×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. janvāris, 2017
Drukāt

Skandāls šahā: Latvijas lielmeistars sanīstas ar Danas Reiznieces-Ozolas vīru (6)

foto - Ieva Lūka/LETAfoto - Ieva Lūka/LETA

Latvijas šaha lielmeistars Aleksejs Širovs, kuram savulaik tika piešķirta Latvijas pilsonība par īpašiem nopelniem, sanīdies ar Latvijas Šaha federācijas viceprezidentu Andri Ozolu un turpmāk vairs nestartēs zem Latvijas karoga, šahists paziņojis nesenā intervijā Krievijas Šaha federācijai, kas publicēta portālā ruchess.ru.

Širovs savā “Facebook” profilā decembrī publicējis paziņojumu, ka turpmāk vairs neaizstāvēs Latvijas godu un nākotnē nolēmis pārstāvēt Spāniju, kuras pilsonība arī viņam ir.

Šahists savu attiekšanos pārstāvēt Latviju pamatojis ar nesaskaņām, kuras viņam izveidojušās ar Latvijas Šaha federācijas viceprezidentu, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktoru, finanšu ministres un arī panākumiem bagātās šahistes Danas Reiznieces – Ozolas vīru Andri Ozolu. Ar Reiznieci-Ozolu Širovam ir draudzīgas attiecības, bet konflikts izvērties ar viņas vīru, Širovs atzinis intervijā.

Konflikta būtība ir saistīta ar nesen notikušo šaha turnīru organizēšanas jautājumiem, kuros bija jāpiedalās Širovam. Šahists teica, ka viņu Ozols esot ignorējis un pret viņu izrādījis necieņu. Širovs saka: “Andris (Ozols – red. piez.) sāka ar mani strīdēties, tad jau nāca apvainojumi un draudi. Pagaidām negribu teikt, kādi, bet pēc šiem draudiem no Ozola puses, kurš ir Latvijas Šaha federācijas prezidents, paziņoju, ka vairs negribu aizstāvēt Latvijas vārdu. Šis konflikts nekur nepazudīs, un piedot Andrim es vairs nespēšu.”

Širovs pašlaik strādā pie Latvijas slavenākā šahista Mihaila Tāla piemiņas turnīra organizācijas, kas marta sākumā paredzēts Jūrmalā.

44 gadus vecajam Širovam tas nav pirmais konflikts ar Latvijas Šaha federāciju, šodien raksta portāls “Kas Jauns”. Pēc konflikta 1995. gadā Širovs pieņēma Spānijas pilsonību un šo valsti pārstāvēja no 1996. līdz 2011. gadam. Pēc tam Širovs atkal atgriezās zem Latvijas karoga. Kā nozīmīgākais Širova panākums jāmin aizkļūšana līdz cīņai par FIDE pasaules čempiona titulu 2000. gadā, kurā ar 0,5:3,5 tika atzīts Višvanatana Ananda pārākums.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. kuram savulaik tika piešķirta Latvijas pilsonība par īpašiem nopelniem – простите, но это ЛОЖЬ. Никто и никогда не предоставлял Широву латвийского гражданства. Гражданство ему предоставила Испания. За особые заслуги.

  2. Varu iedomāties,gadījās dzirdēt Ozola leksiku lidostā. Domāju ,ka Pārdaugavas bratva uz strelku atnākusi,pagriezos – nē Ozols . Nu,kas par leksiku ,kas par inteleģenci! Bet tas jau sejā arī ir ierakstīts. Toties cien. ministre atkal lidostā bērnu klātbūtnē sūca aliņu no pudeles laiski izlaidusies pusguļus uz trepītēm…..

  3. Ozolu ģimenē visi ir lielmeistari,jo lielāks gurķis jo lielāks meistars.Vis investori mūk prom no Latvijas bet šis ir Latvijas šaha viceprezidents, Dana prezidente.Skaidrs kur paliek federācijas nauda.

  4. Kauns Ozolam!

  5. Latvija nav meitene lai tdiem btu “jāaizstāv viaņs godu”. Krievu jau mūžīgi “neuvažajut”. Sastrīdējies ar Ozolu bet atriebjās Latvijai!

  6. tam ozolam iekraut pa to pretigo rozu

Draugiem Facebook Twitter Google+