×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. septembris, 2014
Drukāt

Skandināvi izņem “aizvainojošas” ainas no seriāla par Pepiju (3)

Publicitātes foto / SVTPublicitātes foto / SVT

“Heisā, hopsā, mana māmiņa ir eņģelis un tētis – dienvidjūru karalis,” sauca Pepija. Ja nu šajā teikumā kaut kas šķiet neierasts, tam ir iemesls – grāmatā teksts mazliet atšķiras, taču Skandināvijā tas politkorektu apsvērumu dēļ piedzīvojis izmaiņas.

Zviedrijas Televīzija (SVT), restaurējot pirms 45 gadiem uzņemto un skatītāju joprojām ļoti iemīļoto seriālu bērniem “Pepija Garzeķe” vairākās vietās izgriezusi ainas, kuras televīzijas darbiniekiem šķitušas “aizvainojošas”. Runa galvenokārt ir par ainām ar Pepijas tēvu, kurš, kā atceramies no grāmatas, bija nēģeru karalis, tāpat izgriezts arī skats, kurā Pepija, tēlojot ķīnieti, pavelk acu kaktiņus uz augšu.

Antirasisma centra vadītājs Rūne Berglands Stēns uzskata, ka redakcija saderas ar sabiedrības attīstību: “Mēs uzlabojam attēla kvalitāti, un mēs arī veicam uzlabojumus saturā, jo Āzijai un Āfrikai raksturīgi cilvēki kļuvuši ari par mūsu ikdienas daļu. Astrida Lindgrēne nedomāja neko sliktu, rakstot šos stāstus, taču pasaule ir mainījusies,” saka Stēns. “Mūsdienās daudziem bērniem ir Āzijas vai Āfrikas saknes, un viņi, šo filmu skatoties, nezinās, ka tā esam domājuši pirms daudziem gadu desmitiem, bet vairs tā neuzskatām. Viņiem varētu šķist, ka mēs viņus apsmejam.”

Patiesībā šis nav pirmais gadījums, kad medijos “Pepijas Garzeķes” teksts piedzīvo izmaiņas. Norvēģijas sabiedriskā TV un radio kanāls NRK jau 2006. gadā pārdevēja Pepijas tēvu par “dienvidjūru karali”. Savukārt šomēnes asu kritiku saņēmis izklaides parks “Astridas Lindgrēnes pasaule”, kas bija izlicis pārdošanā aizkarus ar pepiju un divām tumšādainām meitenēm, kuras viņu apvēdina palmu lapām. Vairāki parka apmeklētāji uzskatīja, ka šis motīvs ir rasistisks, tādēļ izklaides parks preci izņēma no tirdzniecības un atvainojās.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ar tik debilu toleranci pret cittautiešiem zviedri ( un citviet Eiropā ) jau sāk izskatīties plānprātīgi.Jau tagad ir izteikti saskatāma valsts musulmanizācija un pēc vēsturiski neilga laika baltā rase Eiropā vienkārši tiks IZNĪCINĀTA ! Jo musulmaņi jau nav gļēvie bālģimji, viņu likumi ir šerpi ! Tas ir briesmīgi priekš manis , bet es sāku saprast Breiviku .

  2. Reiz lasīju ,ka M.TVENA ,Toms Sojers ,ASV tika aizliegts. It kā jau pareizi ,man arī lasot Pepiju ,dažas vietas likās nekorektas ,bet jāatceras kad darbs tika sarakstīts.

  3. Kaut ko izņemt no oriģināla ir tāpat kā izvārīt zupu bez sāls. Trūkst garšas.

Draugiem Facebook Twitter Google+