×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
25. septembris, 2014
Drukāt

“Skaņu mežā” uzstāsies elektroakustiskais projekts “Innode”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nepieradinātās mūzikas festivāla “Skaņu mežs” otrajā koncertvakarā, 11. oktobrī, uzstāsies elektroakustiskais projekts “”Innode””, aģentūru LETA informēja festivāla “Skaņu mežs” organizatori.

“”Innode”” sastāvā ir Stefans Nemets no minimālistiskās elektroakustikas grupas “Radian”, Stīvens Hess no postroka apvienības “Pan.American” un Bernhards Breiers no “akustiskā tehno” trio “Elektro Guzzi”.

Projektā ir mūziķis, kas strādā ar analogo elektroniku, un divi bundzinieki, kas paplašina viņa redzējumu, piesaucot kontrastus starp elektronisko un akustisko vai kontrolēto un intuitīvo. Projekta galvenās vadlīnijas ir ritms, redukcija un precīzas formas. Uz to pamata “Innode” izspēlē pētījumus par neparedzamības līdzāspastāvēšanu ar precizitāti un kontroli.

Projekta debijas ierakstu “Gridshifter” pērn izdeva viena no vadošajām izdevniecībām eksperimentālās elektroniskās mūzikas laukā “Editions Mego”. Tā skanējums robežojas starp mūsdienīgu, bet minimālistiski robustu ambiento elektroniku un ritmisku, pat deju zālēs iederīgu eksperimentālo roku.

Festivāla organizatori pastāstīja, ka Rīgas iedzīvotājiem ir pietiekami plašas priekšzināšanas par projekta interesēm un kontekstu, jo festivālā “Skaņu mežs” jau uzstājušies vairāki Nemeta projekti. 2004. gadā Rīgā uzstājās viņa grupa “Radian”, kas pazīstama ar savu postroka, elektronikas un improvizācijas sajaukumu, savukārt 2008. gadā šeit viesojās viņa blakusprojekts “Lokai”, kura dibināšanas mērķis bija apvienot un paplašināt elektriskās ģitāras skaņas spektru ar elektronisko instrumentu strukturālajām un tonālajām iespējām. 2010. gadā festivāls pirmoreiz uz Rīgu atveda arī Breiera pārstāvēto “Elektro Guzzi”.

“Skaņu mežs 2014” notiks 10. oktobrī un 11. oktobrī mūzikas namā “Daile” ar “Monolake”, Marisas Nadleres, Endija Stota un daudzu citu piedalīšanos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+