Mobilā versija
+18.3°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
24. jūlijs, 2017
Drukāt

Skanēs klasiskās mūzikas koncerts bērnu ar invaliditāti atbalstam

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lija Dovgaļuka, kuras vārdā nosaukts labdarības fonds.

Sestdien, 29. jūlijā, plkst. 18, Svētā Pētera baznīcā, Vecrīgā, notiks klasiskās un sakrālās mūzikas labdarības koncerts, piedaloties mūziķiem no ASV un Ukrainas, vēsta rīkotāji.

Orķestra instrumentu, solistu un zvaniņu kora izpildījumā vakara gaitā izskanēs J.S.Baha, Dž.Viljamsa, M.Skorika un daudzu citu autoru kompozīcijas. Koncertu rīko “Liya Dovgalyuk Foundation” no ASV. Fonds atbalsta ģimenes, kurās ir bērni ar invaliditāti, un veicina muzikālo izglītību Ukrainā un ASV. Koncerta mērķis ir dalīties ar stāstiem, kā mūzika spēj pulcēt cilvēkus no dažādām valstīm un kultūrām kopēja mērķa vārdā.

“Liya Dovgalyuk Foundation” dibinātāji ir mūziķu Dovgaļuku ģimene, kas 1991. gadā no Latvijas izceļoja uz ASV, pirms izbraukšanas sniedzot koncertu “Ave Sol” koncertzālē. Rīgā ģimene viesojās 1994. gadā, koncertējot Doma baznīcā, un šovasar atgriežas Latvijā ar fonda labdarības koncertu Pēterbaznīcā.

Fonds dibināts jaunās un talantīgās vijolnieces Lijas Dovgaļukas piemiņai, kuru 13 gadu vecumā pāragri mūžībā aizsauca smaga slimība. Lija bija dzimusi Rīgā, 1983. gadā, Mihaila un Ļubas Dovgaļuku ģimenē, un bija vienīgā māsa brāļiem Timofejam, Pāvelam un Jevgēnijam Dovgaļukiem.

Koncertā Pētera baznīcā uzstāsies arī Rīgā dzimušais vijolnieks un Lijas Dovgaļukas brālis Jevgēnijs, kurš ir daudzu izpildītāju balvu laureāts, Pjemontas Simfoniskā orķestra un Amerikas Studijas orķestra koncertmeistars, pastāvīgs aizvietotājs Nacionālajā simfoniskajā orķestrī Vašingtonā, kā arī uzstājas kopā ar “Fairfax” simfonisko orķestri, Nacionālo filharmoniju, Aleksandrijas simfonisko orķestri un ir ansambļa “Lija” dibinātājs.

Ieeja koncertā bez maksas. Tiks pieņemti ziedojumi.

Pievienot komentāru

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 88 (3)21. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+