Mobilā versija
+3.7°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
11. maijs, 2016
Drukāt

Skandināvu dizainu ražo Latvijā, arī “Dižozols Plus”

SIA "Dižozols plus" īpašnieki Gatis Rudzītis (no labās) un Ģirts Plakans. Foto - Valdis SemjonovsSIA "Dižozols plus" īpašnieki Gatis Rudzītis (no labās) un Ģirts Plakans. Foto - Valdis Semjonovs

Ģirts Plakans: – Bija sākušies pārmaiņu laiki, man piedāvāja alternatīvo dienestu. To pavadīju savā ierastajā vidē – kolhoza galdniecībā. Tā bija būvgaldniecība, taču tur taisīja mēbeles arī pēc pasūtījuma. Patiesībā mēbeļu ražošana tajos gados bija diezgan nezināma lieta un prakses laikā es sapratu, kas pie kā šajā lauciņā turas.

Tā bija laba prakse, kas man deva vairāk, nekā es būtu iemācījies augstskolā, jo labu praksi uzņēmumā neatsver nekas.

Kad dienests beidzās, man piedāvāja īrēt galdniecību – mazu telpu, kas līdz ceļiem bija pilna ar skaidām, tukšām pudelēm un konservu kārbām. Teicu, ka esmu ar mieru. Un kopš tiem laikiem līdz pat šai dienai ne ar ko citu kā mēbeļu ražošanu nodarbojies neesmu.

Pirmais pasūtījums bija ļoti atbildīgs, man vajadzēja bankai “Olimpija” no ozolkoka uztaisīt centrālās ieejas durvis. Visu izdarīju pats un nopelnīju 2000 dolārus. Uzreiz nopirku trīs darbgaldus – slīpmašīnu, frēzi un ēveli. Mēnesis pēc mēneša, gads pēc gada un galdniecībā strādāja jau 30 cilvēki, īrējām telpas 1500 m2. Bet vienā ziemas rītā angārs nodega. Nācās visu sākt no jauna. Garlaicīgi nebija.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+