×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
18. jūnijs, 2014
Drukāt

Skanīgi ielīgos Rīgas priekšpilsētās

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šonedēļ ielīgošanas sarīkojumi gaidāmi Rīgas Jūgendstila muzejā un Rīgas Porcelāna muzejā, kā arī Imantā, Ziemeļblāzmā un Iļģuciemā, vēsta Kristīne Lipenite.

Rīgas Jūgendstila muzejā jau 17. jūnijā sākusies “Zāļu nedēļa”, kuras laikā ikvienam iespēja apskatīt Jāņuzāļu un krājuma pastkaršu izstādi. 20. jūnijā Rīgas Porcelāna muzejā, bet 21. jūnijā Konventa sētā pie Rīgas Porcelāna muzeja no plkst. 11 līdz 18 notiks dekolu darbnīca “Jāņu zāles”. Tās ietvaros būs iespēja dekorēt porcelāna priekšmetus, izmantojot Rīgas porcelāna rūpnīcas ekskluzīvos dekolus ar ziedu motīviem. Muzejā būs apskatāma arī neliela ekspresizstāde ar krājuma priekšmetiem par Jāņu tematiku.
Dalība porcelāna apgleznošanas darbnīcā EUR 4.77 – 10.67

20. jūnijā plkst. 18 pļaviņā pie kultūras un atpūtas centra “Imanta” gaidāmas dziesmas, dejas, rotaļas un tradīcijas – ceļamaize līgotājiem saulgriežu priekšvakarā sarīkojumā “Ielīgosim Jāņu dienu!” Par līgo dziesmām un dejām rūpēsies grupa “Iļģi” kopā ar deju kolektīviem “Imanta” un “Mazais Andžiņš”, kā arī kori “Namejs”.

Plkst. 20 tiks iedegts lielais ugunskurs un sāksies zaļumballe kopā ar grupu “Kantoris 04”. Ieeja pasākumā bez maksas

20. jūnijā plkst. 18 Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā pasākums “Dziedāsim, dancosim, Jānu dienu gaidīdami!” Pasākumā uzstāsies Latvijas Universitātes Deju folkloras kopa “Dandari”, koklētāju ansamblis “Pūt, vējiņi”, deju kolektīvi “Bitīte”, “Auda” un “Ziemeļblāzma”, kā arī kori “Rudens dziesma”, “Daiļrade” un “Norise”.

Plkst. 20 sāksies zaļumballe, kurā Jāņu laikam piemērotu vieglu, vasarīgu mūziku spēlēs kapela “Hāgenskalna muzikanti”. Ieeja pasākumā bez maksas

21. jūnijā plkst. 12 Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” pagalmā notiks koncertuzvedums “Skroderdienas Iļģuciemā”, kurā piedalīsies kultūras centra kolektīvi. Jāņu dziesmas un dejas spēlēs kapela “Hāgenskalna muzikanti” un folkloras kopa “Laiksne”, fragmentus no R. Blaumaņa komēdijas “Skroderdienas Silmačos” rādīs amatieru teātris “Rampa”, Jāņu dejas lieliem un maziem mācīs jauniešu deju kolektīvs “Dejotprieks” un bērnu deju kolektīvs “Mārīte”, bet Tautas lietišķās mākslas studijas “Irbi”, “Rītausma”, “Austra”, “Ceplis”, “Zīle”, “Puduris” un “Ataudze” piedāvās apgūt dažādus tradicionālos amatus. Darbosies Vainagu darināšanas darbnīca, bet balles dalībnieku portretus zīmēs Tautas glezniecības studija “Grīva”. Ieeja pasākumā bez maksas

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+