Kultūra
Teātris un kino

Skarbi par jauniešu dzīvi – jauna lugas “Romeo un Džuljeta” interpretācija0

Foto LETA

Latvijas Leļļu teātris ar topošo iestudējumu “Romeo un Džuljeta” Šveices viesrežisora Dāvida Džovanzanas režijā aktualizēs jauniešu problēmas, cenšoties kliedēt par tām valdošos stereotipus, preses konferencē norādīja izrādes veidotāji.

Izrādes režisora asistents Kārlis Krūmiņs preses konferencē uzsvēra, ka izrādes mērķis ir kliedēt stereotipus par jauniešu problēmām un ar jauniešiem runāt par tām atklāti. Viņš atzīmēja, ka par izrādē aktualizēto problēmu viņam lika aizdomāties plašu ievērību ieguvusī spēle “Zilais Valis”, kuras iespaidā citās valstīs notikušas pašnāvības jauniešu vidū.

Džovanzana stāstīja, ka lugā ir apvienota komēdija un drāma, kurā ir arī pašnāvības aspekts, par ko runājis arī Šekspīrs.

Izrādes veidotāji stāstīja, ka ir notikušas tikšanās ar jauniešiem skolās, kurās viņiem lūgts anonīmi uzrakstīt par savām problēmām, domām. Domraksti esot atklājuši satraucošas tendences saistītas ar apreibinošo vielu lietošanu, jauniešu domām par pašnāvībām un grūtībām par to sākt komunikāciju ar vecākiem.

Izrādes veidotāji norāda, ka ar to centīsies izprast, cik grūts un dramatisks var būt process, bērnam kļūstot par pieaugušo.

Romeo lomā iejutīsies aktieris Miķelis Žideļūns, bet Džuljetas lomu spēlēs aktrise Dana Avotiņa- Lāce.

Izrādes pirmizrāde paredzēta 27.aprīli.

LA.lv