Kultūra
Literatūra

Apvienotajā Karalistē un Īrijā skan latviešu dzeja0


Madara Gruntmane
Madara Gruntmane
Foto – Evija Trifanova/LETA

Šonedēļ pieci latviešu dzejnieki piedalās Eiropas Dzejas festivālā Apvienotajā Karalistē un Īrijā, kur Londonā, Norvičā, Mančestrā un Ņūbridžā izskanēs latviešu dzeja, informē platforma “Latvian Literature”.

Dzejnieki Inga Gaile, Krišjānis Zeļģis, Inga Pizāne, Artis Ostups un Madara Gruntmane laikā no 11. līdz 15. aprīlim piedalās Eiropas Dzejas festivālā (European Poetry Festival), kas vienkopus aicina 70 avangardiskus Eiropas dzejniekus.

Ceturtdien, 11. aprīlī, plkst. 19.30 Inga Gaile, Krišjānis Zeļģis, Inga Pizāne un Artis Ostups piedalīsies lasījumā “Latvija Londonā” (Latvia in London), kas notiks sadarbībā ar vēl četriem britu dzejniekiem, lasot dzeju starpnacionālos pāros.

Saistītie raksti

Piektdien, 12. aprīlī, plkst. 19.30 Inga Pizāne un Krišjānis Zeļģis piedalīsies lasījumā Norvičā, sestdien, 13. aprīlī, plkst. 19.30 abi dzejnieki uzstāsies Mančestrā.

Pirmdien, 15. aprīlī, plkst. 19.30 Ņūbridžā, Īrijā, uzstāsies Latvijas dzejniece Madara Gruntmane.

Kopš 2017. gada platforma Latvijas Literatūra organizējusi vairākās atdzejošanas darbnīcas, kurās piedalījušies dzejnieki no Latvijas un Apvienotās Karalistes, veidojot ilgtermiņa sadarbību un nodrošinot kvalitatīvus latviešu autoru atdzejojumus angļu valodā, kas vainagojies ar iespēju piedalīties dažādos starptautiskos dzejas festivālos Apvienotajā Karalistē un citur Eiropā.

Eiropas Dzejas festivāls norit laikā no 4. līdz 15. aprīlim, un tā ietvaros notiks deviņi pasākumi.

LA.lv