×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
23. janvāris, 2016
Drukāt

Skanot rokenrolam, atvadās no mūžībā aizgājušā Pita Andersona (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Sestdien, 23.janvārī, kinoteātrī “Splendid Palace” notika atvadīšanās no mūžībā aizgājušā mūziķa Pita Andersona.

Kā novēroja aģentūra LETA, no Latvijas rokenrola karaļa atnāca atvadīties gan jauni, gan veci cilvēki, Andersona talanta cienītāji ieradās nelielos bariņos.

Pirms ieejas kinoteātra lielajā zālē bija novietots transparents ar mūziķa attēlu un tika atskaņota Andersona izpildītā mūzika.

Lielajā zālē uz skatuves atradās Andersona pīšļi, bet uz ekrāna tika demonstrētas fotogrāfijas no viņa dzīves. Andersona fotogrāfijas redzamas arī uz vides reklāmas stendiem pirms ieejas kinoteātrī.

Jau ziņots, ka Andersons zaudēja cīņā ar vēzi un nomira 70 gadu vecumā.

Latvijas rokenrola karalim Andersonam jau pirms ilga laika tika atklāts viens no visretāk sastopamajiem vēža paveidiem – liposarkoma, kas ir ļoti agresīva un gandrīz neprognozējama vēža forma. Pērn vasarā mūziķis lūdza palīdzību saviem faniem, lai varētu doties ārstēties uz Minheni. Pāris dienu laikā Andersonam izdevās savākt nepieciešamos 21 000 eiro.

Andersons Latvijas mūzikas vēsturē ienācis kā 50.gadu amerikāņu rokenrola leģenda kopā ar savu grupu “The Swamp Shakers”.

Pēc pazīstamā un autoritatīvākā padomju rokmūzikas eksperta, slavenā žurnālista Artēmija Troicka grāmatas “Back in the USSR”, “The True Story Of Rock in Russia” autora pētījuma datiem, Pits Andersons ir pirmais nopietni vērtējamais rokeris visas bijušās Padomju Savienības teritorijā.

Savukārt 2009.gadā Andersona mūzikas albums “Brass-a-billy”, piedaloties ASV notiekošajā konkursā ”Just Plain Folks Music Awards”, uzvarējis nominācijā ”Rockabilly Album”. Andersons bija pirmais pārstāvis no Latvijas, kurš jebkad tika nominēts pirmajā desmitniekā, kā arī pirmais, kurš saņēmis šādu balvu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Cik labi, ka neskatos ziņas, cik žēl, ka nokavēju ziņu šo! Bija jādzīvo műžīgi rokenrola skolotājam. Turpmāk -mūžmūzikatmiņā! Sadziedāt jau var starp pasaulēm!
    Vieglas smiltis un līdzjūtība tuvajiem!

  2. LĪDZJŪTĪBA MŪZIĶA PIEDERĪGAJIEM!!! PALDIES ANDERSONAM PAR ROKENROLU VIŅA IZPILDĪJUMĀ!!! ŽĒL, KA TIK MAZ SAVĀ MŪŽĀ ESMU DZIRDĒJIS ŠO TALANTĪGO MŪZIĶI!!! NE MAZUMS PĀRIDARĪJUMU IZCIETIS ANDERSONS, BET PALICIS NELOKĀMS!!!

  3. cilvēki nāk, cilvēki iet Atbildēt

    Velns parāvis, ne jau visi jūsmo par šāda veida muziku!

Draugiem Facebook Twitter Google+