Kultūra
Mūzika

Skanēs klasiskās mūzikas koncerts bērnu ar invaliditāti atbalstam 0


Lija Dovgaļuka, kuras vārdā nosaukts labdarības fonds.
Lija Dovgaļuka, kuras vārdā nosaukts labdarības fonds.
Publicitātes foto

Sestdien, 29. jūlijā, plkst. 18, Svētā Pētera baznīcā, Vecrīgā, notiks klasiskās un sakrālās mūzikas labdarības koncerts, piedaloties mūziķiem no ASV un Ukrainas, vēsta rīkotāji.

Orķestra instrumentu, solistu un zvaniņu kora izpildījumā vakara gaitā izskanēs J.S.Baha, Dž.Viljamsa, M.Skorika un daudzu citu autoru kompozīcijas. Koncertu rīko “Liya Dovgalyuk Foundation” no ASV. Fonds atbalsta ģimenes, kurās ir bērni ar invaliditāti, un veicina muzikālo izglītību Ukrainā un ASV. Koncerta mērķis ir dalīties ar stāstiem, kā mūzika spēj pulcēt cilvēkus no dažādām valstīm un kultūrām kopēja mērķa vārdā.

“Liya Dovgalyuk Foundation” dibinātāji ir mūziķu Dovgaļuku ģimene, kas 1991. gadā no Latvijas izceļoja uz ASV, pirms izbraukšanas sniedzot koncertu “Ave Sol” koncertzālē. Rīgā ģimene viesojās 1994. gadā, koncertējot Doma baznīcā, un šovasar atgriežas Latvijā ar fonda labdarības koncertu Pēterbaznīcā.

Fonds dibināts jaunās un talantīgās vijolnieces Lijas Dovgaļukas piemiņai, kuru 13 gadu vecumā pāragri mūžībā aizsauca smaga slimība. Lija bija dzimusi Rīgā, 1983. gadā, Mihaila un Ļubas Dovgaļuku ģimenē, un bija vienīgā māsa brāļiem Timofejam, Pāvelam un Jevgēnijam Dovgaļukiem.

Koncertā Pētera baznīcā uzstāsies arī Rīgā dzimušais vijolnieks un Lijas Dovgaļukas brālis Jevgēnijs, kurš ir daudzu izpildītāju balvu laureāts, Pjemontas Simfoniskā orķestra un Amerikas Studijas orķestra koncertmeistars, pastāvīgs aizvietotājs Nacionālajā simfoniskajā orķestrī Vašingtonā, kā arī uzstājas kopā ar “Fairfax” simfonisko orķestri, Nacionālo filharmoniju, Aleksandrijas simfonisko orķestri un ir ansambļa “Lija” dibinātājs.

Ieeja koncertā bez maksas. Tiks pieņemti ziedojumi.

LA.lv