×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. jūnijs, 2015
Drukāt

Skanēs mūzika, smaržos pankūkas un taps rožukronis

Foto - LETAFoto - LETA

“Nāc un esi viesis – izbaudi mūziku, mākslu, arhitektūru, sarunas, dziesmas, klusumu un lūgšanu,” tā piektdien uz Banīcu nakti aicina dievnami visā Latvijā.

Šogad pirmo reizi pasākums notiks arī ārpus Rīgas. Vietnē www.baznicunakts.lv ir ziņas par interesantām norisēm visos novados. Baznīcu naktī Kurzemē piedalīsies 35 baznīcas, no tām astoņas – Liepājā. Vidzemē – 39 baznīcas, Zemgalē – 16 baznīcas un Latgalē – 15 dievnami.

“Mudināsim cilvēkus pievērst vērību garīgajai piederībai, kultūras vērtībām un uzlūkot baznīcu nedaudz citādi nekā ikdienā,” stāsta Piltenes Evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Āris Kronbergs. Vakarā pēc viņa ievadvārdiem sekos draudzes priekšnieka Ivara Sončika stāstījums par Piltenes vēsturi: luterāņu baznīca ir būvēta no 1709. līdz 1719. gadam, zeltīts koka altāris ir izgatavots 18. gadsimta trešajā ceturksnī un kancele – 18. gadsimta sākumā. Parasti uz baznīcu aicina zvani, bet šoreiz – arī skaņdarbi, ko izpildīs baznīcas tornī muzicējošais pūtēju kvintets “Brass”. Draudze gatavojas uzņemt ap simt viesu, un rūpēsies ne tikai par garīgo barību, bet arī pacienās ar tēju un Piltenes gaumē ceptām pankūkām un desiņām.

Lazdonas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā ikvienam būs izdevība noklausīties arhitektes Helēnas Dekantes stāstījumu par baznīcu arhitektūru.

Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) vēsturē nozīmīga loma ir bijusi pirmajam arhibīskapam Kārlim Irbem un viņa brāļadēlam, arī Kārlim Irbem, kurš bija LELB arhibīskapa vietas izpildītājs 1944. – 1946. gadā. Tagad Kolkas evaņģēliski luteriskajā baznīcā kalpo jauns mācītājs Kārlis Irbe, kas šovakar stāstīs par tādu piesaistošu baznīcas vēstures daļu kā liturģisko tērpu izcelsme, raksturos to nozīmi un simboliku šodien: “Pastāstīšu par liturģiskajām krāsām, par mācītāja lūgšanu pirms dievkalpojuma un arī par dievkalpojuma trauku “apģērbu”. Baznīcu naktī dievnamā iegriežas arī cilvēki, kuri reti tajā bijuši, un viņiem droši vien būs daudz jautājumu.”

Savukārt apskatīt katoļu liturģiskos tērpus jādodas uz Latgali, jo Ludzas katoļu baznīcā būs liturģisko tērpu izstāde. Turpat – arī Ludzas mākslas skolas audzēkņu darbu izstādes un sakrālo trauku izstādes atklāšana, kā arī rožukroņa gatavošanas nodarbība.

Rokdarbnieces varēs novērtēt Smiltenes Evaņģēliski luteriskajā baznīcā krustdūrienā izšūtu gleznu izstādi.

Šlāgermūzikas klausītāju iemīļotais ansamblis “Dricānu dominante” aicina savus cienītājus uz garīgās un laicīgās mūzikas koncertu Augustovas svētās Elizabetes Romas katoļu baznīcā.

Tiem, kas vēlas vairāk ko uzzināt par dzīvi klosterī, šovakar būs atvērtas Jēkabpils Svētā Gara vīriešu klostera durvis.

Feimaņu katoļu baznīca izlozes veidā piedāvās iespēju nomazgāties “melnajā” pirtiņā (dvielis un ziepes gan jāņem līdzi pašiem!). Tā ka dažādi pārsteigumi un piedzīvojumi gaida ikvienu Baznīcu nakts apmeklētāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+