Pasaulē

Skandāls Krievijā. Kas notiek, kad rakstnieks apvainojas uz žurnālistu 16

Kadri no video

Lamāšanās un laistīšanās ar dažādiem šķidrumiem Krievijas medijos notiek ik pa laikam. Dažreiz tas tiek īpaši iestudēts, lai izklaidētu publiku, taču ir reizes, kad emocijas ir patiesas. Jaunākais gadījums – konflikts pazīstamā radio “Eho Moskvi” tiešraidē raisījis diskusijas ne vien par pašu notikumu, bet arī par žurnālistikas kvalitāti.

“Eho Moskvi” tiek uzskatīts par vienu no brīvdomīgākajiem Krievijas medijiem, kur vārds biežāk tiek dots Kremļa opozicionāriem. Par tādu tiek uzskatīts arī rakstnieks Mihails Vellers.

Raidījuma “Īpašais viedoklis” galvenā tēma šoreiz bija Francijas prezidenta vēlēšanas. Kad žurnāliste Olga Bičkova pārtrauca Vellera monologu, kurā viņš centās izskaidrot, kāpēc liela daļa franču vēlēšanās balsojuši par Nacionālās frontes līderi Marinu Lepēnu, publicists apvainojās. “Lūdzu, nepārtrauciet mani! Tas mani nojauc no domas, tracina un traucē. Vai jūs esat vadītāja vai pārtraucēja?” Vellers dusmīgi jautāja žurnālistei, bet vēl pēc brīža aizmeta pa gaisu gan mikrofonu, gan uz galda priekšā stāvošo kafijas krūzi. Aizkadrā vēl dzirdama aizvainotā viesa balss: “Stulbais lops, negribu vairs tevi pazīt.”

Lai gan rakstnieka uzvedība bija rupja, klausītāju viedoklis par šo notikumu dalījās. Daudzi uzskata, ka arī žurnāliste nav rīkojusies profesionāli. Viņas replikas ir tukšas un bezjēdzīgas, vairāk izskatās pēc mēģinājumu uzkurināt viesi, kurš jau tā runā ļoti emocionāli. “Eho Moskvi” galvenais redaktors Aleksejs Vendiktovs pēc notikušā paziņojis, ka pārtrauc sadarbību ar Velleru, kamēr rakstnieks nebūs atvainojies žurnālistei.

Jāpiebilst, ka šī nav pirmā reize, kad Mihails Vellers ar skandālu pamet tiešraidi. Martā viņš saniknojās uz “TV Centr” žurnālistu Romanu Babajanu un aizsvieda pa gaisu ūdens glāzi. Diskusija tobrīd bija par Baltijas valstu pilsonības politiku. M. Vellers, kurš daudzus gadus nodzīvojis Igaunijā, norādīja, ka Pilsoņu kongress 90. gadu sākumā esot veicis aptauju starp iedzīvotājiem par to, kurš vēlas saņemt Igaunijas pilsonību. Arī viņam šis jautājums esot uzdots. Rakstnieks apvainojās, kad žurnālists viņu apstrīdēja ar vārdiem: “Tas nevar būt…”

Par Krievijas TV diskusiju “klasiku” tiek uzskatīta politiķu Vladimira Žirinovska un Borisa Ņemcova saruna 1995. gadā, kad viens otru aplēja ar apelsīnu sulu. Arī Latvijā TV diskusiju vadītāji dažreiz ir jokojuši, ka brīdī, kad studijā sākas asāka vārdu apmaiņa, viņi uzreiz piesardzīgi skatās, vai viesiem priekšā nav ūdens glāzes.

LA.lv