Kultūra
Mūzika

Daugavpils novadā skanēs septītais “Muzykys Skrytuļs”0

Edgara Kalniņa foto

Daugavpils novada Līksnā, Līksnas parkā 14. un 15. jūlijā jau septīto reizi notiks latgaliešu mūzikas festivāls “Muzykys Skrytuļs”, šogad aicinot piedzīvot īpašas Latgales sajūtas. Festivāla laikā notiks pieci koncerti, kuros uzstāsies mūziķi, kuri rada un izpilda dziesmas latgaliski, informē rīkotāji.

Festivāls sāksies sestdien, 14. jūlijā plkst. 14 ar akustisko koncertu mākslinieču apvienības “V.I.V.A.” darbu izstādē. Savukārt dienas koncertā no plkst. 15 muzicēs jaunie latgaliešu mūziķi, viesi un grupas: Eguceic, Ivars Štubis (Austrālija), Dainis Adijāns, Brigita un grupa “Akvarelis”, folkloras kopa “Ceidari”, vokālā grupa “Stage On”, “Poezijos medžiotojai” (Lietuva), ansamblis “Nagaidama Prīca”, deju kopa “Daugaveņa”.

Vakarā plkst. 18 uz jaunā mūzikas albuma prezentācijas koncertu aicina postfolkloras grupa “Rikši”. Savukārt no plkst. 19 līdz pat rītam uz divām skatuvēm muzicēs latgaliešu grupas un viesi – grupa “Piparmētra”, Jānis Aišpurs no grupas “The Sound Poets” un dziesminieks Kārlis Kazāks.

Svētdien, 15. jūlijā Līksnas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā plkst. 9 notiks dievkalpojums, bet plkst. 10.30 sāksies garīgās mūzikas koncerts, īpašu uzmanību pievēršot tradicionālajiem garīgajiem dziedājumiem un Latgales komponistu skaņdarbiem.

Festivāla laikā, visu sestdienu paralēli koncertiem Līksnas parkā, notiks dažādas aktivitātes visai ģimenei – varēs apskatīt gleznotāju apvienības “V.I.V.A.” darbu izstādi un vērot, kā mākslinieki darbojas plenērā “Muokslys Skrytuļs”. Parka teritorijā norisināsies tirdziņš, kur varēs ne vien garšīgi paēst, bet arī iegādāties kādu amatnieku darinājumu vai suvenīrus ar festivāla simboliku.

Latgaliešu mūzikas festivāla “Muzykys Skrytuļs” rīkošana tika aizsākta 2005.gadā ar mērķi popularizēt latgalisko identitāti un sekmēt jaunu dziesmu radīšanu latgaliski. Festivālā ieeja apmeklētājiem ir bez maksas.

LA.lv