Kultūra
Mūzika

Skanēs otrais “Pētera Vaska mūzikas aprīlis”0

Publicitātes foto

Koncertzālē “Cēsis” notiks jau otrais festivāls “Pētera Vaska mūzikas aprīlis”, īpašu uzsvarot šoreiz liekot uz latviešu un skandināvu komponistu garīgo saiti un pasaules izjūtu mūzikā, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Komponista dzimšanas mēnesī izskanēs festivāla koncerti, kas veltīti Vaska un viņa domubiedru mūzikai – 13. aprīlī būs iespēja dzirdēt instrumentālo kamermūziku un piedzīvot baleta izrādi, 14. aprīlī skanēs koncertprogramma kamerorķestrim ar igauņu komponista Erki Svena Tīra vijoļkoncerta pirmatskaņojumu, bet 20. aprīlī festivālu noslēgs multimediāls projekts ar Vaska klavierciklu “Gadalaiki” un Vilhelma Purvīša ainavu reprodukcijām.

Pagājušajā gadā koncertzāle “Cēsis” aizsāka izcilajam latviešu komponistam Pēterim Vaskam veltītu festivālu tradīciju. Vairākos koncertos baudījām tikai un vienīgi Vaska mūziku, kas rakstīta solo instrumentiem, klavieru trio, korim un orķestrim. Pirmā festivāla noslēguma koncerts “Tālā gaisma” nominēts Lielajai mūzikas balvai kategorijā “Gada koncerts”.

“Augstais novērtējums pirmajam festivālam un Lielās mūzikas balvas nominācija mums ir ļoti nozīmīga un iedvesmojoša, tāpēc šogad esam gatavi festivāla mūzikas durvis pavērt vēl plašāk. Programmā būs ietverti ne tikai Pētera Vaska skaņdarbi, bet arī komponista radošo domubiedru partitūras, spilgti iekrāsojot baltiešu un skandināvu mūzikas paleti,” atklāj koncertzāles “Cēsis” mākslinieciskā vadītāja Inese Zagorska.

Sestdien, 13. aprīlī, vakara koncertā “Vasks mūzikā un dejā” Pētera Vaska daiļradi būs iespēja ieraudzīt neierastākā šķautnē – laikmetīgā baleta iestudējumā. Pasaulslavenā horeogrāfa Džona Noimaijera dibinātais Vācijas Bundes Jugend Ballett (Nacionālais Jaunatnes balets) iestudējis viencēlienu “Muted”, kas balstīts Vaska skaņdarbā klavieru kvartetam.

Festivāls “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” top ciešā sadarbībā ar pašu komponistu. Viņš ir mākslinieciskā satura veidotājs un ideju ģenerators, klātesošs visos festivāla koncertos.

LA.lv