Kultūra
Mūzika

“Skaņumājas” dalībnieki demonstrēs tradicionālo instrumentu spēles prasmes 0

Publicitātes foto

Sestdien, 1. aprīlī plkst. 18 Suntažu kultūras nama zālē jau sesto reizi biedrības “Skaņumāja” un Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) rīkoto tradicionālo instrumentu spēles kursu audzēkņi koncertā rādīs apgūtās tautas instrumentu – ermoņiku, vijoļu un mandolīnu spēles prasmes, vēsta LNKC.

“Daudziem kursu dalībniekiem šī būs pirmā skatuves pieredze un instrumenta spēles pieredze vispār. Neraugoties uz to, nu jau tradicionālās kursu noslēguma koncertu programmas veidojas daudzveidīgas un atraktīvas, un gūst arvien plašāku klausītāju interesi,” stāsta viens no kursu pasniedzējiem, Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas mūzikas eksperts Ilmārs Pumpurs.

“Skaņumājas” tradicionālo instrumentu spēles kursi piedāvā mācīties instrumentu spēli pieaugušajiem, kam iepriekš šādas iespējas nav bijis, vai tiem, kas vēlas papildināt tradicionālās mūzikas un instrumentu spēles zināšanas. Četrās nedēļas nogalēs, intensīvi strādājot, kursu dalībnieki apgūst izvēlētā instrumenta spēles pamatus, gūst priekšstatu par muzicēšanas tradīcijām, mācās raksturīgo tautas mūzikas kapelas repertuāru un kopmuzicēšanas prasmes.

LA.lv