×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. septembris, 2014
Drukāt

Skalda un ar svešu cirvi rokās?
 (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Diez kas motivē tos bijušos vai topošos politiķus, jauno partiju dibinātājus, kuri pārlieku skaļi, bez mazākiem paskaidrojumiem visiem spēj solīt visu. Vai patiešām šo partiju dibinātāji tic, ka viņu rokās Latvijai un latviešiem būs labāka, drošāka dzīve?

Nedod, Dievs, ka jaunās partijas tapa apzināti, lai šķeltu jau esošo koalīciju, lai vai kāda tā būtu. Skaidri redzams, ka tā pašreiz ir vienīgā, kas Latviju spēj stabili valdīt un vadīt. Šī koalīcija ir jau saknes ielaidusi politiskā zemē, lai kā koks, labi kopts, augtu kuplāks un košāks. Tā koalīcija ar gudriem palīgiem veidotos visiem pieņemamā virzienā. Mazo partiju dibinātāji, ziedojot savas zināšanas un savu spēku šim jau ieaugušajam kokam, to stiprinātu un Latvija un latvieši būtu ieguvēji.

Nedod, Dievs, ka mazo partiju vadītāju nolūks būtu šo koku gāzt un skaldīt pagalēs, lai pēcāk ar tām tirgotos, jaunu valdību veidojot. Motivēti savas karjeras, nevis latviešu tautas un Latvijas dēļ… Varbūt, nedod, Dievs, tie pat skalda ar svešu cirvi rokās.

Viens nosaukums tādai skaldīšanai – nodevība.

Austra Lija Rīgā

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Tev ir jāizpilda savs pilsoņa pienākums UN OBLIGĀTI JĀIET UZ VĒLĒŠANĀM, lai Tu, mēs visi kopā varētu ar savu balsi ietekmēt procesus valstī, izmantot demokrātisku vēlēšanu iespējas. Tu nedomāsi ar savu galvu un par politiku, politika domās par tevi kā tevi ievilināt, lai tu nobalsotu pret paša gribu, par partiju, kuru Tu negribi redzēt Saeimā.
  Tie, kuri GRIB MUMS IEGALVOT, KA NAV PAR KO BALSOT (ir gan par ko balsot), NEGODĪGI MELO, jo ar to zemtekstā pasaka, ka valstī pie varas esošie bez noilguma ir vienīgie gudrie un spējīgie, bet pārējās partijas ir tādi sīkaļas (jo viņiem nav milzīgās naudas agitācijai, nereti viņus nelaiž pie vārda pat TV, uzskata par beztiesiskiem vai – aicina tikai reitinga partijas, „sīkajiem” nav varas, nav administratīvo resursu un informācijas), proti – ar to diskriminē milzīgu skaitu vēlētāju, viņus nostāda nevienlīdzīgā situācijā, kaut tas faktiski ir Satversmes pārkāpums.
  Tā, piemēram, ja 9 partijas saņem katra pa 4,99% vēlētāju balst netiek Saeima un viņu deputātu vietas iedala tiem, kuri saņem 5,1 % balsu vai vairāk. Saskaitīsim, cik liels skaits vēlētāju tiek ignorēts, ja pieņemam, ka 4,99 % vēlētāju nesaņem deputātu vietas, bet 5,1% vēlētāju saņem visas 100 vietas. Vai tas ir godīgi un civilizēti, vai tā ir demokrātioja?
  Savu deputātu kandidātu sastāvu TEV taču piedāvā vairākas partijas vai apvienības (no 1-13 vai vairāk), kurās deputātu kandidāti ir izraudzīti labākie no labākajiem, VIENMĒR IR PAR KO BALSOT.
  Iegaumē, ka VISPIRMS JĀIZVĒLAS PARTIJA VAI VĒLĒTĀJU APVIENĪBA, PAR KURU BALSOT, jo balsošana notiek par partijām nevis par personībām, tādēļ NEMEKLĒ pazīstamus gudros, skaistos un citus „labos” cilvēkus, vai „sliktos”, kurus izsvītrot gribētu, kamēr neesi noteicis savu izvēli, par kuru partiju balsot.
  Zini, ka atsevišķi deputāti taču nevar pieņemt nekādus lēmumus, bet LEMJ PARTIJA VAI VAIRĀKAS PARTIJAS KOPĀ, bet patiesībā lemj partiju atsevišķi bosi, nereti balsojot pēc „ĪKŠĶA” komandas, tādēļ ir svarīgi izvēlēties partiju, par kuru balsot, nevis meklēt atsevišķus deputātu kandidātus, „vadoņus“.
  Ierodoties SAVA IECIRKŅA vēlēšanu komisijā un uzrādot savu pilsoņa pasi, Tu saņemsi vēlēšanu biļetenu paketi Saeimas vēlēšanām, kurā būs visu 13 vai vairāk partiju deputātu kandidātu saraksti un zini – KURAS PARTIJAS LISTI TU IEMETĪSI URNĀ, PAR TO PARTIJU BŪSI NOBALSOJIS.
  Atceries, ka LIKUMS NEPAREDZ NOBALSOT „PRET” KĀDU PARTIJU VAI DEPUTĀTU KANDIDĀTU. Piemēram, visi vēlētāji var izsvītrot visus deputātu kandidātus, visos sarakstos un visi tik un tā būs ievēlēti saraksta kārtībā.
  Visļaunākais, ko Tu vari izdarīt – nepiedalīties vēlēšanās, jo zini – JA VĒLĒŠANĀS PIEDALĪTOS TIKAI 5 VĒLĒTĀJI – KATRĀ APGABALĀ PA VIENAM, TIK UN TĀ VĒLĒŠANAS IR NOTIKUŠAS UN SAEIMA IR IEVĒLĒTA. Saprati? Ja Tu neiesi uz vēlēšanām un vēl aicināsi citus neiet, Tu smagi kļūdies, bet varbūt tu esi savas tautas nodevējs, kalpo svešai varai.
  Aplamība, ja saka – ES IZSVĪTROŠU „sliktos” deputātu kandidātus vai UKRAINAS „ZAĻO CILVĒCIŅU” vai divvalodības ATBALSTĪTĀJUS VAI KĀDU CITU „SLIKTO”, LAI NETIEK SAEIMĀ.
  Deputātu KANDIDĀTU SARAKSTĀ „PLUSU” LIKŠANA VAI „SVĪTROŠANA” MŪSU APSTĀKĻOS IR KRĀPŠANA, VĒLĒTĀJU MĀNĪŠANA, siers pelei slazdā, jo vairākums vēlētāju balso nepareizi – „par” vai „pret” personībām, meklē pazīstamas personas, neizprot, ka VISPIRMS JĀIZVĒLAS PARTIJA, TIKAI TAD JĀPĒTA PERSONĪBAS. Auitomātiski vēlētājs spriež, ka balso PRET kādu personu, bet kā jau teikts, iebalso šo partiju, kuru nevēlējās redzēt saeimā.
  Svītrot vai likt plusu ir kaut kāda jēga, ja esi pārliecināts, ka šī partija tieši ir „tava” un tu vēlies, lai tā būtu Saeimā. Ar šo procedūru sarakstā vienīgi var izdarīt izmaiņas, pārbīdot vienu otru kandidātu sarakstā uz augšu vai uz leju.
  Šim nolūkam partiju listēs atsevišķos gadījumos ieraksta pat sabiedrībā nosodītus cilvēkus, lai vēlētājus ievilinātu viņus svītrot laukā. Katrs šāds naivs balsojums PRET „slikto” cilvēku dod balsi šī sliktā cilvēka partijai, bet demokrātijai un tautai – „lāča pakalpojumu”.
  Ar šādu „protesta“ balsojumu – balsojot, lai kādu slikto“ izsvītrotu, Tu būsi piemānījis sevi un Latviju, savu tautu un nākamā dienas rītā, ieraugot ievēlētās partijas un deputātus, Tu būsi šokā – balsoji it kā „pret”, svītroji , bet viņi ir Saeimā, ieraudzīsi, ka esi nobalsojis tieši par šo nevēlamo partiju vai deputātu kandidātiem.
  Likums nosaka iespēju deputātu kandidātu svītrošanai, bet diemžēl, neparedz nosacījumus, kad šis kandidāts vai pat viņa (viņu) partija var tikt izslēgta no vēlētāju deputātu vietu iegūšanas.
  Nevari izvēlēties, kura partija Tev būtu labākā, tad, manuprāt, jārīkojas pēc demokrātijas principa – partija, kas aizsēdējusies, ja tā tevi neapmierina, IR JĀMAINA, tādēļ JĀATLIEK malā TO PARTIJU LISTES, KURAS JAU IR BIJUŠAS VAI PAŠLAIK IR pie varas Saeimā (tieši Saeimā) un kuras no tām Tevi neapmierina un jāizraugās viena partija, tieši kāda no tām, kurām reitings ir zem 5 % barjeras, jo reitingi ir viltīgi, nereti pirkti un taisīti par naudu, ar nolūku tevi apmānīt.
  Tevi bieži baida – balsosi par „sīkpartijām”, pazaudēsi balsi. Vai tu nepazaudēsi (pazaudēsi) balsi, ja iemetīsi urnā nevēlamās partijas sarakstu un to ievēlēsi? Izvērtē, kas labāks!
  Protams, PAŠREIZĒJAIS VĒLĒŠANU LIKUMS, MANĀ SKATĪJUMĀ, IR VĒLĒTĀJU AFĒRA, jo:
  – nevar nobalsot „pret” kādu partiju; – nenosaka vēlētāju kvorumu, kad vēlēšanās nav notikušas; – visu vēlētāju balsis, kuri balso, piemēram, par vienu no 9 partijām, kuras katra dabū tikai 4, 99% balsu un netiek Saeimā, viņu deputātu vietas (balsis) atdod Tev nevēlamām partijām, kuras iegūst vairāk kā 5 % balsu; – Tev nav iespēju grozīt sarakstu – papildināt izvēlēto sarakstu no citiem sarakstiem un ierakstīt izraudzītajā listē, izsvītrojot nevēlamos deputātu kandidātus (Grozāmo sarakstu princips) un utt.

 2. 2% aizsardzībai no 2020.gada,uzņēmumu padomestūlīt! Atbildēt

  Vai to pašu politiķu rokās,kuri,acis nepmirkšķinot,spēja samazināt vēl vairāk gan desmit latu ģimenes valsts pabalstu,gan 45 latu garantēto minimālo ienākumu,Latvijai un latviešiem būs labāka,drošāka dzīve?

Draugiem Facebook Twitter Google+