Sports
Ziemas sports

Skandalozais Zubkovs pārvēlēts Krievijas Bobsleja federācijas amatā0

foto: Sputnik/Scanpix

Skandalozais Aleksandrs Zubkovs otrdien pārvēlēts Krievijas Bobsleja federācijas (RBF) prezidenta amatā.

Iepriekš par nacionālās federācijas prezidentu 43 gadus vecais Zubkovu ārkārtas vēlēšanās izvēlēja 2016.gada 2.jūnijā, bet otrdien Sočos viņš pārvēlēts uz nākamo četrgadi.

Pirms tam Zubkovam šajās vēlēšanās bija divi konkurenti – Krievijas Federācijas Valsts domes priekšsēdētāja vietnieks Anatolijs Pegovs un bijušais izlases treneris Oļegs Sokolovs, taču viņi pēcāk savas kandidatūras atsauca, nodēvējot procesu par nelikumīgu.

“Mums ir lieliska profesionāļu komanda, un turpināsim strādāt ar milzu ambīcijām, lai attīstītu savu sportu,” otrdien teica Zubkovs. “Mēs esam tikuši galā ar grūtiem laikiem, turklāt mums ir uzticība un atbalsts no Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF).”

Iepriekš IBSF prezidents Ivo Feriāni neslēpa savu atbalstu Zubkovam, norādot, ka krievs tiek atzīts un respektēts pasaules bobsleja aprindās.

“Vēlamies attīstīt šo sporta veidu reģionos, padarīt populāru starp jauniešiem, turklāt mūsu galvenā prioritāte ir cīņa pret dopingu,” uzsvēra Zubkovs, kurš pats ticis sodīts par aizliegto vielu lietošanu.

Saistītie raksti

Pērn Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) anulēja Zubkova un viņa ekipāžu gūtos rezultātus Soču Olimpiādē, kur tika izcīnītas divas zelta medaļas, jo tika konstatēta manipulācija ar sportistu dopinga analīzēm, tās aizvietojot ar “tīrām” provēm. Pēcāk gan viņš vērsās Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), kas prasību gan neapmierināja.

Bez diviem anulētiem rezultātiem Sočos Zubkovs olimpiskajās spēlēs guvis sudrabu 2006.gadā Turīnā un bronzu 2010.gadā Vankūverā.

LA.lv