Latvijā
Sabiedrība

Skandalozās informācijas dēļ prasa atlaist VID vadību4


Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ināra Pētersone
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ināra Pētersone
Foto LETA

Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Saeimas frakcijas sēdē trešdien, 30. martā, tika pieņemts lēmums aicināt finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu un Ministru prezidentu Māri Kučinski atbrīvot no amata visu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadību, izsludinot atklātu konkursu uz iestādes vadības amata vietām, informēja apvienība.

Šāds lēmums pieņemts, balstoties uz plašsaziņas līdzekļos izskanējušo skandalozo informāciju par vairāku VID vadošo darbinieku iespējamiem pārkāpumiem, sabiedrības kritiski zemo vērtējumu un uzticību iestādes darbam, kā arī publiskotajiem Eiropas Parlamenta pasūtītā korupcijas pētījuma rezultātiem, kas liecina par milzīgiem korupcijas apmēriem valstī.

“LRA prasa izlēmīgu ministres un premjera rīcību – atbrīvot no amata visu Valsts ieņēmumu dienesta vadību. Mēs nepārtraukti plašsaziņas līdzekļos dzirdam gan atbildīgās finanšu ministres gan Ministru prezidenta un nu jau arī Valsts prezidenta paziņojumus, ka situācija VID ir nepieņemama, ka nepieciešama aktīva rīcība, ka negodprātīgiem VID darbiniekiem, kas iesaistās ēnu ekonomikas piesegšanā, nav vietas iestādē, ka ir sagatavoti “vainīgo” un “atlaižamo” saraksti. Sabiedrības acīs, ņemot vērā skandālus, iestādes represīvo darba stilu un selektīvo attieksmi, VID jau sen ir zaudējis sabiedrības uzticību. Mūsu ieskatā, par esošo situāciju ir atbildīga visa iestādes vadība un ar darbinieku rotācijām vai dažu darbinieku atlaišanu situācija netiks atrisināta. Visai VID vadībai ir jāaiziet un vietā jānāk atklātā konkursā izraudzītiem speciālistiem ar tīru un nevainojamu reputāciju, īpaši ņemot vēra Eiropas Parlamenta pasūtītā korupcijas pētījuma secinājumus, kas uzskatāmi parāda, cik liela problēma ir korupcija Latvijā,” uzsver LRA Saeimas frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš.

Saistītie raksti
LA.lv