×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. februāris, 2014
Drukāt

Skanīgais Velna caurums, kas iedveš šausmas (1)

devilHole

Uz Zemes ir daudz vietu, kurām piemīt maz izpētīta enerģētika un kuras tādēļ dēvē par anomālajām zonām. Viena no tādām atrodas ASV Pensilvānijas kalnu apvidū, netālu no Delavēras upes. Senatnes vēstījumos tā minēta kā Velna caurums (arī Velna rīkle). Mīti pauž, ka šajā vietā kalni spējot skanēt kā zvani, savukārt šajā vietā pabijušie cilvēki periodiski izjūt neizskaidrojamas bailes un pat šausmas, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi”.

Pats caurums ir konkrēta vieta, kas līdzīga zemē ieraktai akai 9×12 metru lielumā. Tās dziļums ir aptuveni 120 metri, bet tad uzreiz sākas milzīgs pazemes ezers. Pirmajā acumirklī šķiet, ka šī nu gan nav absolūtā ļaunuma cienīga iznākšanas vieta uz zemes, lai tur uzpirktu cilvēku dvēseles. Taču vietējie iedzīvotāji apgalvo, ka tieši no šejienes nākot laukā gan nelabā kalpi, gan dažkārt arī viņš pats. Tas esot vistaisnākais ceļš uz elli. Katrā ziņā arī tie cilvēki, kuri ir brīvi no reliģiskajiem māņiem, ielūkojoties šajā caurumā, sāk izjust diskomfortu un bailes, kļūst nepārliecināti.

To visu pētījuši arī zinātnes ļaudis. Ģeologi uzskata, ka caurums ir savdabīga plaisa, ko izveidojušas divas tektoniskās plātnes, kas savulaik pašķīrušās, radot dabiskas izcelsmes aku. Savukārt ar īpatnējās zvanīšanas skaņu klājas grūtāk. Pagaidām nekas līdzīgs nav konstatēts nevienā citā vietā uz planētas. Pētījumos noskaidrots, ka kalnu radītais muzikālais efekts piemīt gan daudztonnīgam klintsbluķim, gan sīkam šīs vietas akmentiņam. Izskaidrojuma tam pagaidām nav. Katrā ziņā šo vietu ar pilnām tiesībām var droši pievienot pasaules brīnumu sarakstam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Savukārt ar īpatnējās zvanīšanas skaņu klājas grūtāk. Pagaidām nekas līdzīgs nav konstatēts nevienā citā vietā uz planētas.
    ==============
    Pilnīgas muļķības. Arī latviešiešiem ir teikas par nogrimušām baznīcām, kur varot dzirdēt zvanus zvanot.
    Un arī mūsdienās Latvijā ir vietas, kur dažreiz var dzirdēt ko līdzīgu zvanu skaņām.

Draugiem Facebook Twitter Google+