×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
1. decembris, 2015
Drukāt

Skandāls Lielvārdē: Bijušais mērs parakstījis vekseli par 200 miljoniem eiro (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Jānis Āboliņš

Bijušais Lielvārdes mērs Jānis Āboliņš parakstījis vekseli par 200 miljoniem eiro, aģentūrai BNS norādīja Lielvārdes pašvaldības priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Vita Volonte.

Viņa norādīja, ka šādu informāciju dome saņēmusi no Valsts kases.

“Pats Āboliņa kungs gan skaidro, ka tas nav aizdevums, taču man nav pamata neticēt Valsts kases sniegtajai informācijai,” sacīja Volonte.

Vekselis parakstīts ar Lihtenšteinā reģistrētu ārzonas kompāniju “Riverside HK Ltd”.

Savukārt Āboliņš aģentūrai BNS skaidroja, ka nauda bijusi domāta nevis kā kredīts, bet gan depozīts Lielvārdes pašvaldības vajadzībām, lai vēlāk varētu piesaistīt līdzekļus attīstības projektu realizācijai.

“Mana kļūda bija tā, ka parakstīju šo līgumu par 200 miljoniem eiro, nesaskaņojot to ar domi. Tāpēc arī šķīros no mēra amata,” sacīja Āboliņš.

Uz jautājumu, kāpēc Lielvārdes pašvaldībai bija nepieciešams vekselis par tik lielu summu, Ābiliņš atbildēja: “Par mazāku summu tā kompānija vekseli nebija ar mieru izsniegt.”

Kā galvenos projektus, kam šādi Āboliņš bija plānojis piesaistīt līdzekļus Lielvārdes pašvaldības attīstībai, viņš minēja ceļu, ūdensvada un kanalizācijas sistēmas attīstīšanu, kā arī Daugavas promenādes izveidi.

Jau ziņots, ka Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs Jānis Āboliņš atkāpies no amata. Pašvaldības deputāti otrdien vienbalsīgi atbalstīja Āboliņa atkāpšanos.

Pašvaldības deputāti arī lēma, ka Lielvārdes dome norobežojas no Āboliņa darījumiem ar Lihtenšteinā reģistrētu ārzonas kompāniju “Riverside HK Ltd”, kā arī nolēma vērsties tiesībsargājošajās institūcijās, lai tās izvērtē situāciju pašvaldībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Kārtējais stāsts slaucējām un citiem vientiēšiem. Jā tas darījums nav likumīgs, tad anulējams un nav no svara vai zināja mūsu likumus otrā puse. Tam ir juristi. Bet ja likumīgs, tad tā arī domāts, proti, – noslēgt un atkāpties un neko nevar inkriminēt izņēmot nekolegiālu rīcību. Ja tā tas ies – vienā brīdī kāds vel pamanīsies ieķīlāt visu Latviju un pateiks “atvainojiet”.

 2. Jānim steidzīgi jāmaina uzvārds no Āboliņš uz Vekselbergs un būs par vienu ebreju oligarhu vairāk.

 3. Kad tauta maksās 80 ļimonus par Straujumas Super-Džetiem, šos Lielvārdes 200 piezīmēsim galā.

 4. suņi rej karavāna iet tālāk

 5. Vispār jau pareizi viņš ir darījis.
  Es tikai nesaprotu, ko gaida citi pašvaldību vadītāji. Atbildības taču nekādas. Nu būs pēc tam jāaiziet no amata. Nu un tad? Vai tad no tiem 200 miljoniem nevar sev nodrošinātas vecumdienas sagādāt?! Nevajag tikai grābt pa tiešo. To visu var apgūt caur projektiņiem. Un, protams, jādalās ar pareizajiem cilvēkiem. Lielvārdes mērs jau nav neko jaunu izdomājis. Viņš tikai ņem piemēru no valdības. Valdība var izsaimniekot uz nebēdu, kādēļ gan pašvaldības lai to nevarētu. ( Valsts ārējais parāds 5,266 miljardi tiek saukts par veiksmes stāstu. Kādēļ gan Lielvārdei nevar būt savs veiksmes stāsts?!) Jeb, kā saka krievi: “Ja jau reiz ir gājusi vaļā tik varena iedzeršana, tad griežam arī kopā to pēdējo gurķi”.

  • Kā teica viens izcils vīrs (uzvārds šoreiz nav svarīgs): Jaunais cilvēks, kurš ir nozadzīs 200 mļ. USD, pārejo dzīvi var nodzīvot godīgi.

 6. cik nav vekseļu par kuriem nezin……….

 7. Gan jau pienāks laiks,kad visiem mums mati būs stāvus no tā,ko nodarījusi valstij pie varas esošā kliķe.Es šausminos par 50 gadīgām priežu audzēm,ko ņem un izcērt kailcirtē.Kur? Priekules mežsaimniecībā !

 8. Redz VAldība var lemt par 80 milj.Eiru aizdošanu vai ne,bet maza ciema pašvaldība var mierīgi parakstīt 200 milj Eiru vekseli !!! Jamaksā būs LATVIJAi tapeic ka nekādi jurisdiskie nolikumi to nereglamentē…..! EURIKA !

 9. Ja nav jāsaskaņo darījumi ar 200 miljonu summu tad kādi vēl ir jāsaskaņo?? Slima atruna…

Draugiem Facebook Twitter Google+