Latvijā
Politika

“Skarbi pateicu taisnību.” Kaimiņš nepiekrīt mutvārdu brīdinājumam 16

Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš piedalās Saeimas sēdē. Foto – LETA

Ētikas komisija piemēro Kaimiņam mutvārdu brīdinājumu par izteikumiem debatēs plenārsēdē
Rīga, 18.okt., LETA. Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vairākums šodien nolēma piemērot mutvārdu brīdinājumu deputātam Artusam Kaimiņam (KPV LV) par izteikumiem debatēs parlamenta plenārsēdē.
Šis jautājums tika izskatīts pēc vairāku Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputātu iesnieguma. Iesniegumu ar aicinājumu piemērot Kaimiņam sodu saistībā ar nepatiesiem apgalvojumiem par kolēģiem deputāti parakstījuši savā, nevis komisijas vārdā.

Diskutējot par izskatīšanas termiņa pārcelšanas, Kaimiņš Saeimas sēdē kritizēja komisiju. “Par to, ka vajadzētu publiskot ierēdņu un amatpersonu atalgojumu, mēs runājām šeit pirms kādiem sešiem mēnešiem, tagad jūs prasāt vēl divus mēnešus klāt. Ar ko jūs nodarbojaties tajā komisijā? Velns viņu zina! Notiek tāda kā laika vilkšana, lai nekādā veidā, varbūt pat šajā sasaukumā, nevarētu izdarīt tā, lai lai jebkurš nodokļu maksātājs valstī var redzēt, cik saņem konkrēta amatpersona vai ierēdnis,” teica Kaimiņš. “Es iesaku likt šai komisijai strādāt,” piebilda deputāts.

Komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs (S) uzskata, ka Kaimiņa apgalvojumi, ka komisija neko nedara un mēģina novilcināt atalgojuma publiskošanas jautājuma lietu, ir meli, jo komisija strādājot pie tā, lai sakārtotu šo jomu atbilstoši prasībām.

Komisijas priekšsēdētājs vērsa uzmanību, ka jau iepriekš ir izskanējusi kritika par atsevišķu deputātu nepieklājīgām runām. “Deputātiem ir jāatbild, par ko un kā runā,” uzsvēra Dolgopolovs.

Tikmēr Kaimiņš uzskata, ka nav pārkāpis ētikas normas šajos izteikumos. Deputāts aģentūrai LEA iepriekš sacīja, ka viņam arī nav pretenziju par kolēģu iespējamu vēršanos Ētikas komisijā saistībā ar viņa izteikumiem. Viņš ir pārliecināts, ka “skarbi pateicis taisnību”.

LA.lv