×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
5. marts, 2014
Drukāt

Uldis Šmits: Zem apzīmējuma “antifašisti” slēpjas Kremļa intereses (25)

Foto - LETAFoto - LETA

Biedrības "Apvienība pret nacismu" pārstāvis pie Brīvības pieminekļa organizācijas "Daugavas vanagi" rīkotā leģionāru piemiņas gājiena laikā.

Biedrība “Apvienība pret nacismu”, proti, “antifašisti” Rīgas domē pieteica 16. martā rīkojamus pasākumus un norādīja, ka tajos atkal grib izmantot skaņu pastiprinošas iekārtas. Līdzībās izsakoties, arī pašus “antifašistus” var uzskatīt par vienu no Latvijā izvietotajiem politiskā trokšņa pastiprinātājiem.

Parasti skaņas nāk no, kā agrāk teiktu, krievu padomju repertuāra, un droši vien šim gadam izraudzīts līdzīgs. Paredzams arī, ka pasākumā būs klāt lielās kaimiņzemes televīzijas pārstāvji – tie, kas nav aizņemti Krimā. Tikmēr pašā Krievijā protesta akciju rīkošana kļuvusi par veselībai kaitīgu nodarbošanos, tur visādus “zālāju nomīdītājus” bez žēlastības soda ar administratīvu arestu, nerunājot par tiem, kurus iespundē uz krietni ilgu laiku.

Mūsmāju provokatoriem ir citas rūpes. Nosaukums “Apvienība pret nacismu” rada šķietamību, ka Latvijā kāds īpaši būtu “par nacismu”. Lai arī tam nav loģiska pamata kaut vai tāpēc, ka nacionālsociālistiskās Vācijas noziedzīgais darījums ar PSRS uz pusgadsimtu izdzēsa Latvijas valsti no pasaules kartes. Tā kā apvienības šķietami apkarotais “nacisms” Latvijas realitātē nepastāv, atliek uzstellēt skaņas pastiprinātājus un rādīt ar pirkstu uz bijušajiem leģionāriem, kas patiesībā ir divu totalitāru režīmu – komunistiskā un nacistiskā – upuri, tāpat kā Latvijas valsts. Būtībā “antifašisti” apvaino vienu no Latvijas vēstures gaitā visvairāk cietušajām cilvēku kopām, kurai grib izvirzīt ko līdzīgu kolektīvai apsūdzībai. Šāda nostāja ir pārstāvēta arī Saeimā – “SC” deputāte Irina Cvetkova aizpērn apgalvoja, ka “Daugavas vanagi” ideoloģiski esot nacistiskā režīma atbalstītāji un sekotāji. Respektīvi, notiek padomju laikos izdoto “Daugavas vanagiem” un emigrantiem veltīto propagandas brošūru satura atgremošana. Tās arī bija sava veida skaņas pastiprinātāji.

Minēto kampaņu nolūks, protams, nav nacisma noziegumu dziļāka apjēgšana, tas pat ir neizdevīgi, jo neizbēgami noved pie secinājuma, ka lielā Eiropas daļā, kā raksta vēsturnieks Timotijs Snaiders, “nacistu un padomju režīmu vara un ļaunums pārklājās un mijiedarbojās”. Pasaulē nāk klajā arvien vairāk pētījumu un darbu, kas šo mijiedarbību atklāj. Tā ir patiesība, ko “antifašisti” cenšas ar savu troksni nomākt. Taču politiski svarīgākais uzdevums ir diskreditēt savulaik staļiniskajam teroram pakļautās tautas, kas atrodas Maskavas t. s. privileģēto interešu zonā un kas tiecas no zonas izrauties. PSRS norieta ēras sākumā “fašisms” absurdā veidā tika piedēvēts pat poļu “Solidaritātei”, vēlāk komunistiskās – vai citādas nokrāsas – impērijas piekritēji šo birku piekarināja baltiešu neatkarības atgūšanas kustībām, un šobrīd, kā apgalvo Kremļa televīzijas kanāli, “fašisms” uzglūn PSRS mantiniecei Krievijai no tuvējās aizrobežas. Kijevu, Janukoviča vārdiem, sagrābuši “profašistiskie jaunieši”. Tāpēc Ukraina esot jāatbrīvo. Sākot no Krimas, kur jau izdalītas Georgija lentītes un Krievijas pases, bet atliek tikt galā ar Staļina represētajiem Krimas tatāriem un citiem “nacionālistiem”…

Mūsu Brīvības pieminekļa apkārtne šādu skaņu izplatīšanai nav piemērota vieta.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Pievienotajā foto plakātu tur krievu analfabets!

 2. Šādus “skaņu efektus”pie Brīvības pieminekļa jāaizliedz! Latvijas iedzīvotāji nav vainīgi,ka “antifašistu” ir tik maz un pietiekamu efektu tie var panākt vienīgi ar skaļu troksni!

 3. Interesanti,ka runājot par “naidīgo nacionālismu” netiek pat pieminēta ne tikai Vlasova POA,bet arī visi pārējie daudzie krievu militārie formējumi,kas karoja Hitleriskās Vācijas pusē!

 4. “СЛАВА КПСС” Vairāk nekā 50 gadu garumā nebija “piriebies”!

 5. Hitlera sabiedrotajā,antifašistiskajā PSRS,kas 1937-1938,gados noslaktēja visu Sarkanās Armijas augstāko komandējošo sastāvu un visu valsti pārklāja ar koncenrtācijas nometņu tīklu “Серп и молот-смерть и голод!”

 6. Toties leģionāri (ska.foto) varētu šiem masu terora režīma slavinātājiem nodemonstrēt ne tikai Katiņas upuru,bet arī 1940.gadā Rīgas Centrālcietumā u Lestenē noslepkavoto foto,kā arī daudzusfotouzņēmumus,kā lopu vagonos deportēšanai uz Sibīriju tiek sadzīti veselām ģimenēm civiliedzīvitāji.Un tieši tādēļ,leģionāri cīnījās un nekad netiks aizmirsti!

 7. Ja lasiet “”latviski”‘tad uz plak’ata rakst’itam ir T’AS PA’SAS GRAMATISK’AS”‘neprecizit’ates”‘,kas tika ieviestas 1940. gadagada demonstr’acij’a “‘ejo’siem”‘sarkanarmie’siem[p’ar’g’erbtiem].Vai tie’s’am NEVAR’EJA IEM’AC’ITEAS PAREIZRAKST’IBU pa ‘siem gadiem?

 8. Нашизм не пройдет ! Путлер капут !

 9. Vai tisam neva likt mira 16. martu. Sie stulbie izgajini, daudzu gau garuma, jau apnikusi un smiekligi. Legioneru ir tik maz palicis. Tapat to kas bija PSRS armija. Sis ” nacionalisms” vienkarsi piriebjas

 10. Jūs ievērojāt,kas darās Latvijas sociālajos tīklos?Cik daudz Putlera agresijas attaisnotāju ar itin kā latviskiem uzvārdiem?Ja pat tādā portālā ,kā draugiem .lv jebkura politiska raksta apspriešanā,dominē prokremliskie.Kur ir mūsu Drošības policija?!Latvijai protams ,nav naudas un vēlēšanās ,algotiem kremļa propogandistiem,pretstatīt savus cilvēkus.Par TV un radio, pat neizteikšos.

  • Mēsli vienmēr peld pa virsu. Pagaidām publiska ķēzīšanās ir viņu redzamākā darbība. Taču bez viņiem ir arī citi, kas darbojas “tautiešu aizsardzības” virzienā. Tāpēc DP nav ko gulēt uz lauriem.

 11. 16. martā visiem Latvijai lojāliem pilsoņiem vienkārši jābūt pie Brīvības pieminekļa.

 12. Gaidam aizliegumu shiem imigrantu pasakumiem, un atbilstoshu ricibu no Iekslietu ministra R.Kozlovska.

  Saules muzhu latviskai Latvijai!

 13. Kurš visskaļāk kliedz: “Ķeriet zagli?”

 14. Tā organizācija ir naidīga,tāpēc labi jāuzmana un jānoliek pie vietas.Georga lentītes arī būtu Latvijā aizliedzamas,jo nav Latvijas simbolika.

  • To var vienkāršāk – atļaut 2. Pasaules kara beigas atzīmēt tikai Eiropā atzīmējamajā datumā – 8. maijā un kopā ar pārējiem, kuri tajā dienā to atzīmē. Un aizliegt atzīmēšanā izmantot impērijas simboliku. Tad paliks tie, kuri tiešām atzīmē kara beigas, bet impērijas slavinātājus būs iemesls likumīgi sodīt.

 15. Šo trumpi ,,fašisma,, birku krievu nacisti nekādi nevar piekarināt lietuviešiem ,viņiem leģiona nebija,jā bija policijas bataljoni,kas kalpoja vāciešiem ,bet nebija regulāras armijas-leģiona,Tāpēc nebija lietuviešu tautai divu diktatoru savstarpējā slaktiņā lielu upuru.Tas deva iespēju pēckara gados izvērst varenu nacionālo partizānu karu pret okupantiem un arī pašlaik nebūt minoritātei savā zemē ka tas ir ar latviešiem.

  • Meli , atkal meli , novērotāj ! Milzīgais okupantu skaits Latvijā nav saistāms ar leģionāru cīņu pret boļševikiem . Tam ir pavisam citi cēloņi , no kuriem galvenie ir tas , ka Rīga atrdās Baltijas centrā , šeit bija augsts dzīves līmenis , labi attīstīta infrastruktūra , lai izveidotu hipertrofisku rūpniecību ar milzīgu migrantu skaita palielināšanu . Šeit atradās arī Baltijas kara apgabala centrs ar daudzajiem militāristiem un viņu ģimenēm . Varētu nosaukt vēl daudz citu iemeslu , bet pietiks ar šiem , lai apgāztu tavus absurdos secinājumus .

   • Sarkanās armijas rindās tika iesaukti un frontē cīnījās 150000 latviešu ,kaujās krita ap 80 000,apmēram tik pat cik latviešu leģionā.Kurzemes katlā pret 19 leģionāru divīziju AS pavēlniecība raidīja 130-to sarkano latviešu strēlnieku korpusu,kaujās cīnījās brālis pret brāli un dēls pret tēvu. Lietuviešiem šādu zaudējumu karā nebija un tas bija viens no faktoriem kā lietuvieši saglabāja savu dzīvo spēku,lai turpmāk nekļūtu par minoritāti savā zemā.Lielu ,izšķirošu lomu nospēlēja lietuviešu patrioti Sniečkuss un Brazausks pretēji latviešu kangaru plejādei sākt ar kirhenšteinu un beidzot ar vosu un pelši.

    • Atkal meli , Novērotāj ! Nebiju slinks un paskatījos Googlē par latviešiem sarkanarmijā . Vikipēdijā skaidri un gaiši teikts , ka boļševiku pusē karojuši 75 tk. latviešu , pie tam puse no tiem bija Krievijas latvieši un tie , kuri aizbēga uz Rašu līdzi sarkanajiem . Otru pusi veidoja pēc otrreizējās krievu okupācijas iesauktie latviešu zēni , kuri tiešām bija piespiesti cīnīties ar saviem tautas brāļiem par savas zemes paverdzināšanu un mirt par Launuma impēriju .

 16. tautas komisāre Krivcova Atbildēt

  KAS IR “NAIDĪGS NACIONĀLISMS” ? — š o v i n i s m s * un * i m p e r i ā l i s m s
  KUR MĒS TO REDZAM ? — Krievnacistu agresīvā rīcībā Ukrainā.

 17. …. jo tie visi baidas Nirnberga II …

 18. … Neyikvien Kremla … ari globalistu …

 19. Tas,kā uzrakstīts burts N uz plakāta,izsaka visu…

Draugiem Facebook Twitter Google+