×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
16. jūnijs, 2013
Drukāt

Škapars iesniedzis atlūgumu “izpriecu komandējuma” dēļ

Foto-LETAFoto-LETA

Finanšu ministrijas pārstāvis Rīgas brīvostas valdē Ēriks Škapars (V) iesniedzis atlūgumu notikušā komandējuma Kazahstānā dēļ, 16.jūnijā ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.

Škapars atlūgumu iesniedza jau 14.jūnijā. Tā kā finanšu ministrs Andris Vilks (V) tajā laikā atradās komandējumā, atlūgums tiks izvērtēts 17.jūnijā. “De facto” rīcībā esošā informācija liecinot, ka ministrs atlūgumu pieņems.

Kā vēsta raidījums, jūnija sākumā Kazahstānu kopā ar Valsts prezidentu apmeklēja uzņēmēju delegācija 134 dažādu nozaru pārstāvju sastāvā. Tika sastādīta intensīva programma – dažādas tikšanās, biznesa forumi un pieņemšanas. Škapara klātbūtne Kazahstānas vizītē bijusi svarīga, lai aizstāvētu Rīgas ostas intereses šajā Centrālāzijas valstī, tomēr ne biznesa forumā Astanā, ne Almatā, kā arī citos nozīmīgos brīžos Škapars neesot redzēts. Raidījuma avoti vēsta, ka vienīgais pasākums, kuru Škapars komandējuma laikā apmeklējis, bija Latvijas vēstnieka Kazahstānā rīkotā pieņemšana.

Turklāt Škapars Rīgā nav atgriezies kopā ar pārējo delegāciju 4.jūnijā, bet kopā ar uzņēmēju Maiju Mikenenu nolēmis Almatā uzkavēties līdz 6.jūnijam, izvēloties palikt pieczvaigžņu viesnīcā “Rixos Almaty hotel”. Tas izmaksājis vairāk nekā 400 latu, ko būtu iespējams ietaupīt, ja tiktu izvēlēts pieticīgāks miteklis vai arī viņš būtu devies atpakaļ uz Latviju kopā ar citiem, ziņo raidījums.

Škapara komandējuma izmaksas sedza Rīgas brīvostas pārvalde. Kā liecina “De facto” rīcībā esošie dokumenti, kopumā Škapara “politiskā tūrisma” brauciens brīvostai izmaksājis 2414 latu.

Škapars pērn par darbu brīvostā un domē kopumā saņēmis 41 007 latu – vidēji 3500 latu mēnesī.

Kā ziņo “De facto”, sižeta gatavošanas laikā Škapara skaidrojumu nav izdevies iegūt, savukārt raidījuma veidotāji saņēmuši daudzus zvanus no politiķiem, kas vēlējās uzzināt par topošo materiālu. Līdz nedēļas beigām tika pieņemts lēmums un Škapars bijis spiests uzrakstīt atlūgumu, vēl pirms “de facto” sižets bija parādīts ēterā.

Škaparam darbs brīvostā ir jau otrais zaudējums mēneša laikā, jo viņš nav ievēlēts jaunajā Rīgas domes sasaukumā. Rīgas pašvaldībā no “Vienotības” ievēlēti deviņi deputāti, bet Škapars sarakstā palicis desmitais.

Aģentūrai LETA ar Škaparu šonedēļ neizdevās sazināties.

LETA jau ziņoja, ka pirms kāda laika neveiksmīga komandējuma dēļ amatu zaudēja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta vadītājs Uldis Jansons.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+