Mobilā versija
+2.9°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
2. janvāris, 2016
Drukāt

Skalbes un Purvīša darbus turpmāk varēs izmantot bez maksas

Foto-LETAFoto-LETA

No šī gada vairs nav spēkā Kārļa Skalbes un Vilhelma Purvīša mantiskās autortiesības, aģentūra LETA uzzināja Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūrā/Latvijas Autoru apvienībā (AKKA/LAA).

Mantiskās autortiesības Latvijā ir spēkā autora dzīves laikā un 70 gadu pēc autora nāves. Skalbe un Purvītis ir starp tiem autoriem, kas viņsaulē aizgājuši 1945.gadā. Autortiesību termiņa tecējums sākas tā gada 1.janvārī, kas seko pēc tiesību rašanās brīža, un noslēdzas tā gada 31.decembrī, kurā termiņš beidzas.

Tas nozīmē, ka turpmāk abu autoru darbus varēs izmantot, nemeklējot tiesību īpašnieku (mantinieku) atļauju. Tāpat par darbu izmantošanu vairs nebūs jāmaksā atlīdzība.

Taču spēkā joprojām paliek tā sauktās personiskās tiesības, kas nav laikā ierobežotas, proti, izmantojot autora darbu, obligāti norādāms viņa vārds.

Pievienot komentāru

Oņegins ar dzīves pieredzes čemodānu. Saruna ar Aināru Rubiķi un Rēziju KalniņuCeturtdien, 8. decembrī Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvos P. Čaikovska opera "Jevgeņijs Oņegins". Pie pults stāsies diriģents Ainārs Rubiķis, režisore ir Rēzija Kalniņa, kurai šī būs debija mūsu operā un kura šajā uzvedumā aicina skatītāju "uz romantiku, ilūzijas un realitātes cīņu".
Draugiem Facebook Twitter Google+