×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. februāris, 2013
Drukāt

Skandalozajā Latvijas un Bolīvijas futbola izlašu spēlē figurējušas likmes iespaidīgos apmēros

foto: mid-day.comfoto: mid-day.com

Uz 2011.gada februārī notikušo Latvijas un Bolīvijas pārbaudes spēli futbolā veiktas likmes iespaidīgos apmēros, apgalvo laikraksts “The Times”.

Aizpagājušā gada februārī Turcijas pilsētā Antālijā notika divas pārbaudes spēles, kuras organizēja aģentūra “Footy Sport International”, – sākotnēji Latvija ar 2:1 uzvarēja Bolīviju, bet pēc tam Igaunija nospēlēja 2:2 ar Bulgāriju. Spēles kļuva zīmīgas ar to, ka visi septiņi vārti tika gūti no 11 metru soda sitienu atzīmes.

Eiropas Policija jeb Eiropols pēc ilgstošas izmeklēšanas pirmdien paziņoja par 380 aizdomīgām futbola spēlēm un brīdināja, ka sporta veida godīgums šobrīd ir apdraudēts. Kopš pirmdienas šī paziņojuma kontekstā klajā nākušas dažādas ar konkrēto izmeklēšanu nesaistītas detaļas, to vidū figurējot arī Latvijas un Bolīvijas spēlei.

Tiek apgalvots, ka abas minētās spēles notikušas burtiski tukšā stadionā, bet uz katru no tām veiktās likmes sasniegušas četru miljonu mārciņu (3,2 miljonu latu) apmēru.

Iepriekš minēto maču notikumu izmeklēšanā aktīvi piedalījās Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA), Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) un Interpols, līdz ar to mūža diskvalifikācijas tika piemērotas septiņiem tiesnešiem.

Kā ziņots, Eiropols, pētot piecas valstis, atradis 380 aizdomīgas likmes kādā Singapūrā bāzētā bukmeikeru kompānijā, kurās iesaistīti spēlētāji, tiesneši, kā arī amatpersonas no visas pasaules.

Eiropols uzskata, ka vismaz 425 tiesneši, spēlētāji un citas amatpersonas ir iesaistītas nelegālajās derībās. Visvairāk iepriekš sarunātu spēļu ir bijis Turcijas, Vācijas un Šveices čempionātos. Arī divas UEFA Čempionu līgas un dažas no Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēm tiek turētas aizdomās kā sarunātas spēles.

Viena no šīm aizdomīgajām UEFA Čempionu līgas spēlēm aizvadīta Anglijā, kurā “Liverpool” komanda 2009.gada septembrī spēlēja pret Ungārijas klubu “Debrecen”. Ungāru vienība apstiprinājusi, ka tā pakļauta Eiropola izmeklēšanai, kamēr “Liverpool” kluba puse pretlikumīgās darbībās netiek vainota.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+