Mobilā versija
+3.8°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
2. janvāris, 2016
Drukāt

Skalbes un Purvīša darbus turpmāk varēs izmantot bez maksas

Foto-LETAFoto-LETA

No šī gada vairs nav spēkā Kārļa Skalbes un Vilhelma Purvīša mantiskās autortiesības, aģentūra LETA uzzināja Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūrā/Latvijas Autoru apvienībā (AKKA/LAA).

Mantiskās autortiesības Latvijā ir spēkā autora dzīves laikā un 70 gadu pēc autora nāves. Skalbe un Purvītis ir starp tiem autoriem, kas viņsaulē aizgājuši 1945.gadā. Autortiesību termiņa tecējums sākas tā gada 1.janvārī, kas seko pēc tiesību rašanās brīža, un noslēdzas tā gada 31.decembrī, kurā termiņš beidzas.

Tas nozīmē, ka turpmāk abu autoru darbus varēs izmantot, nemeklējot tiesību īpašnieku (mantinieku) atļauju. Tāpat par darbu izmantošanu vairs nebūs jāmaksā atlīdzība.

Taču spēkā joprojām paliek tā sauktās personiskās tiesības, kas nav laikā ierobežotas, proti, izmantojot autora darbu, obligāti norādāms viņa vārds.

Pievienot komentāru

"Es ceru, ka esmu koks". Inga Žolude raksta jaunu romānuProzaiķe Inga Žolude (1984) dzimusi Rīgā, ieguvusi bakalaura un maģistra grādu Latvijas Universitātes Moderno valodu fakultātē.
Draugiem Facebook Twitter Google+