×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2017
Drukāt

Skandāls Krievijā. Kas notiek, kad rakstnieks apvainojas uz žurnālistu (6)

Kadri no videoKadri no video

Lamāšanās un laistīšanās ar dažādiem šķidrumiem Krievijas medijos notiek ik pa laikam. Dažreiz tas tiek īpaši iestudēts, lai izklaidētu publiku, taču ir reizes, kad emocijas ir patiesas. Jaunākais gadījums – konflikts pazīstamā radio “Eho Moskvi” tiešraidē raisījis diskusijas ne vien par pašu notikumu, bet arī par žurnālistikas kvalitāti.

“Eho Moskvi” tiek uzskatīts par vienu no brīvdomīgākajiem Krievijas medijiem, kur vārds biežāk tiek dots Kremļa opozicionāriem. Par tādu tiek uzskatīts arī rakstnieks Mihails Vellers.

Raidījuma “Īpašais viedoklis” galvenā tēma šoreiz bija Francijas prezidenta vēlēšanas. Kad žurnāliste Olga Bičkova pārtrauca Vellera monologu, kurā viņš centās izskaidrot, kāpēc liela daļa franču vēlēšanās balsojuši par Nacionālās frontes līderi Marinu Lepēnu, publicists apvainojās. “Lūdzu, nepārtrauciet mani! Tas mani nojauc no domas, tracina un traucē. Vai jūs esat vadītāja vai pārtraucēja?” Vellers dusmīgi jautāja žurnālistei, bet vēl pēc brīža aizmeta pa gaisu gan mikrofonu, gan uz galda priekšā stāvošo kafijas krūzi. Aizkadrā vēl dzirdama aizvainotā viesa balss: “Stulbais lops, negribu vairs tevi pazīt.”

Lai gan rakstnieka uzvedība bija rupja, klausītāju viedoklis par šo notikumu dalījās. Daudzi uzskata, ka arī žurnāliste nav rīkojusies profesionāli. Viņas replikas ir tukšas un bezjēdzīgas, vairāk izskatās pēc mēģinājumu uzkurināt viesi, kurš jau tā runā ļoti emocionāli. “Eho Moskvi” galvenais redaktors Aleksejs Vendiktovs pēc notikušā paziņojis, ka pārtrauc sadarbību ar Velleru, kamēr rakstnieks nebūs atvainojies žurnālistei.

Jāpiebilst, ka šī nav pirmā reize, kad Mihails Vellers ar skandālu pamet tiešraidi. Martā viņš saniknojās uz “TV Centr” žurnālistu Romanu Babajanu un aizsvieda pa gaisu ūdens glāzi. Diskusija tobrīd bija par Baltijas valstu pilsonības politiku. M. Vellers, kurš daudzus gadus nodzīvojis Igaunijā, norādīja, ka Pilsoņu kongress 90. gadu sākumā esot veicis aptauju starp iedzīvotājiem par to, kurš vēlas saņemt Igaunijas pilsonību. Arī viņam šis jautājums esot uzdots. Rakstnieks apvainojās, kad žurnālists viņu apstrīdēja ar vārdiem: “Tas nevar būt…”

Par Krievijas TV diskusiju “klasiku” tiek uzskatīta politiķu Vladimira Žirinovska un Borisa Ņemcova saruna 1995. gadā, kad viens otru aplēja ar apelsīnu sulu. Arī Latvijā TV diskusiju vadītāji dažreiz ir jokojuši, ka brīdī, kad studijā sākas asāka vārdu apmaiņa, viņi uzreiz piesardzīgi skatās, vai viesiem priekšā nav ūdens glāzes.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la-vīzes administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 2. NEPĀRBAUDOT FAKTUS UZREIZ NOLIEGT, ČEKAS ŽURNĀLISTU STILS. GODĪGAM CILVĒKAM AR FAŅĀTIĶIEM SARUNĀTIES GRŪTI, TIEM TIKAI VIENA TAISNĪBA. Neticu, ka Vellers meloja. Jānoskaidro.

 3. Ļoti žēl ka viņu visdrīzāk vairāk nekad neaicinās uz RTVI, viņu bija interesanti paklausīties. 🙂 Interesanti runāt viņš prot, tas ir nenoliedzami.

 4. Istinnaja duša russkogo v izpolņeņiji žirinovskogo!!!

 5. nav tālu jāmeklē Atbildēt

  Tāds pat “žurnālists” ir LR-1 — Tomsons !
  Idiotiskas replikas pa vidu, neļaujot runāt, uz tēmu neatbilstoši jautājumi, teikumu apķiķināšana…
  Arī par nodokļu maksātāju naudu.

 6. Lai kāds, bet ģenētiku nenoslēpsi.

Draugiem Facebook Twitter Google+