Publicitātes foto

“Skaņu mežā” ar lāzeru-mūzikas priekšnesumu uzstāsies Roberts Henke jeb Monolake 0

11. oktobrī mūzikas namā “Daile” noritēs nepieradinātās mūzikas festivāls “Skaņu Mežs’2014”, un tā ietvaros ar iespaidīgu lāzeru/skaņas priekšnesumu uzstāsies Roberts Henke jeb Monolake. Henke ir pazīstams arī ar saviem komerciālajiem panākumiem programmētāja-inženiera profesijā – viņš ir viens no trim galvenajiem mūzikas producēšanas datorprogrammas Ableton Live izstrādātājiem. Henkes priekšnesums Lumiere tiks īpaši pielāgots koncertzāles telpām, un tā ietvaros dzīvajā režīmā tiks izpildītas trīsdimensionālas lāzeru animācijas, kā arī ar tām sinhronizēta ritmiska elektroniskā mūzika.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
VIDEO. “Ja es, uz veikalu braucot, iekāpju Teslā, nevis “zaporožecā”…” Daugaviņš izsakās par Kariņa skandālu 11
Lasīt citas ziņas

Roberts Henke ir mūziķis, mākslinieks un programmētājs, kas strādā un dzīvo Berlīnē – viņš ir pazīstams kā ambientās mūzikas un abstraktā tehno projekta Monolake vadītājs, kā arī viens no galvenajiem mūzikas producēšanas programmas Ableton Live izstrādātājiem (programma mūsdienu mūzikas industrijas paradumus mainījusi līdz nepazīšanai, savukārt Monolake ieraksti kritiķu un entuziastu starpā tiek atzīti par sava žanra klasiku). Henkes panākumi ar Ableton nodrošinājuši viņa mākslai zināmu neatkarību no komerciāliem apsvērumiem, savukārt eksaktajā darbībā praktizētās inženiertehnikas un programmēšanas prasmes ļāvušas eksperimentēt ar skaņām un attēliem vissarežģītākajos un vērienīgākajos veidos. Tā rezultātā Henkem izdevies pārliecinoši sevi pieteikt arī akadēmiskās datormūzikas, skaņu mākslas un audiovizuālās mākslas sfērās. No 2009. līdz 2014. gadam Henke darbojās kā skaņu dizaina pasniedzējs Berlīnes Mākslas universitātē.

“Skaņu Mežā” Henke prezentēs savu jauno darbu Lumiere – iespaidīgu audiovizuālu šovu, kurā trīsdimensionāli lāzeru stari kustas cauri telpai, sinhronizēti ar lauzīti ritmisku elektronisko mūziku. Kā skaņu, tā lāzerus, Henke kontrolē dzīvajā režīmā, un apgalvo, ka konkrētajā darbā ir apvienojušās visas centrālās viņa karjeras idejas, kā arī piebilst, ka katrā koncerttelpā vai galerijā Lumiere izskatās un skan citādāk. Lumiere var raksturot kā piesātinātu un pārņemošu pieredzi – lāzeri ne vien veido attēlus uz projekcijas virsmas, bet arī slāņojas trīsdimensionālos musturos virs sēdošās publikas galvām. Lumiere nozīmē “gaisma”, taču šis nosaukums ir arī atsauce uz kinematogrāfa pionieriem brāļiem Lumjēriem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Henke pārstāv cieši ar tehnoloģiju un izpēti saistītas audiovizuālās mākslas lauku, kas auditorijām nereti asociējas ar strikti kontrolētām kompozīcijām un kristāltīru skaņu dizainu, taču šobrīd viena no primārajām mākslinieka interesēm ir meklējumi pēc relatīvas brīvības un elastīguma šīs darba formas ietvaros. Viņš atsaucas uz Lumiere kā uz mēģinājumu padarīt šāda veida priekšnesumu neparedzamu un daļēji improvizējamu, kā arī apgalvo, ka viens no primārajiem mērķiem, strādājot pie šī projekta, ir spēja animēt lāzerus ar tādu spontanitāti un vieglumu, it kā tie būtu muzikāls instruments.

Henke digitālo programmatūru visiem saviem priekšnesumiem rada pats, un Lumiere Rīgā – gluži tāpat kā Krakovas festivālā Unsound vai Berlīnes festivālā CTM – tiks prezentēts īpaši “Dailes” telpām pielāgotā formā. Priekšnesuma Lumiere prezentāciju Rīgā atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, LaserAnimation Sollinger un Gētes institūts Rīgā.

Festivāls “Skaņu Mežs” ir dalībnieks Eiropas eksperimentālās mūzikas festivālu tīmeklī ECAS (European Cities of Advanced Sound). Šo tīklu atbalsta Eiropas Savienības programma “Kultūra”. Festivālu atbalsta Rīgas Dome, Trust for Mutual Understanding, Kultūras ministrija, Francijas institūts, iRobot, ASV vēstniecība Latvijā un citi. “Skaņu Mežs’2014” ir iekļauts oficiālajā “Rīga 2014 – Eiropas Kultūras galvaspilsēta” programmā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.