×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. jūlijs, 2017
Drukāt

Skanstes apkaime izmainīsies līdz nepazīšanai: jaunas ielas, komunikācijas, zaļā zona (6)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Skanstes apkaimes teritorijā 2017.gada vasarā, sniedzot informāciju par izstrādāto apkaimes lokālplānojumu un attīstības iecerēm.

Rīgas pašvaldība sadarbībā ar privātajiem investoriem nākamo gadu laikā ievērojami labiekārtos Skanstes apkaimi, izbūvējot ielas, komunikācijas un zaļo zonu, piektdien projekta attīstības ieceres prezentācijas pasākumā uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

“Mēs šo teritoriju attīstīsim visi kopā – pašvaldība un uzņēmēji, piesaistot ES finansējumu, iegūstot jaunu un modernu Rīgas apkaimi. Jau tagad uzņēmēji Skanstes apkaimē veikuši lielus ieguldījumus – 245 miljonus eiro – ir uzbūvēta arēna “Rīga”, Olimpiskais sporta centrs, vairākas biroju un dzīvojamās ēkas. Līdz 2024.gadam papildus jau ieguldītajiem miljoniem investīcijas sasniegs 800 miljonus eiro, tiks uzbūvēta koncertzāle, konferenču centrs, laikmetīgās mākslas muzejs, kā arī daudz biroju un dzīvokļu,” norādīja N.Ušakovs.

Savukārt pašvaldība, izmantojot ES naudu, palīdzēs sakārtot infrastruktūru – būvēs ielas, tramvaja līniju, komunikācijas, līdz ar to te izveidosies jauns Rīgas centrs, kas turklāt būs zaļākā un skaistākā apkaime pilsētā, pastāstīja Rīgas domes priekšsēdētājs.

Skanstes apkaimes teritorijā prezentācijā Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktors Dzintars Balodis plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus iepazīstināja ar Skanstes apkaimes teritorijas lokālplānojumu un projekta “Skanstes teritorijas revitalizācijas 1. kārta” iecerēm, papildus par lokālplānojumu informēja SIA “Grupa 93” vadītājs Neils Balgalis, savukārt Skanstes attīstības aģentūras valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vanags stāstīja par topošajiem plāniem,  iespējām un ieguvumiem.

Dz. Balodis uzsvēra, ka Skanstes apkaimes attīstības risinājumi ir kompleksi, un būs jāīsteno gan pašvaldībai, gan komersantiem, kopīgiem spēkiem veicot šīs degradētās teritorijas revitalizāciju. Līdz 2020.gadam Skanstes apkaimes degradētajā teritorijā paredzēts izbūvēt infrastruktūru, kā rezultātā tiks radīta sakopta un sabiedrībai viegli pieejama un lietojama pilsētvide.

Skanstes apkaimes teritorijas lokālplānojums izstrādāts 228 hektāru plašai teritoriju starp Pulkveža Brieža ielu, Ganību dambi, dzelzceļa trasi, Duntes ielu, Skanstes ielu, Vesetas ielu un tās turpinājumu, Emiļa Melngaiļa ielu un Hanzas ielu. Tas tika nodots sabiedriskajai apspriešanai un tagad izveidota pilnveidota redakcija, par ko lems dome.

Pilsētas attīstības departamenta realizētā projekta “Skanstes teritorijas revitalizācijas 1.kārta” gaitā paredzēts izbūvēt ielas, gājēju ietves un veloceliņus. Līdz 2020.gadam plānots izbūvēt Lapeņu, J. Dikmaņa, J. Krūmiņa, J. Daliņa ielas un ar to saistītās inženiertehniskās komunikācijas, kā arī atklātu lietusūdens uzkrāšanas un novadīšanas sistēmu (kanālu un dīķi) gar Lapeņu ielu, kā arī veikt pieguļošās teritorijas labiekārtošanu.

“Skanstes attīstības aģentūra” ir organizācija, kuras dibinātāji ir Skanstes apkaimes nozīmīgākie attīstītāji un nekustamo īpašumu īpašnieki. Tās mērķis ir veidot Skanstes teritoriju kā kvalitatīvu un ekoloģisku vidi gan iedzīvotājiem, gan biznesa aktivitātēm.

Papildus informācija par Skanstes teritorijas lokālplānojumu un „Skanstes teritorijas revitalizācijas 1.kārta” projektu pieejama mājaslapā: http://www.rdpad.lv/ .

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Iebraucot Rīgā pie Spices- starp ielām pāraugusi zāle- bet pie pašaš Spices, smuki nopļauts.
  Pretstats drausmīgs- nils Rīgu pārtaisījis par ģerevņu

 2. kur es esmu redzējis fotogrājas ar LIELO vīru (smaidošo) un vairākus mazākus vīreļus ar blociņiem pierakstot svarīgo info?…

 3. Ja, Usakov tu jau ilgus gadus esi so krumaju saimnieks,
  Patikami pastaigat caur brikskiem Rigas centra un apzinaties kads es esmu labs saimnieks, maigi sakot ista gerevnaja

 4. Nu, ja tikai Skanste mums Rīgā ir!?? Kas notiek , piemēram, Sarkandaugavā?! Ceturtdien ap 19 pie pārbrauktuves stāvējām 30 minūtes! Bet tur jau biezie nebrauc! Biezie brauks ar tramvaju pa kapiem?!

 5. Tas Balodis izskatās un izklausās ļoti zils

 6. fotografs lien uz vēdera, lai Ušakovs, kas “sadarbosies” ar investoriem (a kur tad Ameriks?) izskatītos pēc diža krievu spēkavīra, kas beidzot sakārtos Rīgu. Fonā džungļi un laicīgi “nokaltuši”koki, lai nebūtu jāķēpājas ar ciršanas atļaujām.
  Tut vsjo shvačeno!

Draugiem Facebook Twitter Google+