Pasaulē
Eiropa

Skandāls Francijā: atkāpjas iekšlietu ministrs 0

Francijas iekšlietu ministrs Bruno Lerū atkāpies no amata. AFP/LETA

Francijas iekšlietu ministrs Bruno Lerū otrdien paziņojis par atkāpšanos no amata, reaģējot uz atklātībā nonākušajām ziņām, ka viņš kā deputāta palīgus algojis divas savas meitas padsmitnieces.

Lerū par atkāpšanos pavēstīja pāris stundas pēc prokuratūras paziņojuma, ka tā sākusi sākotnējo izmeklēšanu pret ministru par pusauga meitu algošanu.

Viņas par šo darbu kopumā saņēmušas 55 000 eiro.

Lerū noliedza, ka būtu izdarījis kādu pārkāpumu, taču paziņoja, ka atkāpjas no amata, jo nevēlas, ka pret viņa iesāktā izmeklēšana “apdraudētu valdības darbu”.

Lerū sociālistu veidotajā valdībā aizvadījis tikai 106 dienas. Viņš par iekšlietu ministru kļuva pagājušā gada decembrī, kad viņa priekštecis Bernārs Kaznēvs uzņēmās premjera pienākumus.

Televīzijas kanāls TMC pirmdienas vakarā pavēstīja, ka Lerū meitas vēl apmeklēja skolu, kad tās tika pieņemtas darbā par deputāta palīdzēm, un šo darbu viņas turpināja arī pēc iestāšanās universitātē.

Lerū gan norādīja, ka meitenes parlamentā strādājušas vasaras brīvlaikā.

Jau nākamajā dienā pēc šo ziņu parādīšanās medijos prokuratūra paziņoja par sākotnējās izmeklēšanas uzsākšanu.

Francijas likumi neaizliedz parlamenta deputātiem pieņemt darbā savus ģimenes locekļus, ja vien tie patiesi šo darbu veic.

Īpaši liela uzmanība politiķu tuvinieku algošanai pievērsta pēc tam, kad Franciju satricināja bijušā premjerministra Fransuā Fijona sievas “viltus nodarbināšanas” skandāls.

Fijons šobrīd kandidē uz prezidenta amatu no labēji centriskās Republikāņu partijas. Vēl gada sākumā viņš bija nepārprotams favorīts, taču pēc skandāla izcelšanās viņa popularitāte strauji kritusies un viņam faktiski vairs nav cerību iekļūt vēlēšanu otrajā kārtā.

LA.lv