×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
3. maijs, 2016
Drukāt

Skandāls Strasbūrā: pie Eiropas Parlamenta šoferiem atrasta ISIS propaganda

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc “Islāma valsts” (ISIS/“Daesh”) propagandas kompaktdisku atrašanas pie diviem šoferiem, kas apkalpo Eiropas Parlamentu kā ārpakalpojumu sniedzēji, EP plāno veidot savu iekšējo šoferu dienestu.

Saistībā ar šo situāciju EP izteicis bažas par savu darbinieku drošību. Vairāki zinoši avoti Vācijas žurnālam “Spiegel” uzsvēruši, ka viens no šoferiem apkalpojis EP Strasbūrā, kur parlaments notur parlamentārās sesijas, bet otra pārziņā bijuši šofera pakalpojumi EP Briselē, kur notiek lielākā daļa no parlamenta ikdienas darba.

Abi šoferi no privātā uzņēmuma atlaisti, bet policija izmeklē notikušo. Pēc informācijas saņemšanas, ka citiem šoferiem, kas apkalpo EP kā ārpakalpojumu sniedzēji, ir iepriekšējas sodāmības, aprīļa vidū EP Prezidijs nolēma pārtraukt izmantot privātfirma transporta pakalpojumiem. Tā vietā nākotnē darbam parlamentā tiks nolīgti šoferi, kuri būs parlamenta darbinieki.

Piezīmēs par lēmumu, EP amatpersonas uzsvērušas, ka informācija no policijas par dažādiem pārkāpumiem un sodāmībām iegūta, veicot papildu drošības pārbaudes darbiniekiem un ārpakalpojumu sniedzējiem.

Sagaidāms, ka EP lēmums pārtraukt transporta vajadzībām izmantot privātuzņēmumus parlamentam izmaksās papildu 3,7 miljonus eiro gadā.

Aprīļa vidū 65 autovadītāji strādāja EP mītnē Briselē un 85 – Strasbūrā un bija algoti 751 EP deputāta vārdā. EP arī nodarbina 23 šoferus savām vajadzībām.

Mediji iepriekš ziņoja, ka viens no 22.marta terora aktu Briselē aizdomās turamajiem ir strādājis par apkopēju EP divās viena mēneša ilgās slodzēs pirms sešiem un septiņiem gadiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+