Pasaulē

Skandāls! ASV aptur Trampa ieceļošanas aizliegumu 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – AFP/LETA

ASV varasiestādes sestdien apturējušas prezidenta Donalda Trampa aizliegumu iebraukt ASV septiņu musulmaņu valstu pilsoņiem, sekojot federālā tiesneša spriedumam uz laiku bloķēt prezidenta izpildrīkojuma izpildi.

“Mēs esam atcēluši vīzu pagaidu atsaukšanu,” paziņoja ASV Valsts departamenta preses pārstāvis. “Personas ar vīzām, kuras nav fiziski atsauktas, tagad var ceļot, ja vīza ir citādi derīga.”

Kā ziņots, apgabala tiesnesis Džeimss Robarts Sietlā piektdien uz laiku bloķēja prezidenta Donalda Trampa izpildrīkojumu, ar kuru apturēta bēgļu programma un aizliegts iebraukt ASV septiņu musulmaņu valstu pilsoņiem.

Viņš pieņēma šādu lēmumu pēc Vašingtonas un Minesotas štatu prasības apturēt šo Trampa rīkojumu, kas izprovocējis juridiskas cīņas ASV.

Vašingtonas štats kļuvis par pirmo, kas vērsies tiesā pret šo Trampa rīkojumu, un šai prasībai šonedēļ pievienojās arī Minesota. Vašingtonas štata ģenerālprokurors Bobs Fērgusons paziņojis, ka Trampa rīkojums nodara ievērojamu kaitējumu iedzīvotājiem un faktiski pilnvaro īstenot diskrimināciju.

Abi štati panāca pagaidu ierobežojošu rīkojumu, kamēr tiesa izskata prasību, kurā teikts, ka svarīgākās Trampa izpildrīkojuma sadaļas ir nelikumīgas un nekonstitucionālas.

Saistītie raksti
LA.lv