×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
11. janvāris, 2017
Drukāt

“Skapis”, kur Brošiņas aprunā Krelles

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

No 14. janvāra līdz 5. februārim Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”, Jaunielā 29a, ikviens interesents ir aicināts aplūkot Tautas lietišķās mākslas studijas “Bārbele” un Lietišķās mākslas studijas “Zemga” kopīgi veidoto izstādi “Skapis”, informēja K “Ritums”pārstāve Iluta Beķere.

Lietišķās mākslas studija “Zemga”, kuras pamatdarbība saistās ar ādas māksliniecisko apstrādi, ir radījusi izstādes darbus, kuri piemēroti nēsāšanai un lietošanai. To vidū ir somas, zābaki un rotaslietas. Izstādes darbi tiks izkārtoti gluži kā skatlogos jeb stila grupās, kas sastāvēs no silueta, tērpa, detaļām un aksesuāriem. Izstādē piedalīsies arī Tautas lietišķās mākslas studija “Bārbele”, kas ar saviem smalkajiem un rūpīgi izstrādātajiem rokdarbiem lieliski papildinās no ādas veidotos darbus, radot īpašu, sievišķīgu un pārdomātu atmosfēru.

Lietišķās mākslas studijas “Zemga” vadītāja Inga Beikule par izstādi saka tā: “Skapis ir istaba, kur naktīs sačukstas Kleitas, un Somiņas dalās saimnieces noslēpumos. Brošiņas aprunā Krelles, bet Cepures un Šalles lepojas ar saviem rotājumiem. Skapis ir telpa, kur mitinās Gaume un Stils. Tajā no visu skatieniem noslēpušās Kļūdas un Vājības. Skapis glabā un sargā Sapņus un Vēlmes, kas mūs iedvesmo, palīdzot justies pievilcīgām un patikt sev…”

Lietišķās mākslas studija “Zemga” darbojas kopš 1990. gada, radot gaumīgus, laikam un modei atbilstošus ādas darbus. Studiju vada Inga Beikule un viņa atzīst, ka vēsturiskais mantojums nemitīgi transformējas atbilstoši laikmetu priekšstatam par skaisto un derīgo, tomēr nezaudē savu identitāti.

Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11 līdz 17, ieejas maksa pieaugušajiem viens eiro, pensionāriem un bērniem no septiņu gadu vecuma – 0,70 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+