×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.0°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
31. marts, 2016
Drukāt

Skandalozās informācijas dēļ prasa atlaist VID vadību (4)

Foto LETAFoto LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ināra Pētersone

Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Saeimas frakcijas sēdē trešdien, 30. martā, tika pieņemts lēmums aicināt finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu un Ministru prezidentu Māri Kučinski atbrīvot no amata visu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadību, izsludinot atklātu konkursu uz iestādes vadības amata vietām, informēja apvienība.

Šāds lēmums pieņemts, balstoties uz plašsaziņas līdzekļos izskanējušo skandalozo informāciju par vairāku VID vadošo darbinieku iespējamiem pārkāpumiem, sabiedrības kritiski zemo vērtējumu un uzticību iestādes darbam, kā arī publiskotajiem Eiropas Parlamenta pasūtītā korupcijas pētījuma rezultātiem, kas liecina par milzīgiem korupcijas apmēriem valstī.

“LRA prasa izlēmīgu ministres un premjera rīcību – atbrīvot no amata visu Valsts ieņēmumu dienesta vadību. Mēs nepārtraukti plašsaziņas līdzekļos dzirdam gan atbildīgās finanšu ministres gan Ministru prezidenta un nu jau arī Valsts prezidenta paziņojumus, ka situācija VID ir nepieņemama, ka nepieciešama aktīva rīcība, ka negodprātīgiem VID darbiniekiem, kas iesaistās ēnu ekonomikas piesegšanā, nav vietas iestādē, ka ir sagatavoti “vainīgo” un “atlaižamo” saraksti. Sabiedrības acīs, ņemot vērā skandālus, iestādes represīvo darba stilu un selektīvo attieksmi, VID jau sen ir zaudējis sabiedrības uzticību. Mūsu ieskatā, par esošo situāciju ir atbildīga visa iestādes vadība un ar darbinieku rotācijām vai dažu darbinieku atlaišanu situācija netiks atrisināta. Visai VID vadībai ir jāaiziet un vietā jānāk atklātā konkursā izraudzītiem speciālistiem ar tīru un nevainojamu reputāciju, īpaši ņemot vēra Eiropas Parlamenta pasūtītā korupcijas pētījuma secinājumus, kas uzskatāmi parāda, cik liela problēma ir korupcija Latvijā,” uzsver LRA Saeimas frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tiirishana jaasak ar Ventspili,saeimu un paarejo shvalju. Kameer “treknie”,”lielie” un “istie” bus pie teikshanas,nekas nemainiisies.Ta vinji “rotees” sava nekauniibaa!

  2. Ja iestādi vada – kurls, akls un prasīt nespējīgs; strādā jau n gadus zin ”virtuvi” – tad tikai Nezinītim vel nav skaidrs, ka ir daļā…
    Lapseņu pūznim parasti pielaiž uguni, ko VID lielkantorim?

  3. Ja ir tik liels pretspars Pētersonei, tad , kā tauta saka: ir uzkāpts uz varžacīm. Skaidrs ir tikai tas, ka ne jau gadu vai divus ieilgusi šī sērga-” krustmāte” jāmeklē citā vietā, tas nu pat aklajam redzams!!!

  4. liekas gan ,ka to jau vajadzēja darīt sen
    Pētersonei tur nav vietas.

Draugiem Facebook Twitter Google+