×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2016
Drukāt

Skandalozais Kremļa propagandists jau pametis Latviju (6)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Pēc 16.marta pasākumiem Latvijas “melnajā sarakstā” iekļautais un no valsts tolaik izraidītais Kremļa propagandists Greiems Filipss ir bijis iebraucis Latvijā, bet pašlaik jau ir izbraucis no valsts, informēja Iekšlietu ministrijā (IeM).

Kā skaidro ministrijā, Filipss ir iekļauts to ārzemnieku sarakstā, kuram ieceļošana Latvijā ir aizliegta, taču viņam nav lieguma iebraukt un uzturēties citās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs. Līdz ar to viņam ir iespēja šķērsot jebkuru Šengenas robežu, izņemot Latvijas.

Ja ārzemnieks ir ieceļojis Latvijā, neievērojot lēmumu par iekļaušanu to ārzemnieku sarakstā, kuriem ieceļošana Latvijā ir aizliegta, Valsts robežsardze Imigrācijas likuma noteiktajā kārtībā pieņem lēmumu par viņa piespiedu izraidīšanu. “Taktisku apsvērumu dēļ IeM nekomentē konkrēto gadījumu, taču vienlaikus norāda, ka katrs gadījums ir individuāls un pasākumi personas izraidīšanai tiek īstenoti atbilstoši drošības apdraudējumam,” skaidro IeM.

Ministrijā informē, ka informācijas apmaiņa starp ES dalībvalstīm ir atbilstoša šo personu radītajiem draudiem.

Patlaban Filipss ir izbraucis no Latvijas, informēja ministrijā. IeM aicina nepiedēvēt pārāk lielu nozīmi minētās personas darbībām, jo “tā saucamais žurnālists acīmredzami bija nelikumīgi iebraucis Latvijā ar mērķi radīt ažiotāžu, lai diskreditētu ES vērtības”.

“Latvija atrodas ES, robežkontroles nav. Es vienkārši atgriezos,” šodien tviterī rakstīja Filipss, piebilstot, ka Latvijā gatavos “reportāžu” par to, vai šeit ir vārda brīvība. No pārējiem viņa paziņojumiem jaušams, ka šī “reportāža” varētu būt saistīta ar Lielbritānijā gaidāmo referendumu par izstāšanos no ES. “Tiem latviešiem, kuri ir nelaimīgi par manu atgriešanos, es teikšu: jūs esat ES, jūs neko nekontrolējat. Es nākšu un iešu, kad labpatiks,” savā “Facebook” profilā rakstīja Filipss.

Kādā citā ierakstā Kremļa propagandists atvainojas Latvijas tautai saistībā ar 16.marta notikumiem, skaidrojot, ka viņš toreiz negribēja sarīkot skandālu un nevēlējās, lai izskatītos, ka “visa Latvija ir fašisti”. Filipss piebilst, ka viņam esot “lieliskas attiecības ar vairumu latviešu”.

Kā ziņots, 16.martā Rīgā notikušajā leģionāru piemiņas pasākumu laikā Filipss tika aizturēts par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieka prasībām. Tās pašas dienas vēlā vakarā Filipss tika iekļauts Latvijas “melnajā sarakstā” un izraidīts no Latvijas uz Krieviju.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) toreiz aģentūrai LETA skaidroja, ka Filipss ir ES valsts pilsonis, tāpēc aizliegums attiecas tikai uz iebraukšanu Latvijā turpmākos trīs gadus. Ņemot vērā, ka Filipss Latvijā bija ieradies ar savu automašīnu, viņu nebija iespējams izraidīt tieši uz Lielbritāniju, tāpēc nolemts, ka Filipss var atstāt Latviju, dodoties uz Krieviju, kura piekritusi viņu uzņemt.

Lēmumu iekļaut Filipsu Latvijai nevēlamo personu sarakstā pieņēmis iekšlietu ministrs, un tas esot balstīts uz Drošības policijas atzinumu, līdz ar to šis lēmums nav politisks, bet tas ir kā administratīvs akts, aģentūrai LETA martā skaidroja Kozlovskis.

Vēl šonedēļ sociālo tīklu lietotāju uzmanības lokā nonāca kāda Filipsa “reportāža” no Francijā notiekošā Eiropas čempionāta futbolā, kurā viņš uzdeva provokatīvus un aizskarošus jautājumus Ukrainas izlases līdzjutējiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. nejūt, ka šeit nav vēlams?

  2. Ir jāsoda visi tie, kuri ir pieļāvuši atkal šim Krievu Provokātoram iekļūt Latvijas/Baltijas teritorijā! Robežsargi, Atbildīgā policija ir jāsoda! Šoks Mums/ Latviešiem, kāpēc kautkas tāds tiek pieļauts! Es varu saderēt, ka Latvijā var iebraukt jebkurš, krievu provokātors, spiegs, Latviešu tautas, Eiropas Savienības ienaidnieks! Ko starp patstāvīgiem LV iedzīvotājiem ir tūkstošiem Latviešu tautas ienaidnieku! Neticiet? Ja notiktu Maidans Rīgā, tad jūs pārliecinātos! Protams tagad tā nodzīvojušies, šajos 25 gados, ka republika ir uz Nabadzības sliekšņa! Nekam nepietiek finanses! Kāpēc! Tāpēc, ka šajos, itīpaši pirmajos 10 gados Nebija, Nav uzbūvēti pašiem savi ekonomiskie pamati! Un tāpēc Mēs esam Nabadzīgākais pleķis Eiropā! Kauns un Negods! Un tagad brīvi, atkal un atkal brīvi ierodas Latvijā šādi Parazīti!

    • Ja neesi trolis, jo pēc tāda negativisma nesēja gan izklausies, dari kaut ko positīvu, veselīgu lai mums visiem būtu labāk. Pat mazs labs darbińš ir kaut kas daudz! Bet ne šāds nihilisms. Tādi gaudotāji ir kā atpalikuši garīgi kropłi! Mēs sagaidam ko labāku.

  3. Var redzēt no sejas, ka tas cilvēks nav galvā riktīgs.

  4. Var redzēt no sejas, ka tas cilvēks nav galvā riktīgs.

Draugiem Facebook Twitter Google+