Latvijā
Novados

Sajūsma un garās rindas: ledus skulptūras sestdien apskatījuši 33 000 cilvēku 16

Starptautiskais ledus skultūru festivāls Jelgavā. Publicitātes fiti no icelv.lv

Starptautisko Ledus skulptūru festivālu “Karnevāls” vakar Jelgavā apmeklēja aptuveni 33 000 cilvēku, aģentūrai LETA pastāstīja Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītājs Mintauts Buškevics.

Viņš norādīja, ka tik liels apmeklētāju skaits ir pirmo reizi. Buškevics prognozēja, ka vislielākais apmeklētāju skaits būs bijis tieši sestdien, kad pasākumu apmeklēja aptuveni 33 000 cilvēku. Precīzs apmeklētāju skaits gan tiks noskaidrots nākamās nedēļas sākumā.

Komentējot to, ka vakar lielās cilvēku plūsmas dēļ Jelgavā veidojās sastrēgumi, Buškevics norādīja, ka organizatori šodien ir aicinājuši cilvēkus ierasties agrāk, tomēr lielāks apmeklētāju skaita pieplūdums gaidāms ap plkst.14. Viņš pastāstīja, ka organizatori arī vakar bija nodrošinājuši pietiekami daudz stāvlaukumu, tomēr vajadzības gadījumā tiktu atvērts arī stāvlaukums Hercoga Jēkaba laukumā.

Taujāts par to, kur nonāks festivālā nopelnītā nauda, Buškēvičs sacīja, ka pašvaldība ir pasākuma organizators un ieņēmumi jau ir ierēķināti šī gada pašvaldības budžetā. Tomēr konkrētāk par ieņēmumiem būs zināms pirmdien, kad viss tiks sarēķināts, skaidroja Buškēvičs.

Garās rindas bojā prieku par ledus skulptūru festivālu Jelgavā

Pasta salā norisinās 19.Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Lielās apmeklētāju plūsmas dēļ sestdien ledus skulptūru apskate bija apgrūtināta, tādēļ svētdien ikviens aicināts tās apskatīt jau no pulksten 11, vēsta Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvalde.

Tikmēr cilvēki raksta, ka prieku par pasākumu krietni sabojājuši lielie pūļi un rinda.

“Šausmīgi, ieejas maksā 10 eiro (rindā uz pusstundu), bet skulpturas paviljonā mēs neredzējam – jo stavējam garā rindā aukstumā vairāk nekā stundu. Noskaņojums ir bojāts uz gadu,
raksta lasītāja.

Kāda cita apmeklētāja rindā pēc biļetes stāvējusi 1,5 stundas, un tad tiekot iekšā atkal jāstav rindā lai tiktu apskatīt ledus figūras teltī.

Pāsvaldība svētdienas rītā uzsvērusi, ka skulptūras novietotas teltīs, jo Pasta salā valdošie vēji tas bojā. T´a atzīst, ka sestdien, otrajā festivālā dienā, tūkstošiem cilvēku veidoja rindas ne tikai pie biļešu kasēm, bet arī teltīs Pasta salā.

Dome atgādina, ka spmeklētāji savas automašīnas aicināti novietot laukumā starp Kalnciema ceļu, Rīgas ielu un Lielupi; laukumā starp Cukura ielu, Rīgas ielu un Lielupes promenādi; Pilssalas ielā; aiz Jelgavas pils. Automašīnas var novietot arī citur pilsētā.

Ledus skulptūru ekspozīcijas apskatei gājēji no pilsētas centra var doties pāri Mītavas tiltam vai Driksas tiltam pa Pilssalas ielu uz Pasta salu, virzienā no Pārlielupes – pāri Lielupes tiltam pa Pilssalas ielu uz Pasta salu. Lai pirms ieejas Ledus skulptūru festivālā neveidotos rindas, biļetes apmeklētāji aicināti iegādāties iepriekš www.bilesuparadize.lv.

Saistītie raksti

2017.gada festivāla tēma ir „Karnevāls”, un Pasta salā ir skatāmas 30 mazās mākslinieku veidotās individuālās skulptūras, 15 lielās ledus komandu skulptūras, ledus bārs, sniega un foto skulptūras. 19.Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls norisinās no 10. līdz 12.februārim.

Šodienas programma Jelgavā:

12.februāris, svētdiena

11:00/ 13:30 Radošās apvienības Pasaku nams muzikālā rotaļu izrāde bērniem
12:30 Liepājas ceļojošā cirka “Beztemata” uzvedums bērniem “Alises piedzīvojumi Brīnumzemē”
15:00 Liepājas ceļojošā cirka “Beztemata” uzvedums bērniem “Brēmenes muzikanti”
17:00 Ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi
18:00 CARNIVAL YOUTH
19:00 Ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi
20:00 Justs Sirmais
21:00 Skulptūru spīdēšana/ Uguņošana, DJ.

LA.lv