×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. decembris, 2015
Drukāt

Skandāls Lielvārdē: dome lūgs izvērtēt 200 miljonu vekseli (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lielvārdes dome tiesībsargājošām iestādēm lūgs izvērtēt bijušā priekšsēdētāja Jāņa Āboliņa (Vidzemes partija) rīcību, parakstot 200 miljonu vērtu vekseli.

Kā aģentūru LETA informēja domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Vita Volonte (RA), pašvaldība pieņēmusi lēmumu vērsties pret Āboliņu tiesībsargājošās instancēs.

Pašu Āboliņu aģentūrai LETA sazvanīt neizdevās.

Savukārt iepriekš no amata atbrīvotais priekšsēdētājs Aivars Troska (“Reģionu alianse”) aģentūrai LETA atklāja – tad, kad viņš tika atbrīvots no amata, viņš zināja, ka Āboliņš būs nekompetents. “Trakākais, ka šī darījuma dokumenti neesot izgājuši cauri noteiktajai sistēmai. Rodas jautājums, cik vēl ir šādu dokumentu, kas nav saskaņoti ar pārējiem un tagad klīst pa pasauli,” teica Troska.

“Latviešiem ir teiciens – cilvēks ar lielu galvu – tāds ir Āboliņš. Viņš iedomājas, ka var darīt visu. Man ir kauns,” teica Troska. Viņš uzskata, ka pareizākais, kas Āboliņam šobrīd būtu jādara, būtu jānoliek deputāta mandāts.

LETA jau ziņoja, ka saistībā ar Āboltiņa rīcību, parakstot 200 miljonu eiro vērtu vekseli kompānijai “Riverside HK Ltd.” Lielvārdes novada dome anulēja viņam paraksta tiesības, lai viņš nespētu veikt vēl kādas manipulācijas kredītiestādēs, aģentūru LETA informēja Volonte.

Volonte pavēstīja, ka vakar pašvaldībai tapa zināms, ka Āboliņš iesniedzis iesniegumu Valsts kasē, kam pievienots vekselis par naudas summu 200 miljoni eiro. Pašvaldībā par to netika informēts neviens darbinieks vai deputāts. Bijušais domes priekšsēdētājs to darījis vienpersoniski.

“Pašvaldība šo ziņu no Valsts kases un Finanšu ministrijas saņēma uzreiz, un mēs ļoti ātri uz to reaģējām, sasaucot ārkārtas domes sēdi. Tajā piedalījās speciālisti no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Finanšu ministrijas un Valsts kases. Tajā mēs cerējām saņemt sīkāku informāciju par konkrēto darījumu, ja tāds vispār ir,” atklāja Volonte.

Tā kā daļa informācijas, kā uzsvēra Āboliņš, bija konfidenciāla, informāciju, kas kļuva zināma domes sēdē, bijusi virspusēja. No tās īpaši daudz skaidrāka situācija nekļuva.

Taču speciālisti no ministrijas atzina, ka darījums neatbilst Latvijas likumdošanai, un to, ka priekšsēdētājs ir pārkāpis savas pilnvaras, kā arī nav rīkojies tiesiski. Līdz ar to Āboliņš pats iesniedza iesniegumu par atkāpšanos no amata.

Domes sēdē tika pieņemta virkne lēmumu, ar kuriem pašvaldība mēģina samazināt iespējamos riskus, kas varētu būt saistīti ar izsniegto parādzīmi. Tostarp kompānija tiks informēta, ka pašvaldība par darījumu neko nezināja. Pašvaldība arī kategoriski norobežojas no rīcības, ko Āboliņš veicis līdz šim kā priekšsēdētājs. Viņam ir anulētas paraksta tiesības, lai nespētu veikt vēl kādas manipulācijas kredītiestādēs.

Āboliņam pašvaldība pieprasījusi iesniegt visus dokumentus, kas ir viņa rīcībā saistībā ar darījumu. Tos izvērtēs gan pašvaldības juridiskais dienests, gan arī tiesībsargājošās instances.

Āboliņš par Lielvārdes novada domes priekšsēdētāju tika ievēlēts 7.jūlijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Spilgts piemērs tam, ka Latvijā visas tā sauktās partijas ir kompartija un čeka – šis konkrētais .. tagad pārstāv oranžo, ar Šķēli saistīto Vidzemes partiju, bet iepriekš ir pašvaldību vēlēšanās kandidējis no Saskaņas centra. Oranžās Šķēles Tautas partijas .. tagad ir gan Vienotībā, gan ZZS. Vai kāds tic, ka visi šie dēmoni pārstāv latviešu tautas intereses?

  2. Kāds nesaprot, kāpēc Latvijā kas tāds ir iespējams? Tāpēc, ka atbilstoši Finka pareģojumam te valda komunisti un čekisti, kas mudž visur – gan valsts struktūrās, gan pašvaldībās. Kamēr viņi netiks fiziski iznīcināti (kā to savulaik ir ieteicis dažs labs atmodas aktīvists kā vienīgo risinājumu) – kā pēdējie suņi – šādas afēras mūs aplaimos katru gad’ no jauna, jo šie .. nekalpo latviešu tautai, bet krieviem un žī”ddiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+