×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
1. jūnijs, 2016
Drukāt

Skandāls Zviedrijā: Baznīckungi izklaidēs notriec nodokļu maksātāju naudu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Zviedrijas luterāņu baznīca, kas kā valstī tradicionāli dominējošā konfesija tiek saukta par Zviedru baznīcu (Svenska Kyrkan), ar baznīcas nodokļa ieņēmumiem ir finansējusi izšķērdīgus ceļojumus, vēsta ziņu portāls “The Local”, atsaucoties uz nacionālā radio programmas veiktu izmeklēšanu.

Zviedrijas Radio programmas “Ekot” (“Atbalss”) veidotāji izpētīja dokumentus, kuri liecina, ka baznīckungi un draudžu darbinieki devušies dārgos ārvalstu ceļojumos uz pazīstamiem tūrisma objektiem un tie izmaksājuši vairākus miljonus zviedru kronu (simtiem tūkstošu eiro) .

Šie ceļojumi lielākoties tika finansēti ar baznīcas nodokļa ieņēmumiem. Šo nodokli maksā 6,2 miljoni Zviedru baznīcas locekļu.

Kā viens no šādu ceļojumu piemēriem bija Stokholmas lēnes Hudinges komūnas 99 draudzes darbinieku komandējums uz piecu dienu konferenci kādā Maltas viesnīcā. Tas izmaksāja 800 tūkstošus kronu (86 tūkstošus eiro) un tika pamatots ar jūtu veicināšanu starp jaunu mācītāju un draudzes darbiniekiem.

Stokholmas lēnes Būtširkas draudze kopš 2010.gada nosūtījusi baznīckungus un draudzes darbiniekus ceļojumos, kas izmaksājuši 2,8 miljonus kronu (301 tūkstoti eiro).

Draudze Hallandes lēnes Vārbergas komūnā pat sarīkoja braucienu uz Premjerlīgas futbola spēli Londonā, izskaidrojot to kā iespēju meklēt līdzības starp lūgšanām un futbolu.

Zviedru baznīca, kad “The Local” sazinājās ar to, atzinīgi novērtēja mediju interesi, kas tai palīdzot uzlabot savu darbu.

“Zviedru baznīca nav centralizēta organizācija, kur augstākā vadība varētu izlemt, kā atsevišķām draudzēm rīkoties, tomēr vēsts ir tāda, ka katrai draudzei ir jābūt ar skaidru ceļojumu politiku, kurā svarīgākais ir mērenība,” sacīja baznīcas ģenerālsekretāre Helēna Otosone-Lovēna.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+