Ekonomika
Īpašums

Skandāls ap “Hotel Garden Palace” norimies, viesnīca atsāk darbu 16

Foto LETA

Viesnīca “Hotel Garden Palace”, kuras darbība tika apturēta šonedēļ saistībā ar strīdu starp tās īpašniekiem, ir veiksmīgi atsākusi pilnvērtīgu darbu, un 10. augusta vakarā viesnīcā uzņemti pirmie viesi. SIA “Sun Seasons” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Šmits informēja, ka kopš viesnīcas darbības atjaunošanas uzņemti vairāk nekā 20 viesi, kas ieradušies no Apvienotās karalistes, Francijas, Spānijas, Lietuvas un citām valstīm. Šmits informēja, ka atjaunota arī sadarbība ar viesnīcu rezervēšanas sistēmu booking.com.

Tāpat Šmits sacīja, ka saskaņā ar pirmajā aplēsēm viesnīcai nodarīti vairāk nekā 150 000 eiro zaudējumi.

“Reiderisma laikā no viesnīcas tika izzagti dokumenti un viesnīca patvaļīgi izņemta no www.booking.com viesnīcu rezervēšanas platformas. Pirmie aprēķini liecina, ka reiderisms ir nodarījis zaudējumus vairāk nekā 150 000 eiro apmērā,” sacīja Šmits.

Par SIA “966 Freecom” pārstāvju rīcību, pārkāpumiem un viesnīcai nodarītajiem kaitējumiem ir iesniegts iesniegums Valsts policijas Rīgas reģionālās pārvaldes Centra iecirknim. Iesniegumā aicināts uzsākt kriminālprocesu par notikušo reiderisma faktu pēc Krimināllikuma 175., 177., 231., 241. un 279. pantiem.

“Sun Seasons” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Šmits atgādināja, ka šī iebrukuma sakarā medijos izskanējuši vairāki maldinoši un nepatiesi apgalvojumi, piemēram, par ķīlnieku krīzi. “Visi klienti, kas uzturējās viesnīcā, Ulda Skudras pavadībā tika izlikti jau pirmdien, 7.augustā, tāpēc apgalvojumi par ķīlnieku krīzi nav patiesi,” atklāja Šmits.

Jau vēstīts, ka pirmdienas rītā tika apturēta viesnīcas “Garden Palace” darbība, kā arī no viesnīcas telpām izlikti visi tās viesi un darbinieki. Strīdā par viesnīcu iesaistīto uzņēmumu pārstāvji – SIA “966 Freecom” pārstāvis Uldis Skudra norādīja, ka šīs darbības veiktas “966 Freecom” interesēs, lai, atbilstoši Rīgas apgabaltiesas 12.jūnija lēmumam, no “966 Freecom” īpašumā esošajām telpām izliktu “Garden Palace”.

Turpretim 9.augusta rītā viesnīcas telpās ieradušies pārstāvji no SIA “Sun Seasons”, kas apgalvo, ka viņiem ar noslēgts līgums par telpu nomu, un “Garden Palace” pārstāvji, kuri ar apsardzes darbinieku palīdzību izlika no viesnīcas “966 Freecom” cilvēkus un apsardzes darbiniekus, atsaucoties uz 31.jūlija Jelgavas tiesas lēmumu, kurā norādīts, ka Skudra nevar pārstāvēt “966 Freecom” tiesā.

Taujāts, kāds varētu būt iemesls Skudras centieniem no viesnīcas telpām izlikt “Sun Seasons”, ja uzņēmumam ir parakstīts ēkas nomas līgums, Šmits norādīja, ka “966 Freecom” valdes priekšsēdētāja ieskatā uzņēmuma īpašniekam “Stralis Investment AS” nav bijušas pilnvaras slēgt nomas līgumu ar “Sun Seasons”, tomēr viņš uzsvēra, ka līgumu apstiprinot tiesa.

Konfliktsituācijas cēlonis atrodams īres līgumā starp “966 Freecom” un “Garden Palace”, kurš noslēgts 2013.gada 31.janvārī. “Garden Palace” pārstāvji šo faktu apstrīdēja tiesā, uzskatot, ka līguma izbeigšana veikta nelikumīgi. Sākotnējās instancēs tiesa lēma par labu “Garden Palace”, taču vairāku apstākļu dēļ, tostarp, atbildīgās tiesneses Ivetas Bērziņas kukuļa piesavināšanās skandāla dēļ, tiesas lēmums tika pārsūdzēts. 2017.gada 12.jūnijā Rīgas apgabaltiesa lēma par labu “966 Freecom”, atzīstot uzņēmuma tiesības izlikt “Garden Palace” no sava īpašuma, Grēcinieku ielā 28.

“Garden Palace” atradusies Grēcinieku ielas īpašumā pēdējos četrus gadus.

SIA “Sun Seasons” dibināta 2017.gadā un tās pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Māris Rjabiņins.

SIA “966 Freecom” 2008.gadā dibināja Valentīna Gulami. Pēc vairākām īpašnieku maiņām patlaban nepilni 100% jeb 350 500 kapitāldaļas pieder Panamā reģistrētajam “Stralis Investment S.A.”, savukārt Skudram pieder 10 kapitāldaļas, liecina informācija “Firmas.lv”. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 4,987 miljoni eiro. Uzņēmuma iesniegtie finanšu dati par 2016.gadi liecina, ka tas no pamatdarbības ieņēmumus nav guvis.

SIA “Garden Palace” dibināta 2009.gadā. Tā dibinātājs bija Skudra, bet kopš 2012.gada tas pieder SIA “555 Brand Hotel”, kas pilnībā pieder Lielbritānijā reģistrētajam “Upmax Trading Limited”. “Garden Palace” pamatkapitāls ir 37 848 eiro. Kopš 2015.gada “Garden Palace” valdes priekšsēdētājs ir “Sun Seasons” īpašnieks Māris Rjabiņins. “Garden Palace” 2016.gadā strādāja ar 1,368 miljonu eiro apgrozījumu un zaudējumiem 67 862 eiro apmērā.

LA.lv