×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. aprīlis, 2016
Drukāt

Skandāls Vācijā: policijai lūgts dzēst vārdu “izvarošana” par uzbrukumiem Ķelnē (8)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Vācijas Ziemeļreinas-Vestfālenes federālās zemes valdība trešdien nonākusi neveiklā situācijā, izskanot ziņām, ka tā, iespējams, centusies svītrot vārdu “izvarošana” no pirmā policijas ziņojuma par Vecgada vakara seksuālajiem uzbrukumiem Ķelnē, vēsta vācu mediji.

Ķelnes laikraksts “Express” raksta, ka zemes Iekšlietu ministrija esot izdarījusi spiedienu uz kādu policijas darbinieku, lai no iekšējā ziņojuma tiktu svītrots vārds “izvarošana”.

Iesaistītais policists “man stāstīja, ka zemes kontroles centrs vēlējās, lai ziņojums tiktu anulēts un izteikums “izvarošana” tiktu dzēsts”, norādīts cita policista rakstītajā ziņojumā, ko publiskojis “Express”.

Abi policisti bija darbā Ķelnes policijas vadības mītnē 1.janvārī, kad tika apspriests pirmais “nozīmīgais” ziņojums par seksuālajiem uzbrukumiem.

Ziņojuma nosaukums bija “Izvarošana, seksuālā aizskaršana, zādzības, ko pastrādājusi liela ārvalstnieku grupa”.

Tomēr viens no policijas darbiniekiem telefoniski saņēma prasību dzēst vārdu “izvarošana”. Šī prasība, domājams, nākusi no Ziemeļreinas-Vestfālenes Iekšlietu ministrijas.

Policija tomēr atteikusies ziņojumā izdarīt izmaiņas.

Pēc uzbrukumiem Ķelnē no darba tika atlaists pilsētas policijas priekšnieks Volfgangs Alberss, bet jaunākais skandāls var sašūpot arī Ziemeļreinas-Vestfālenes iekšlietu ministra Ralfa Jēgera krēslu.

“Nav taisnība, ka Vecgada vakarā notikušo izvarošanu Ķelnē tika mēģināts noklusēt,” Jēgera pārstāvis apgalvoja laikrakstam “Westdeutsche Allgemeine Zeitung”.

Tomēr Ziemeļreinas-Vestfālenes Iekšlietu ministrija ir atzinusi, ka ir notikušas “profesionālas diskusijas” starp federālās zemes policijas kontroles centru un Ķelnes policiju par uzbrukumu “kriminālo klasifikāciju”, vēsta “Westdeutsche Allgemeine Zeitung”.

Pēc uzbrukumiem sievietēm Ķelnē naktī uz 1.janvāri Ķelnes policijā iesniegtas aptuveni 1100 sūdzības, no kurām apmēram 40% ir par seksuāla rakstura uzbrukumiem, sākot no uzmākšanās un beidzot ar izvarošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Rakstā nav pieminēts, ka islāmisti tikai praktizē šariāta ieviešanu Eiropā. Kafīru (nemusulmaņu) sievietes ir mazvērtīgas, otršķirīgas un pakļaujamas. Korāns to māca.

  2. Vēl cieš no masveida izvarošanas 1945.gadā.

  3. It kā esot neapšaubami pierādijumi par to, kas pie vainas tajās Jaungada nekārtībās. Jā tā tas ir, tad asociācijs ar izvarošanu būtu itsevišķi negatīvas, tās varētu slikti iespaidot Linke un SPD rēķingus un daudz ko citu. Domāju, ka tāpēc tik veikli tiek noapaļoti visi stūri, tai skaitā “tīrīti” protokoli.

  4. maitas slēpj noziegumus, par to pašus jāliek cietumā kopā ar dvieļgalvām

  5. kādā laikmetā dzīvojam ? Atbildēt

    akmens laikmetā esot ticējuši, ka, ja nelaimi nesauks vārdā, tad tā neuzbruks 🙂

  6. Vergewaltigung? ZB! tad ko jāraksta – izdrāza, izpuļķēja? wie heist das, bumsen? ficken?

Draugiem Facebook Twitter Google+