×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
7. aprīlis, 2014
Drukāt

Skanot Raimonda Paula melodijām, atklāj 19.Baltijas baleta festivālu

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Skanot Raimonda Paula melodijām, pirmdienas pēcpusdienā Rīgas centrālajā dzelzceļa stacijā atklāja 19.Baltijas baleta festivālu.

Iedzīvotājiem baleta festivāla atklāšanas dienā bija iespējams klausīties kompozīciju “Dvēseles stīgas”, kā arī vērot stacijas zālē baletu un laikmetīgās dejas Latvijas Nacionālā baleta, deju grupu “Dzirnas”, baleta studijas “Grande” izpildījumā.

“Ir tiešām neparasti, bet ļoti skaisti,” aģentūrai BNS atzina rīdziniece Aļona. Viņa Centrālajai stacijai cauri gājusi nejauši un nav nojautusi, ka šeit notiek pasākums.

Savukārt Lēna no Zviedrijas galvaspilsētas Stokholmas pastāstīja, ka uz staciju nākusi ar nolūku, jo zinājusi, ka viesošanās laikā Rīgā šeit tiks atklāts festivāls. “Tas ir tik iespaidīgi! Manuprāt, kultūras dzīve Latvijā neatpaliek no pasaules līmeņa. Jau pabiju operā, kas bija lieliska, tagad pārliecinos, ka jums ir arī pasakains baleta mantojums. Noteikti centīšos Rīgu apmeklēt arī vasarā, man stāstīja, ka Rīga 2014 ietvaros šeit būs daudz pasākumu, ko noteikti jāredz, ” teica Lēna.

Festivāls Rīgā, Preiļos, Valmierā, Ventspilī un Rēzeknē notiks līdz 30.aprīlim.

Nebeidzamās iespējas dejas tehnikā, horeogrāfijā un emocijās demonstrēs Polijas Dejas teātris no Poznaņas, kurš festivālā parādīs baleta viencēlienu “Tango ar Lēdiju M.”, kas būs variācija par Viljama Šekspīra lēdiju Makbeti un mitoloģisko Mēdejas tēmu.

Laikmetīgās dejas kompānija “Opinion Public” no Briseles, Beļģijas, rādīs uz klasiskās dejas bāzes veidotu laikmetīgo horeogrāfiju “Bob’art”.

Flamenko deju kompānija “Jesus Carmona & Cia” no Barselonas, Spānijas, kuras mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs un solists Hesus Karmona pašlaik ir pirmā lieluma flamenko zvaigzne Spānijā un pasaulē, Latvijas skatītājiem piedāvās izrādi “Baltais un melnais”.

Savdabīgu akcentu festivālā ienesīs latviešu pianistes Diānas Zandbergas solokoncerts “Deja ar klavierēm”.

Galā koncertā klasiskās un laikmetīgās dejas noskaņās Latvijas Nacionālajā operā pulcēsies starptautisko baleta konkursu laureāti un pasaules deju kompāniju vadošie solisti.

Dejas izrādes un koncertus festivāla laikā papildinās Rīgas un Sanktpēterburgas mākslinieku izstāde “Dārgumi. Veltījums Dž. Balančinam” Mencendorfa namā, kā arī kinoprogramma “Francijas balets bez robežām uz lielā ekrāna” kinoteātrī “Splendid Palace”.

Biļetes uz izrādēm nopērkamas “Biļešu paradīzes” un “Biļešu servisa” kasēs, kā arī internetā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+