Ainažu slimnīcas ( jauno ēku ) ” izbrīvēšanā” jaunajiem prihvatizācijas saimniekiem – neceriet uz tiesībsargu – laikam būs aizņemts jaunajā biznesā…

 101. Atkārtoties nav labi, bet Latvijai tas Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens ar ”labo” OIK blēdību :
  ”Būsiet vel ”priecīgāki”, kad saņemsiet ZZS Vējoņa projektu OIK 2 … – nu dažiem no 3 A tā naudiņu gribās un viss Latvijā jau prihvatizēts…”
  Vajag vel? Laika tā. Atcerieties pie maksāšanas tādu Vienotības Ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu un priecīgi uz vēlēsanu urnām sekmēt pat OIK 2 ieviešanu dāvanā no ZZS Vējoņa .

 102. Ko krāj un taupa taupītājs,to paņem laupītājs.To nāk un paņem laupītājs!Elektrum lieliski māk iedzīt depresijā Latvijas iedzīvotājus.Varbūt atgriezties skalu laikmetā.

  • Ja lauku mājā nav saimnieciskās darbības un elektrība vajadzīga tikai apgaismošanai – tad lētāk ir nopirkt ģeneratoru un to darbināt tikai vajadzības gadījumā. Ja ir vairāk naudas, tad akumulatoru paketi ar strāvas pārveidotāju, tādus Vācija tirgo, lai būtu gaisma arī tad, kad ģenerators klusē. Un viss! Pie kājas visus latvenergo. Pats tā rīkojos dārza mājā, gan gaisma ir, gan var ūdeni sūknēt un visu citu. Nav pa tukšo kādam jāmaksā, kad manis tur nav.

Draugiem Facebook Twitter Google+